Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 1.07.2020 г. в 2:42, Ъндъртейкър написа:

На работа, понеже си работим малко по-така физическа работа....

На мен пък ми трябва голям телефон, точно заради работата. Пращат ми имеили, текстови фаилове, снимки, визуализации на проекти, планове и т.н и с малък телефон е зор, а на строежа няма къде да мъкна и лаптоп. Идеално се събира 6" телефон в джоба на гащиризона. Преди години се налагаше да нося лаптоп. от 2011 насам съм със смартфон и не бих се върнал назад. И понеже имам много ама много кофти изживяване с модел на samsung не бих  ползвал пак техен апарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, П.е.т.ъ.р написа:

На мен пък ми трябва голям телефон, точно заради работата. Пращат ми имеили, текстови фаилове, снимки, визуализации на проекти, планове и т.н и с малък телефон е зор, а на строежа няма къде да мъкна и лаптоп. Идеално се събира 6" телефон в джоба на гащиризона. Преди години се налагаше да нося лаптоп. от 2011 насам съм със смартфон и не бих се върнал назад. И понеже имам много ама много кофти изживяване с модел на samsung не бих  ползвал пак техен апарат.

Вземи си таблет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, П.е.т.ъ.р написа:

И понеже имам много ама много кофти изживяване с модел на samsung не бих  ползвал пак техен апарат.

Самсунг и Самсунг не е едно и също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, П.е.т.ъ.р написа:

Глупости написа. 99.88% не ползват телефона като теб. Аз ще опонирам, че на работа телефонът ми хем е голям, хем малък. Голям е, щото не мога да го нося в джоба си като телефон, а малък, защото когато играя на него, почти нищо не виждам :) Затова си имах и таблет навремето, 8 инча, IPS,  меки цветове, дето всичко се разчита, но вече не отговаря на изискванията ми. Пак бих си купил подобен таблет, с по-добри техн. показатели, но не го направих по две причини. В г*за му бърка на капиталсита като си с таблет и второ, не намерих подходящия, та да му бръкна и аз в г*за. Но ще го направя някога, че то одъртяваме и зрението отслабва. А капиталиста си е капиталист, върти сучи, нищо не може да постигне с рестрикции :) Аз не работя от 10 или 20 години, а от повече и знам, че капиталсита мисли максимум седмица до месец. След това не мисли по темата. И тогава му го ръгам в задн*ка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спрях на Samsung A71  Стар клиент съм на теленорците и мога да го взема за около 400 лв, но ме притеснява лайняния им вътрешен сервиз с който съм имал проблеми преди, както и това че може да ми се падне излаган телефон. Още се чудя какво да правя - дали да се бръкна още 3-400 лв и да го взема от Самсунг България или да рискувам с примамливата цена от Теленор :question:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как точно ще го вземеш от "Самсунг България"?... Те са представителство, а не търговци. Работят с мрежа от дистрибутори.

Много лесно се разбира дали ти дават чисто нов телефон, или мостра/ползван/ремонтиран/... Телефоните имат заводски лепенки. Искаш да я срежат пред теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, RudeBoy написа:

И как точно ще го вземеш от "Самсунг България"?... Те са представителство, а не търговци. Работят с мрежа от дистрибутори.

И к'во променя това?

преди 34 минути, FD GOD написа:

В крайна сметка се спрях на Samsung A71  Стар клиент съм на теленорците и мога да го взема за около 400 лв, но ме притеснява лайняния им вътрешен сервиз с който съм имал проблеми преди, както и това че може да ми се падне излаган телефон. Още се чудя какво да правя - дали да се бръкна още 3-400 лв и да го взема от Самсунг България или да рискувам с примамливата цена от Теленор :question:

Много ги надценяваш! Тяхното изобщо не е сервиз!

За прекъснат лентов кабел - ми анулираха гаранцията и не се бутнаха, да ремонтират - даже и извънгаранционно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

И к'во променя това?

Ами все от някой търговец трябва да го вземеш, как какво! :angry:  Не става да звъннеш на националния телефон, и да си поръчаш един A71, да ти го доставят по куриер. Минаваш през магазин - физически или онлайн.

То и моят старият фотоапарат беше купен директно от вносителя и представител на Nikon за България, за да мога да ползвам дилърска отстъпка. Ама все пак формално мина през "Зора", за да ми издадат касова бележка, и да ми набият печат на ГК-то. Естествено, отчетоха си го като оборот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Директно от производителя“ означава само едно - куфара, самолета и ... в Корея!

Не бъркай оторизирани представители, брандирани търговски обекти и пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FD GOD написа:

лайняния им вътрешен сервиз

Доколкото знам не е задължително ако се наложи ремонт да им го даваш на тях, ами например го даваш във "Сръчко"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как изглежда заводската лепенка на кутията? Те си лепят някакви оборотни лепенки, но не съм се заглеждал какво пише на тях. Ставал съм свидетел техен служител да изпуска на земята телефон, току що изваден от кутията. Прибра го обратно и лепна някаква нова лепенка. А пък като видя мацките как шляпат с маникюра по корпуса на телефона докато го демонстрират лошо ми става. А за сервизът им - задължават ме да пратя телефона там за да се ремонтира гаранционно. Преди три пъти ми бяха връщали дефектен смартфон, като след третия ми го замениха с нов, на който пък му пожълтя дисплея след 1 месец. Становището им беше, че съм деформирал ръчно корпуса :lol6:нищо че нямаше и милиметър кривина. Анулираха ми гарнцията и последваха жалби до КЗП, но без никакъв резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@jhoro  Не знам кое не ти се вярва и кое ти е смешно, но хора по други места са писали по тоя въпрос и са си давали телефоните по оторизирани сервизи извън Теленор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
[mention=75456]jhoro[/mention]  Не знам кое не ти се вярва и кое ти е смешно, но хора по други места са писали по тоя въпрос и са си давали телефоните по оторизирани сервизи извън Теленор.

То и аз не знам?
От Tapatalk не мога да видя, на кой пост - как съм реагирал.
Струва ми се, че е този
Доколкото знам не е задължително ако се наложи ремонт да им го даваш на тях, ами например го даваш във "Сръчко"

Много отдавна нямам подобни взаимоотношения с Теленор, но при последните няколко - нямаше такова нещо, като „оторизирани сервизи извън Теленор”.
При повреда - носиш апарата в техен обект и те го изпращат в Сервиза в София. Или на друго място (не се знае).
Гиворим САМО за фаранционен ремонт. Извънгаранционен - може навсякъде. Но се плаща!

Затова - нищо не купувам от Оператор! Парен на супата духа и … таратора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, FD GOD написа:

Аз моя си го взех от Теленор също, заводската лепенка на кутията ако е здрава нямай притеснения.  По скоро притеснения имай от многото фирми на пазара, които продават една идея по евтино,  те наистина продават съмнителни апарати, мое мнение е това. 

Винаги можеш преди покупката да се обадиш на Самсунг и по имеи номера да ти кажат кога апарата е внесен в България.

преди 5 часа, FD GOD написа:

Как изглежда заводската лепенка на кутията? 

Оборотната лепенка пада почти с поглед, и обикновенно отдолу е заводската. Операторите не знам да правят такива номера.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Много отдавна нямам подобни взаимоотношения с Теленор, но при последните няколко - нямаше такова нещо, като „оторизирани сервизи извън Теленор”.
При повреда - носиш апарата в техен обект и те го изпращат в Сервиза в София. Или на друго място (не се знае).
Гиворим САМО за фаранционен ремонт. Извънгаранционен - може навсякъде. Но се плаща!

Затова - нищо не купувам от Оператор! Парен на супата духа и … таратора!

Точно така, за гаранционен ремонт става дума че няма никакъв проблем да се занесе телефона във някой оторизиран сервиз, без да трябва да се иска разрешение от оператора. Просто се занася телефона например във Сръчко и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто се занася телефона например във Сръчко и това е.

Тоя -„Сръчко” - не го познавам. С ръчка ли е, без ръчка …
Напоследък не ремонтирам - като изкара 2-3 години и купувам нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, FD GOD написа:

Как изглежда заводската лепенка на кутията? 

890888.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип:

Нормално е - нисък клас потребители - да имат проблеми със Среден клас смартфон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава само да намеря кутия, която да не е отваряна. В 5-ти магазин на Теленор проверявам и нямат неотварян. Имат по няколко кутий и всичките са със срязани лепенки :X Странна политика вече имат да нямат изложени телефони, а предимно реплики. Още по-странното е когато имаш например 4-ри кутии A71 син цвят и четирите да се със срязани лепенки или да нямат такива. Защо не отварят само една ктуия, която да я ползват за презентация, никой не може да ми отговори. Нещо намирисва цялата теленорска работа :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава само да намеря кутия, която да не е отваряна.

Не,разбрах - ти кутия ли търсиш или апарат? Нали апарата си има гаранция?
Или мислиш, че в магазина докарват 10 оригинални апарата, някой купува ментета и ги подменя?
Много филми гледате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Или мислиш, че в магазина докарват 10 оригинални апарата, някой купува ментета и ги подменя?

Не точно, ама почти. 

Чел съм за случаи, когато някой си е купил "нов" телефон от магазин, а в него намира снимки и контакти, останали от друг човек :) . Познавам лично и служител на един от операторите, който си купуваше телефон за себе си, и върна два, защото не му харесваха като цветопредаване на екрана.

Я да те питам, като толкова много знаеш - какво се случва според теб с апаратите, които клиентите връщат в законния 14-дневен срок? Хвърлят ги на боклука ли? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То малко стана като търсене на девственица...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, RudeBoy написа:

Чел съм за случаи, когато ...

Една жена на пазара разправяше ...

Ти ... още ли вярваш в Дядо Коледа???

преди 7 часа, RudeBoy написа:

Я да те питам, като толкова много знаеш - какво се случва според теб с апаратите, които клиентите връщат в законния 14-дневен срок? Хвърлят ги на боклука ли? ;)

Почти! по -точно - продават ги на по-ниски цени. Поне при колите е така - автомобили, върнати от лизинг!

преди 55 минути, rostislaf написа:

То малко стана като търсене на девственица...

Ама къде това - в ушите ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, jhoro написа:

Почти! по -точно - продават ги на по-ниски цени. Поне при колите е така - автомобили, върнати от лизинг!

Не съвсем! Я ми покажи в сайта на Теленор или друг оператор "Телефони, върнати от клиенти, с намалени цени" :)

Хубаво е човек да прави разлика между телефони и автомобили :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, jhoro написа:

Не,разбрах - ти кутия ли търсиш или апарат? Нали апарата си има гаранция?
Много филми гледате!

Каква е логиката да заредиш 10 апарата от един и същ модел и да ги отвориш и 10-те? Когато докараш презентационен автомобил в шоурума, всички му се изреждат и го тестват. Не докарваш още 10 от същия модел за тест и някой, като иска да си купи да му дадът с въртяни километри(изключваме тези за придвижването на ход от и до автовоза) и следи от употреба. Така и едно време Глобул си имаха изложен абсолютно всеки апарат. Сега има само някакви 20-25% от тях, а другите са просто реплики. Замислям се вече, дали не си въртят някаква схема с върнати или ремонтирани апарати за да идват на такава цена -50%. Май ще си извадя пари за началния ми бюджет и ще си го купя от другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...