Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

да кажем че имам 20 евро в пейпала и искам да си купя нещо от интернет за 40 евро. ако депозирам в банковата ми сметка 20 евро и направя плащане с пейпал дали ще мога да платя с 20-те от пп и 20-те от банковата?

банковата ми карта е добавена в пейпал.

мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ако имаш ЕВРО в сметката на Paypal можеш да плащаш посредством нея ЕДИНСТВЕНО В ЕВРО, с други думи ако да речем си си харесал нещо в магазин Х и негова цена е 20 Лева/Долара/Иени и т.н. чисто и просто Paypal-a ще те зарадва че немаш пари.

2. За да плащаш посредством сметата на Paypal с валута различна от тази която имаш в наличност, трябва да я обмениш чрез системата за обмяна на валути на на платформата в необходимата за заплащане валута.

3. Системата за обмен на валути на Paypal е КОФТИ, защото курсовете им винаги са такива че плащаш повече от нормалното, например ако Курс продава за деня €1 = 1.95лв. навсякъде по света, то при Paypal курса ще е от порядъка на €1 = 2лв.

На кратко - Да можеш, но си има условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

1. Ако имаш ЕВРО в сметката на Paypal можеш да плащаш посредством нея ЕДИНСТВЕНО В ЕВРО, с други думи ако да речем си си харесал нещо в магазин Х и негова цена е 20 Лева/Долара/Иени и т.н. чисто и просто Paypal-a ще те зарадва че немаш пари.

Нещо бъркаш. Редовно плащам в рубли и долари с PayPal.

2. За да плащаш посредством сметата на Paypal с валута различна от тази която имаш в наличност, трябва да я обмениш чрез системата за обмяна на валути на на платформата в необходимата за заплащане валута.

Глупости. Това е последното нещо, което трябва да правиш. Конвертора ти яде 10% от сумата. Ако купуваш в йени, плащаш в йени.

3. Системата за обмен на валути на Paypal е КОФТИ, защото курсовете им винаги са такива че плащаш повече от нормалното, например ако Курс продава за деня €1 = 1.95лв. навсякъде по света, то при Paypal курса ще е от порядъка на €1 = 2лв.

Ами защо тогава го препоръчваш!?

преди 2 часа, Daylight Dancer написа:

да кажем че имам 20 евро в пейпала и искам да си купя нещо от интернет за 40 евро. ако депозирам в банковата ми сметка 20 евро и направя плащане с пейпал дали ще мога да платя с 20-те от пп и 20-те от банковата?

мерси

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Myanmar написа:

Нещо бъркаш. Редовно плащам в рубли и долари с PayPal.

Глупости. Това е последното нещо, което трябва да правиш. Конвертора ти яде 10% от сумата. Ако купуваш в йени, плащаш в йени.

Ами защо тогава го препоръчваш!?

Не.

Абе човек, тука става дума за плащане с баланса в Paypal, това значи без никакво ползване на каквито е да е външни източници на средства, нито банкови карти, нито банкови сметки НИЩО, единствено и само наличността в баланса намиращ се в акаунта ти в Paypal.
ДА като плащаш с банкова карта/сметка няма значение каква е валутата, тя си се обръща, ОБАЧЕ с парите намиращи се в самия Paypal е различно, там си има изискване те да са в същата валута в която плащаш иначе просто нямаш достъп до тях по време на плащането.

Не съм препоръчал метода на Paypal само обясних как работи, а то така или иначе решиш ли да обменяш валута нямаш голям избор, щото опцията е само една, и глупости не глупости като искаш да плащаш с paypal баланс начина е само този ако нямаш нужната валута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Bubbles написа:

Абе човек, тука става дума за плащане с баланса в Paypal, това значи без никакво ползване на каквито е да е външни източници на средства, нито банкови карти, нито банкови сметки НИЩО, единствено и само наличността в баланса намиращ се в акаунта ти в Paypal.
ДА като плащаш с банкова карта/сметка няма значение каква е валутата, тя си се обръща, ОБАЧЕ с парите намиращи се в самия Paypal е различно, там си има изискване те да са в същата валута в която плащаш иначе просто нямаш достъп до тях по време на плащането.

Не съм препоръчал метода на Paypal само обясних как работи, а то така или иначе решиш ли да обменяш валута нямаш голям избор, щото опцията е само една, и глупости не глупости като искаш да плащаш с paypal баланс начина е само този ако нямаш нужната валута.

И викаш само в евро може.

Сега.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Myanmar написа:

И викаш само в евро може.

Сега.jpg

Пак не си разбрал.
Зареди някаква дребна сума да кажем в евро в акаунта ти и пробвай да купиш нещо което се предлага в различна валута, ще можеш да го платиш но само с банковите ти инструменти, не и с баланса на paypal.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Bubbles написа:

....

И според мен си в грешка - в акаунта ми има и евро, и долари, ако не ми достига някоя от двете валути (с други не работя в пейпала), системата автоматично ги конвертира в другата. Е, естествено първо ме уведомява за операцията и трябва да я потвърдя, но всичко се случва само в пейпала без никакви други банкови инструменти.

преди 15 часа, Daylight Dancer написа:

мерси

Това, което искаш да направиш не зависи нито от пейпала, нито от банковата ти сметка - трябва магазина (или каквото е там) в интернет да предлага такава опция, макар че честно казано до сега не съм срещал подобно нещо. И внимавай, като купуваш щом банковата ти е добавена (всъщност мисля, че го направиха задължително вече), защото при плащането ще ти предложи да доплатиш от банковата, само че за това доплащане ще бъдеш таксуван допълнително и цялата операция се обезмисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

върнаха ми от али експрес refund 18,09 euro за едни батерии и сега камо ли не няма как да ги изхарча. може да се договарям в али да им платя с пейпал.

гледах моите си неща в ибей яко скъпи. затова исках да платя с тези 18.09 евро и да си доплатя от банковата ми карта колкото трябва за да използвам баланса в пейпал. Колко числено ще ми е минавката ?

Харесал съм неща в али за 90,8075 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, insec написа:

И според мен си в грешка - в акаунта ми има и евро, и долари, ако не ми достига някоя от двете валути (с други не работя в пейпала), системата автоматично ги конвертира в другата. Е, естествено първо ме уведомява за операцията и трябва да я потвърдя, но всичко се случва само в пейпала без никакви други банкови инструменти.

Всъщност според написаното явно зависи от продавача.

Цитат

Re: Can't pay with PayPal balance

@mindgem 

You wouldn't be able to use funds in your paypal balance unless they are in the correct currency as the person you are paying accepts, so that is why you have to fund some international transactions via a card when paypal can do a currency conversion for you.

BUT if you convert the funds in your paypal balance to the correct currency and then go in and mark that currency primary for that transaction (and change it back after if you need to) then you should be able to use your balance.

Lastly you don't give your credit card details to 'every shady company' as the whole point of using paypal is that they keep your card information confidential when you use paypal to pay a seller and fund it via a credit card..........the seller does not see your card information. 

https://www.paypal-community.com/t5/Payments/Can-t-pay-with-PayPal-balance/m-p/1948201/highlight/true#M102118

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...