Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, баща ми е полудял по така наречените Wi-Fi камери. Излизат му някакви реклами във Фейсбук и от там ги видя. От две седмици ми е замрънкал да му избера и поръчам, на мен обаче всичките ми изглеждат еднакви. Цените на които ги намирам са ~100лв, ясно ми е че в Китай същите модели ще са на половин цена. Изискванията са да може да се свърже с домашния рутер (а той да може да я гледа когато е навън през мобилни данни на телефона), да снима постоянно и да записва на клауд/сд карта (но записите да могат да се гледат през приложението в което ще се гледа и в реално време, понеже не смятам че няма да може да се справи да савли картата, да я вкара в телефона и да види записа или поне няма да му се занимава), да снима през нощта (то вече предполагам почти всички модели го правят) и по възможност да има функция уокитоки/бебефон (иска като види малката че излиза навън да и каже нещо примерно, но тази функция не е толкова важна). Също искам да попитам какво става със записите когато се напълни картата памет (спира да записва или започва да трие задните) и примерно при една карта памет 128 гб, колко време ще записва. Ще се радвам на менения от хора които са по-запознати или от такива които ползват някой модел и могат да ми го препоръчат. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това покрива почти всички изисквания. Имай в предвид, че клауда е безплатен само за 1 месец. Аз лично не съм фен на р2р достъпа - има случаи на объркване на акаунтите. По добре е директен достъп - естествено при наличие на статичен публичен ip адрес и достъп до рутера за пренасочване на съответните портове към вътрешното ип на камерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, street racer написа:

Това покрива почти всички изисквания. Имай в предвид, че клауда е безплатен само за 1 месец. Аз лично не съм фен на р2р достъпа - има случаи на объркване на акаунтите. По добре е директен достъп - естествено при наличие на статичен публичен ip адрес и достъп до рутера за пренасочване на съответните портове към вътрешното ип на камерата.

Нещо не ми отваря линка, но по снимките в гугъл видях камерата. Май забравих да кажа че камерата трябва да е за външен монтаж, ще се захване за таван ако е купулна или за стена, няма да е на открито а под тераса. Като цяло не съм запознат много с технологиите, интернета е на местна кабеларка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Marto Martoo написа:

Нещо не ми отваря линка, но по снимките в гугъл видях камерата. Май забравих да кажа че камерата трябва да е за външен монтаж, ще се захване за таван ако е купулна или за стена, няма да е на открито а под тераса. Като цяло не съм запознат много с технологиите, интернета е на местна кабеларка. 

Няма ядове с линка, но уточнението за външен монтаж е важно :) Ето това е ок за външен. А и има етернет порт и можеш да включиш камерата с кабел към рутера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, street racer написа:

Няма ядове с линка, но уточнението за външен монтаж е важно :) Ето това е ок за външен. А и има етернет порт и можеш да включиш камерата с кабел към рутера

Изглежда добре, относно клауда каква е цената след изтичането на безплатния месец. Също така ако е с сд карта, мога ли да ги гледам на приложението или трябва да сваля картата и да я отворя на някакво устройство. Също така колко време горе долу ще снима в 128гб карта и като се напълни трие ли или спира да записва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Marto Martoo написа:

относно клауда каква е цената след изтичането на безплатния месец

Това беше за другия модел - той ползва "фабрично" амазон. Тази трябва да си наемеш клауд пространство.

преди 19 минути, Marto Martoo написа:

Също така ако е с сд карта, мога ли да ги гледам на приложението или трябва да сваля картата и да я отворя на някакво устройство

Записите си ги гледаш, през app-a или компа.Вече за архив, най бързия и лесен вариант е да извадиш мемори картата и да я ръгнеш в четеца на компа

преди 21 минути, Marto Martoo написа:

колко време горе долу ще снима в 128гб карта

Това зависи от настройките, които ще направиш и е много от ... до... Ето ти един калкулатор ....но пак е съвсем за ориентация....много са факторите

преди 27 минути, Marto Martoo написа:

като се напълни трие ли или спира да записва?

По принцип се трие (презаписва) най стария евент. При тази камера, няма друга опция. При истинските системи за видео наблюдение, това е под контрол на администратора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...