Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Дайте някоя програма, с която да следя въртежа на перките на лаптопа. Asus Rog G751GT Пробвах Argus Monitor I CPUID HWMonitor , но не ми открива Fan Speed като опция. Лаптопа май прегрява и както си играя игрите, забива и гасне. Като го пипна отзад, яко пече. Работата е там, че не усещам перките да се въртят бързо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си окей само да следиш какво става (без контрол, просто като диагностика), виж OpenHardwareMonitor или LibreHardwareMonitor - можеш да го пуснеш да ти чертае графика и да я погледнеш след като угасне така. За контрол виж също SpeedFan. От опит обаче казвам, че Asus са ужас в това отношение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, ще погледна, аз виждам, че и видеото вдига до 85 градуса... Лаптопа няма и 1 година от както е чистен/пасти. Явно са си зле. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, тя пастата дори да си е добре, няма гаранция, че не е задръстен с прах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах 2 от тия програми, нещо едната не ми дава въобще информация Notebook FanControl... Другата пък ми показва само CPU FAN 2300 (вариращ) rpm ... Помня, че имах една дето показваше колко вентилатора имам и кой работи и как работи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да го следиш. Трябва да се разглоби охлаждането, да се почисти и да се сложи хубава термопаста (MX4 или подобна, а не някоя от 2 лв.). При лаптопа охладителите са много малки и много лесно се задръстват с прах. Ако не искаш да останеш без лаптоп го носи възможно най-скоро в сервиз и спри да го тормозиш с игри, преди да се почисти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няма и година е чистен, смяна на термопадове и хубава паста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом казвам, че е чистен, как ще видиш, че не е? Искам програма за перките в момента. Досега нито една не ги показва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване