Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте група,

имам следния проблем но не намирам точната тема тук. Имах ново SSD SanDisk което замених в лаптопа ми преди 2 години и инсталиран лицензиран уиндоус. Продавам лаптопа, вадя SSD-то и го слагам на настолен PC където има още 2 SSD-та и уиндоус. И тук става някакъв фал след като се опитах да стартирам в тази система лаптопския уиндоус. Не успях, рестартира се PC-то и след това нищо повече не можах да стартирам. Закачих по отделно всеки към новия  ми лаптоп и гледам по долните скрииншотове. Нямам достъп до диска не мога да го стартирам и не мога да си видя фаиловете. Видях тук програмата за клониране и със AOMEI успях да си запазя фаиловете които ми бяха нужни. Но въпреки всичко бих искал да мога да стартирам SSD-то на настолния PC. И то без да го форматирм, преинсталирам, което е най-лесно явно. 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4-.PNG

5-.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си запазил информация слагаш го и преинсталираш. Сам каза, най-лесният вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допълнително което мога да кажа като инфо е че виждам всичи фаилове вече че

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Щом си запазил информация слагаш го и преинсталираш. Сам каза, най-лесният вариант.

не разбирам какво се се прецакало или изтрило и това е много тормозещо. партишъна се е променил на неактивен, липсва бутлоудър или какво е станало?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vaskoroni написа:

Допълнително което мога да кажа като инфо е че виждам всичи фаилове вече че

не разбирам какво се се прецакало или изтрило и това е много тормозещо. партишъна се е променил на неактивен, липсва бутлоудър или какво е станало?

Няма и да го разбереш. Ние също. Така, че преинсталираваш и си готов. Поне с 10 няма да се мъчиш. Той лесен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има специфични видове файлове дето трябва да ги търся много дето са данни от данъчна програма примерно немска. може да ги намеря но после трябва нов сертификат и прочие и ми е сложно след това.

А интересно с AOMEI ако клонирам целия диск на друг празен би ли могъл тоЙ да стане стартиращ уиндоус? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vaskoroni написа:

Принципно има специфични видове файлове дето трябва да ги търся много дето са данни от данъчна програма примерно немска. може да ги намеря но после трябва нов сертификат и прочие и ми е сложно след това.

EasUS Data recovery ще ти ги възстанови ако не са повредени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е повреден виждам вече всичко през AOMEI просто както на скрииншот 3 не се показва никаква информация освен NTFS под името без големина, нищо. И не мога да вляза. Когато се опитам да го стартирам в PC-то самостоятелен първначално показва че зарежда уиндоус с прозореца, после  остава само курсора кръг да се върти долу на екрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност доколкото виждам в момента този партишън където е лаптопския уиндоус е обозначен че не е активен Е: , докато резервирания в същото SSD е активен. Това да е проблема? 

между другото опитах да възстановя системата но просто бях отрязан и следваше директно рестарт без ефект

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vaskoroni написа:

4-.PNG

Долният диск ли е от лаптопа?
Ако да - влез в BIOS и изключи gpt, изключи Secure Boot и новият диск  да е  1.  зареждащ.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vaskoroni написа:

Продавам лаптопа, вадя SSD-то и го слагам на настолен PC

Не ми се е случвало такова нещо, но логически не би трябвало да тръгне, както и не тръгва.

Лаптопа и настолно PC са доста различен хардуер и драйвери и не виждам как ще тръгне Windows-a, който търси и иска да зареди драйвери от хардиер на лаптоп с такива на настолен комп.

Спасявай данните (защо въобще си ги оставил на системен диск?) и преинсталирай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, vpvelev написа:

Не ми се е случвало такова нещо, но логически не би трябвало да тръгне, както и не тръгва.

Тръгва от  раз при правилен подход!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 3 часа, Gangosa написа:

Ми уина е глупав и сляп

Пълни глупости!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

:offtopic_s:

Пълни глупости!

Е тогава, защо линукс вижда хардове , които на уин машина не се четат. По това отношение линукс файловата с-ма е по перфектна . Не искам да обиждам нито уин нито лин ползвам ги и 2-те , защото на едното не мога да правя нещо , което на другото мога , и в комбинация извличам всичко от , което имам нужда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пишеш, колкото да си писал - това какво е според теб:
5-.PNG
Според мен е отворен и прочетен дял!

Ситуацията просто е различна!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Gangosa написа:

Е тогава, защо линукс вижда хардове , които на уин машина не се четат.

Ами ако например са в ext4 файлова система - какво очакваш?

преди 5 минути, Gangosa написа:

По това отношение линукс файловата с-ма е по перфектна .

И кое точно я прави "по перфектна"?... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

Ами ако например са в ext4 файлова система - какво очакваш?

И кое точно я прави "по перфектна"?... :)

Как кое  , не виждате ли? Не може да прочете диска  а ако го пусне на линукс ще го прочете очевадно е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Gangosa написа:

Как кое  , не виждате ли? Не може да прочете диска  а ако го пусне на линукс ще го прочете очевадно е.

Кьорав ли си или си като една надрана грамофонна плоча - това непроччетено ли е:
5-.PNG

ПРОБЛЕМЪТ Е, ЧЕ НА МАШИНА, НАСТРОЕНА ДА СТАРТИРА EFI СЕ ПРАВИ ОПИТ ДА СЕ ЗАРЕДИ MBR ОС!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, DarkEdge написа:

Долният диск ли е от лаптопа?
Ако да - влез в BIOS и изключи gpt, изключи Secure Boot и новият диск  да е  1.  зареждащ.

По принцип тук е решението , но няма кой да чете и да изпълнява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип

Не по принцип, а това е единственият начин в тази ситуация да се зареди ОС от новия диск!
Общо взето всичко друго, изписано в темата, е алабалистика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Кьорав ли си или си като една надрана грамофонна плоча - това непроччетено ли е:
5-.PNG

А това не е ли емулирана линукс с-ма? За аомей бекъп говоря. Аз си мисля че това пак е линукс и за тва го чете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това не е ли емулирана линукс с-ма? За аомей бекъп говоря. Аз си мисля че това пак е линукс и за тва го чете.

889605.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от juveplu
      Здравейте , инсталирах  win10  и екрана ми остана свит . Как мога да го пазпъна до размерите на монитора ? Монитора е 23" а екрана е с по 1см свит от горе и от долу и с по 2см от ляво и дясно . Преди имах същия проблем във Win7  и за там знам как се разпъва , но тук е друго и не мога . Гледах няколко клипа във  Youtube ,  но там показват неща които вече са настроени точно така и няма резултат . Изглежда има нещо друго за настройка или пък самата видео карта е причината . Видеокартата е ATI Radeon HD 4600 която позволява до 1920 / 1080 , но аз не мисля че това не може да се разпъне до 23" монитор . Аз не разбирам има ли ограничение до колко инча монитор  ? 
      Моля помогнете как се разпъва екрана във  win10 ? Ако за това е необходима по добра видео карта коя е най ефтината която ще стане защото не съм геймър и ще ползвам компа за обща друга употреба и само искам да се разпъне екрана .
    • от Станислав Желев
      Имам проблем с heroes might of magic 3 на новия компютър, който е с windows 10. 2 хироса теглих от замунда и един си записах от флашка на брат ми и все излиза по следния начин. Самата картина на екрана е 3-4 сантиметра забита в ляво, а в дясно имам черна лента. От монитора изместих картината максимално на дясно но не е достатъчно. Монитора ми няма ауто настройка понеже е малко стар. Възможно ли е да е от монитора проблема? На стария компютър си тръгва нормално играта. Как играете HoMM3 на win10 ако може някой да ми помогне. Моля някой да помогне. Качвам снимки заснети от телефона понеже като ги направя чрез компютъра и ги постна на paint-a излизат все едно играта си е нормална.

• от Георги Констанинов
      Здравейте. Исках да пробвам десятката и за целта първо свалих една версия от замунда. Понеже нямам cd/dvd, буутнах iso файла на плашка чрез програмата "Rufus". При първия опит след "Press any key to boot USB.." ми излизаше черен екран с една долна черта, която премигаше само, като с течението на времето тя остава така,но фона вместо черен ставаше оранжев с бели успоредни черти с леко opacity, защото виждах как чертата продължаваше да премигва. Реших че е някакъв проблем със самия файл и изтеглих втори. Този път преминах етапите, "Press any key ..." и разделих дяловете,като избрах къде да се инсталира операционната система. Следващата стъпка беше, ако не се лъжа самото инсталиране, което си се изпълнява от компютъра (не обърнах внимание какво пишеше, защото просто видях,че зарежданещо). Нямаше ме известно време и като се върна видях снимката, на която пише модела на дънната платка, като  не реагираше нито на бутона DEL , нито на бутона TAB. Рестартирах и ако изчаквах да се покаже картина, после не реагираше на бутоните отново  (клавиятурата работи ). Показването на картината на, която пише American Megattrends трябваше още при самото пуснкане да натискам бутоните DEL или Tab . След  като се покаже мога да натисна DEL за Setup или F8 за BSS POPUP. И единия и другия да са натиснати не реагира на нищо и стой така както е, като само показва че влиза в setup-а i или е избрано Popup менюто. Колкото и да чакам все така си стой.

• от Ivajlo Angelov
      Здравейте,
      Имам един много неприятен проблем.
      Опитвам се да инсталирам Windows 10 от може би... 6 дни, но това е невъзможно.
      1 опит - пуснах го от стандартния инсталатор, който е автоматичния и на сайта на Майкрософт. Ъпдейт - 1 ден и една нощ, запецва на 99 процента и до там
      2 опит - същото положение
      3 опит - същото
      4 опит - От друг инсталатор на Уин 10, този с тъмно синята тема. Отново - запецва на проверка за ъпдейти цял ден
      5 опит - DVD и ISO изображение. Обяснянаа ми, че компютърътт вече използва Уиндоус 10. WTF?!

Моля ви се, кажете какво да правя - компютърът ми е на 4 години, Dell Inspiron, но вече е много бъгав и бавен. Казаха ми, че с Уиндоус 10 ще може да се използва повече. Защото за 6 месеца сменям 3 хард диска, компютърът се изключва сам, не може да се слуша музика на него, предава се на по-тежките програми и при работа над 1 час дневно ( а н мен ми трбява 9 часа на ден нон-стоп ) и така... Какво ще ме посъветвате да правя? Бих го отнесъл на IT-то, но сега с тези почивки ще трябва да чакам още 20 дена. 
    • от Gangosa
      Добър вечер .Дадоха ми лаптоп ASUS X540S бил с 10 .Не го гледах форматирах и по молба на клиента сложих 8.1 64 битов.
      По време на инсталация забелязох ,че не мога да мърдам стрелка ,защото няма .След инсталация не се показва стрелка.
      Пробвах с бутона fn+f9 май беше за заключване и отключване не се появява стрелка.Нямам и мишка да пробвам гледам драйвъри за този лаптоп само за 10 сега го проверих.Ще слагам 10 64 битов.После ще пиша.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване