Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здрасти! Някоя добра душичка ще ми помогне ли с този проблем с антивирусната? За съжаление братовчед ми е в Германия, а аз от антивирусни и компютри нищо не разбирам. Сто пъти опитах да го актуализирам и не ще. Предварително Ви благодаря за помощта.

И не съм я инсталирала аз тази антивирусна.

2ff038c4bd546fa3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип MSE и WD работят през Windows Update за да се актуализират и даже се окачва на MSE скоро да и бъде прекратена поддръжката. В смисъл ще продължава да получава актуализации на дефинициите, но не и на самата платформа.

Пробвайте да я обновите ръчно:

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/971606/how-to-manually-download-the-latest-definition-updates-for-microsoft-s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

възможно най лошият вариант за защита според мен

намери някой приятел да ти помогне да я деинсталираш (ако не можеш сама) , рестарт

и после си сложи примерно някоя безплатна

аваст фрии е добър вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

avast free и брат му близнак avg free са възможно най-лошия избор - мега тежки и спъващи работата на компютъра, в същото време не вършещи почти никаква работа при нови вируси както повечето безплатни програми.

Windows 7 е спрян от поддръжка от януари, а на MSE поддръжката ако още не са я спрели ще я спрат в най-скоро време - така че с нея и без нея е все тая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем бях забравила.....................Сега не знам какво ще правя. Спецът по компютри не е тук, аз не разбирам,  нашите ще откачат, включително финансово, като чуят за нова преинсталация.:doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ined написа:

avast free и брат му близнак avg free са възможно най-лошия избор - мега тежки и спъващи работата на компютъра, в същото време не вършещи почти никаква работа при нови вируси както повечето безплатни програми.

Avast на hardened mode всъщност е доста сносна като ефективност. А затова колко е тежка може да се поспори и зависи на какъв хардуер ще се използва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

за нова преинсталация.

мисля че не е нужно

нямаш ли близък който разбира и може да ти помогне на място ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, нямам нито приятел, нито приятели, племенницата ми, и тя не разбира от тия неща. Нашите нищо не разбират от нови технологии.

Не знам какво ще правя, освен аз, и мама ползва компютъра, по работа, баща ми зяпа коли на него, племенницата ми си събира информация за училище, пазарим понякога през интернет............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е първата иконка в ляво долу до часовника?

Хората вече пращат команди до Марс, ние тука една Германия не можем да преборим ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той няма компютър там. Отскоро работи в Хесен. Не го знам какво работи там. Ще се прибира чак на 30 юли. Дано дотогава не спрат уиндоуса, че мама ще изстеряса, а и нета ще ни трябва за планирането на годишната екскурзия.

А колко много неща трябва да се запазят.............Май пенсията ми този месец ще иде за една камара флашки. Продавачът в магазина ще се гътне от шок.:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тогава вариантите са два

в понеделник

ако е лаптоп - вземаш го и с него у сервиза

ако е персонален - човека от сервиза идва във вас

не е спешно нищо няма да му стане до понеделник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mr. 5r0ff написа:

не е спешно нищо няма да му стане до понеделник

Нищо няма да му стане и до 30-ти. Всички сме виждали W10 с ъпдейтите му, със защитите му и пълен с вируси, така, че по важно е кой къде клика, а не коя дата пише на дефинициите ти или M$ коя година били спрели поддръжката, сякаш идва персонално някой да те държи за ръката ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега отворих снимката голяма

ххахахахахаххх антивирусната ти е аваст и се вижда в трея

нея трябва да обновяваш :giggle1:

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Всички сме виждали W10 с ъпдейтите му

това е уин 7 и е с аваст

разгъни снимката ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аваста си е добре, сам си се обновява.

Ама ще спрат и  уиндоуса и няма да работи нищо........ колко струва една преинсталация?:popcorn2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Anne написа:

ще спрат и  уиндоуса

спокойно - ще работи още дълго

като си дойде братовчет ти да го прегледа

само като гледам че има 3 браузара две антивирусни и колко икони в трея ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Каква е първата иконка в ляво долу до часовника?

Хората вече пращат команди до Марс, ние тука една Германия не можем да преборим ...

Winamp Една истинска класика.

По темата - Нищо не ти пречи да изтеглиш някоя безплатна антивирусна, аз лично също не харесвам аваст, но все пак като за безплатна става.
В общи линии отваряш сайта на съотвтната програма, натискаш бутона изтегли, като се изтегли два клика, следващш инструкциите и накрая ще ти поиска рестарт, толкова.

Вече не знам дали тази на уиндоус няма да засече конкуренцията като вирус...

О чакай ти си уиндоус 7, значи първо надграждаш до 10.

Другия вариант е да кажеш на братчеда немец да се закачи на твоя компютър с team viewer или anydesk  или друга подобна програма и да свърши той работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, mr. 5r0ff написа:

спокойно - ще работи още дълго

като си дойде братовчет ти да го прегледа

само като гледам че има 3 браузара две антивирусни и колко икони в трея ...

3 антивирусни са! Освен на "Майкрософт " и на "Аваст", имам и "Cezarity Antivirus Scanner".

А "Опера" - та ми я натресе флаш плейъра, с който през няколко месеца се разправям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, mr. 5r0ff написа:

това е уин 7 и е с аваст

разгъни снимката ;)

Аз не говоря за този компютър - а за всички заразени с най-новата сигурна и безпроблемна OS - точните думи довечера в рекламния блок на някоя телевизия ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

Winamp Една истинска класика.

По темата - Нищо не ти пречи да изтеглиш някоя безплатна антивирусна, аз лично също не харесвам аваст, но все пак като за безплатна става.
В общи линии отваряш сайта на съотвтната програма, натискаш бутона изтегли, като се изтегли два клика, следващш инструкциите и накрая ще ти поиска рестарт, толкова.

Вече не знам дали тази на уиндоус няма да засече конкуренцията като вирус...

О чакай ти си уиндоус 7, значи първо надграждаш до 10.

Племенницата ми днес тъкмо видях "Уинамп" - а и се намръщи.:lol6: Днешните дребсита хич не оценяват класиките. Хубава си е програмната, нищо и няма. Малко ретро съм, ама аз си обичам ретрото. Всеки от нашето поколение знае какво е "Уинамп".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябват 3 антивирусни. Нито пък сервиз. Ако не можеш да се оправиш сама винаги може да изтеглиш една преносима версия на AnyDesk, Supremo или TeamViewer и да дадеш достъп до твоята система на някой от форума на когото имаш доверие и който е технически грамотен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не, ще чакам братовчед ми. Дано нищо не стане дотогава.

Подозирам обаче как ще откачи колко много неща ще има за запазване.:lol6:

Той сигурно и затова замина за Германия, щото все му досаждах за всеки един проблем по компютъра, побърках го човека.:lol6:

Ама като нищо не разбирам от компютри..............

Ние нямахме истински часове по информатика и информационни технологии в гимназията, защото нямахме интернет. Вместо това играехме на игри. Аз играех на "Стани богат".:popcorn2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете само една антивирусна (не тази на Майкрософт) и си я обновявайте навреме.

Друг проблем е, че прекалено много хора използват компютъра. А като чета, нито един който поне малко да разбира как да оправи някои дребни проблеми. В сервизите само това чакат. Да преинсталират наново и да ти вземат парите. А след месец, два пак ли на сервиз за друга антивирусна...

Няма нужда от преинсталация. Windows 7 може да няма поддръжка, но си работи прилично и ако не го напълните нарочно със вируси и червеи няма да спре да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Ние нямахме истински часове по информатика и информационни технологии в гимназията, защото нямахме интернет. Вместо това играехме на игри. Аз играех на "Стани богат".:popcorn2:

Хихи по мое времеимаше само пасианс и оная игра с пещерняка, другото беше уърд... ...и уиндоус 95

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Anne написа:

3 антивирусни са! Освен на "Майкрософт " и на "Аваст", имам и "Cezarity Antivirus Scanner".

А "Опера" - та ми я натресе флаш плейъра, с който през няколко месеца се разправям.

3 броя.

Едното е скенер : Cezarity Antivirus Scanner (което е допустимо). Освен, да си пречат и да забавят допълнително компютъра, друго не правят. На компютър се инсталира само една антивирусна.

Разкарай  една от двете. За предпочитане остави Avast. Деинсталират се със техните инструменти , ако имат от сайтовете им (uninstall tools..)"

За Avast: https://www.avast.com/uninstall-utility

За Microsoft Security EssentialsMicros, ако не иска да се деинсталира:

How To Completely Remove Microsoft Security Essentials From Windows 7

Инструмента на MS за премахване на програми които не могат да се деинсталират по стандартният начин:

Fix problems that block programs from being installed or removed

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ а колко лесно щеше да е с една ОпенСузи ама що да е лесно и просто кат може да е трудно и сложно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...