Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 4 минути, Myanmar написа:

Е, то това си е дърпане на дявола за опашката.

По-гадното е, че аз съм свикнал да отварям писмата, откъдето да им вземам адреса, който да блокирам, а отварянето на писмо само по себе си може да съобщи на подателя, че е било отворено и да ти продадат мейла за спамене.

Селектирайте и копирайте. Да не би да преписвате погрешно.

Ъгловите скоби <> не са част от ел. адрес.

о май със скоби го копирах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Детайли този индийски адрес е в Return-Path хедъра. Значи абв четат и този хедър когато решават дали влиза в Блокирани, ясно, и интересно.

За съобщаването на подателя само при отваряне... то това май го има опция навсякъде, някъде в Privacy опциите. Винаги го изключвам в Thunderbird, даже май по подразбиране е така (ако имаше изобщо опция, забравил съм).
Самото отваряне на мейла не би трябвало да доведе до нищо, освен ако има някой критичен бъг в Thunderbird или съответния клиент.

Светлана, десктоп мейл клиента просто е една от програмите, които инсталираш на компютъра, която през друг протокол (не през браузър) - IMAP4 управлява пощата ти на сървъра където ти е пощата. Има редица удобства, особено ако се настрои да кешира локално цялата поща от сървъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както по-горе вече ви ви казаха - забравете го това скапано абв но завинаги! За никого вече не е тайна че те продават адреси. И се насочете към друга по-сигурна поща.

Опитайте yandex, yahoo аз имам пощи там и съм доволен от тях много - до сега в тях никога не съм получавал подобни простотии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, svetlana1964 написа:

аз го копирах

Сега го копирах от вашия пост, че аз изтирх съобщението и сега се получи- блокирах го. Благодаря

преди 7 минути, teglicha написа:

В Детайли този индийски адрес е в Return-Path хедъра. Значи абв четат и този хедър когато решават дали влиза в Блокирани, ясно, и интересно.

За съобщаването на подателя само при отваряне... то това май го има опция навсякъде, някъде в Privacy опциите. Винаги го изключвам в Thunderbird, даже май по подразбиране е така (ако имаше изобщо опция, забравил съм).
Самото отваряне на мейла не би трябвало да доведе до нищо, освен ако има някой критичен бъг в Thunderbird или съответния клиент.

Светлана, десктоп мейл клиента просто е една от програмите, които инсталираш на компютъра, която през друг протокол (не през браузър) - IMAP4 управлява пощата ти на сървъра където ти е пощата. Има редица удобства, особено ако се настрои да кешира локално цялата поща от сървъра.

Малко сложно ми се вижда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блокирания на единични подобни дълги мейл адреси рядко има осезаем ефект. Утре ще й пратят от друг подобен измислен адрес, ще го блокира. Тия вече използваните вероятно няма и да се появят повече, и цялата дандания излишна. Може би е добре да блокира по-общо част от домейна накрая, защото видях, че абв го поддържат.

PS. Лошото е, че методите на измамниците и social engineering-a са и стават доста софистицирани, и ако човек няма малко по-задълбочени познания в сферата на компютрите, винаги е относително лесна мишена, което за съжаление прави използването на компютрите (и телефоните) опасни за неща като примерно електронно банкиране, управление на пари, плащания и т.н., колкото и компаниите за софтуер да се опитват да лумпенизират софтуера последните години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, teglicha написа:

Ако някой прати мейл към тази абв поща, ще го получиш в новата, така че с абв изобщо няма да трябва да се занимаваш, просто си влизаш в новата поща само.

Не знам дали е точно така. Имаше изискване да влизаш в пощата си поне веднъж за 3 месеца. С Мейл клиент няма проблем, но не съм сигурен, дали с пренасочване няма да преценят, че тая поща отдавна не е активна и да я изтрият от АБВ. 

Преди няколко години ми бяха хакнали профила  в Origin  с всички игри. Не можех да вляза и единствено пощата ми ме спаси, дето не бе хакната. Разбира се, паролите бяха различни, вероятно и за това не са успели изцяло да ме хакнат, та си върнах профила от един руснак. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е. Тъкмо ще й направят услуга :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, teglicha написа:

Блокирания на единични подобни дълги мейл адреси рядко има осезаем ефект. Утре ще й пратят от друг подобен измислен адрес, ще го блокира. Тия вече използваните вероятно няма и да се появят повече, и цялата дандания излишна. Може би е добре да блокира по-общо част от домейна накрая, защото видях, че абв го поддържат.

PS. Лошото е, че методите на измамниците и social engineering-a са и стават доста софистицирани, и ако човек няма малко по-задълбочени познания в сферата на компютрите, винаги е относително лесна мишена, което за съжаление прави използването на компютрите (и телефоните) опасни за неща като примерно електронно банкиране, управление на пари, плащания и т.н., колкото и компаниите за софтуер да се опитват да лумпенизират софтуера последните години.

преди 5 минути, teglicha написа:

Кой е домейна за да го блокирам и него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, teglicha написа:

За съобщаването на подателя само при отваряне... то това май го има опция навсякъде, някъде в Privacy опциите.

Не става въпрос за опциите. Някакъв скрипт е. Наскоро си сложих някакъв плъгин за Мозила и той ме известяваше в мига, в който дадено писмо е отворено.

преди 2 минути, Ъндъртейкър написа:

Имаше изискване да влизаш в пощата си поне веднъж за 3 месеца.

Точно така. Първо ще ти опразнят пощата, а след по-дълъг период ще ти изтрият пощата. Пренасочването не се брои. Трябва да се логва в пощата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Точно така. Първо ще ти опразнят пощата, а след по-дълъг период ще ти изтрият пощата. Пренасочването не се брои. Трябва да се логва в пощата.

Аз ползвам мейл клиент за целта, но все пак ми се е случвало да изпусна стари пощи.  Затова гледам от време навреме да пускам мейл клиента, та да ми отчита активни пощи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Светлана, бих блокирал anmoul.net.in, или net.in ако не очаквам от индийски адреси някога да ми пишат :) .

За влизането на 3 месеца, ми ще влиза ако трябва, няколко пъти, докато вече прехода завърши след примерно година. Сигурно ще е болезнено, но ако не й е много важна пощата и не я знаят много и различни хора, клиенти и т.н., може и да е вариант.

За скрипта, вероятно говориш за javascript. Аз и скриптовете блокирам в пощата, нямат работа там. Щото другото е зареждането на определени външни обекти като картинки и т.н., но и за това всеки клиент има настройка да не зарежда автоматично външни неща, и по желание във всеки мейл ако искаш да ги заредиш.

PS. Аз за радост още от началото на 21 век първите ми основни пощи бяха в Gmail, та не се наложи дълго да ползвам вече за по-важни някакви други боклучави. Преди това съм ползвал някакви дето изпокапаха, като myrealbox.com, hotpop.com и подобни, ама тогава си бях детенце и не ми бяха важни :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един пример само ще дам, как една поща може да се използва. Преди мисля 12 години, реших да си направя друг акаунт в тоя сайт. За целта си създадох нова поща и се регистрирах с ново име тук. След известно време получих реклама на пощата си, която никога не бях ползвал. Ползвал съм я само за регистрация тук. Други потребители, дето бяхме активни тогава, също получиха тая реклама. Аз изрично питах тоя и оня, дали има мейл с реклама. Оказа се, че има. Тогава писах на собственика на сайта и той ме убеди, че някаква фирма е правила новия сайт и че не  знае какво са правили с база данните, в случая мейлите ни. И тук имаше два варианта - или мейлите ни са били продадени за пари или тия, дето са правили новия сайт, са откраднали мейлите и са ги продали. Но факт е, че аз тоя мейл  не го бях ползвал за други регистрации, не бях и писал нищо чрез него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, teglicha написа:

Светлана, бих блокирал anmoul.net.in, или net.in ако не очаквам от индийски адреси някога да ми пишат :) .

За влизането на 3 месеца, ми ще влиза ако трябва, няколко пъти, докато вече прехода завърши след примерно година. Сигурно ще е болезнено, но ако не й е много важна пощата и не я знаят много и различни хора, клиенти и т.н., може и да е вариант.

За скрипта, вероятно говориш за javascript. Аз и скриптовете блокирам в пощата, нямат работа там. Щото другото е зареждането на определени външни обекти като картинки и т.н., но и за това всеки клиент има настройка да не зарежда автоматично външни неща, и по желание във всеки мейл ако искаш да ги заредиш.

Благодаря, блокирах ги. А след пренасочването, което не знам как да го направя, няма ли да получавам вече разни имейли, които изобщо не ги знам какви са или пак ще получавам всичко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, svetlana1964 написа:

Благодаря, блокирах ги. А след пренасочването, което не знам как да го направя, няма ли да получавам вече разни имейли, които изобщо не ги знам какви са или пак ще получавам всичко?

Идеята е да ползваш по-сигурна поща, дето да ти блокират подобни имейли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ползваш нещо като Gmail, спам защитата е доста добра, и би трябвало повечето от тия боклуци да ги спира, независимо откъде пристигат.

Ъдъртейкър, всичко е възможно от описаното, никога не си гарантиран, може и там където си направил самата поща, да я "споделят" с трети лица, дори Гмаил да е. Подобно на това като регистрираш домейн. Регистрирал съм домейни и нищо не ги правя, просто някаква 403 Forbidden страница, на никой не казвам и т.н., но в логовете виждам постоянно разни търсачки и ботове да пристигат :) . В нета нищо не остава скрито и достояние само на хора, които ти си мислиш. "Теч" може да стане от сто места, важното е спам филтрите да работят добре, аз затова вече и не поддържам мейл адрес "само" за случайни регистрации - освен ако не е наистина някоя хептен боклучава система/сайт само за някаква проба, давам си основния адрес навсякъде. СПАМ много рядко получавам, дори в Spam фолдера почти не се усеща последните години повишаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, teglicha написа:

Ако ползваш нещо като Gmail, спам защитата е доста добра, и би трябвало повечето от тия боклуци да ги спира, независимо откъде пристигат.

Ъдъртейкър, всичко е възможно от описаното, никога не си гарантиран, може и там където си направил самата поща, да я "споделят" с трети лица, дори Гмаил да е. Подобно на това като регистрираш домейн. Регистрирал съм домейни и нищо не ги правя, просто някаква 403 Forbidden страница, на никой не казвам и т.н., но в логовете виждам постоянно разни търсачки и ботове да пристигат :) . В нета нищо не остава скрито и достояние само на хора, които ти си мислиш. "Теч" може да стане от сто места, важното е спам филтрите да работят добре, аз затова вече и не поддържам мейл адрес "само" за случайни регистрации - освен ако не е наистина някоя хептен боклучава система/сайт само за някаква проба, давам си основния адрес навсякъде. СПАМ много рядко получавам, дори в Spam фолдера почти не се усеща последните години повишаване.

В abv сега видях, че мога да си напиша друг имейл и да ми го пренасочват към абв. Но в  Gmail нещо не откривам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Внимавай да не объркаш нещо :). Ставаше дума от абв пренасочване към гмайл поща. Сега не съм на компа и не мога да видя в абв откъде ставаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, teglicha написа:

Внимавай да не объркаш нещо :). Ставаше дума от абв пренасочване към гмайл поща. Сега не съм на компа и не мога да видя в абв откъде ставаше.

Сега няма да пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, teglicha написа:

Пренасочи мейлите дето пристигат в abv да отиват в новата ви поща, така няма да губите съобщения и малко по малко останалите да свикнат с новата ви поща.

преди 4 часа, svetlana1964 написа:

За пренасочването ще  поразуча как става

Ще потърся

Лелче, що се хабиш? И без това не ги разбираш и задаваш едни и същи въпроси по сто пъти, без дори да провериш, в нета има изобилие по твоите теми, но ти нали си драскачка, манджата да гори и друг да ти напише готово любовно есе. Тези работи се вършат от синовете, дъщерите, сама ли те оставиха? Последната тенденция се очертава, че дори да показваш кое как се прави за съвсем елементарни неща, след един час не помнят и не искат да се научат. Очакват някой друг да свърши работата, макар целия ден да е пред тях!

Та към въпроса - и като пренасочи пак трябва да си влиза в пощата! Нали няма два месеца я изтриват автоматично! И после писма и потвърждения - ЙОК! Защото поща - НЯМА! Решение е да влезеш във всички видове регистрации, които помниш и от там правиш нови настройки за промяна на мейл. За всяка ще изискват потвърждение - тоест ще влезеш в ABV да им кликнеш на линка и правиш новите регистрации към нов мейл. Това означава, че отново се пробутваш на същите тези ботове, които са ти крали данните и пускали спама, така че работата е същата - да регистрираш новия имейл за следваща цел! :D  Ако е по-силен ще усетиш разлика. Дерзай. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш известно право, предвид въпросите, е добре някой друг да се погрижи за тия настройки.

За другото, много ясно, ако ще забравя да влиза в абв пощата, ще трябва да обиколи всички регистрации и да смени мейл адреса си навсякъде, преди да направи сигурен преход. И ако има контакти, с които си пише важни неща, да ги уведоми, че сменя пощата си. Затова според мен това е дългосрочна цел в такъв случай.
Сменяйки мейла, естествено че новия вече пак ще ти го знаят на всичките тези регистрации и сайтове. Нали въпроса беше да се метне на по-сигурен и защитен вкл. от спам, мейл услуга?! Не че и там не може да получава подобни (но не същите) social engineering писма, но ще е по-сигурна, особено ако активира и двуфакторната автентикация ако има смартфон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си губете времето и нервите да се разправяте кой го е бил пратил, защо го е пратил, как да блокирам, дали да си сменя пощата и т.н. просто такива писма директно ги трийте, даже няма нужда да ги отваряте и да ги четете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То всъщност се вижда, че този мейл е в СПАМ фолдера и отначалото беше почти излишно да се говори. Обаче когато човек види подобен Subject и ако не е в СПАМ, не мисля че е загуба на време, и дори аз да съм, бих го проверил все пак да не е нещо важно. Според споменатите защити, самото отваряне на имейла е мноого малко вероятно да ми навреди по какъвто и да е начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодря на всички, които ми помогнаха. Всичко е наред. Приключвам темата. Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...