Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

mirosiva

Aser Aspire 3- много запуснати процеси

Препоръчан отговор

преди 2 часа, DarkEdge написа:

ОК, благодаря, ще поразгледам линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, tepmu написа:

Аз спирам Prefetcher на Windows 10, това увеличава живота на диска.

https://www.tomshardware.com/reviews/ssd-performance-tweak,2911-5.html

Благодаря tepmu , веднага го прилагам. Досега съм чистил папката ръчно, когато се сетя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tepmu написа:

https://www.tomshardware.com/reviews/ssd-performance-tweak,2911-5.html

tepmu има проблем със спиране на папката Prefetcher . Изпълних указанията, но папката продължава да се пълни, с една дума няма ефект. Дали някъде не бъркам?

преди 52 минути, мадафака написа:

С толкова малко рам и хард диск, каквото и да настройваш, няма да има разлика. Процесор 4 ядрен, но не си написал какъв, ако е някой пентиум или селерон - ептен отиде коня у ряката.

Слагаш един Арч Линукс и ще литне!

мадафакане мога да инсталирам линукс, лаптопа е на дъщеря ми и не иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, tepmu написа:

Дал си материал от 2011г ,тоест от зората на ссд дисковете,не смятам ,че е актуално сега при цялото развитие,усъвършенстване и значително повишаване живота на ссд дисковете,но всеки сам преценява............:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Слави Маринов написа:

не смятам ,че е актуално сега

+1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mirosiva написа:

tepmu има проблем със спиране на папката Prefetcher . Изпълних указанията, но папката продължава да се пълни, с една дума няма ефект. Дали някъде не бъркам?

мадафакане мога да инсталирам линукс, лаптопа е на дъщеря ми и не иска.

При всички положения, с толкова малко рам и без ссд и читав процесор, няма как да работи нормално. Каквито и настройки да правиш не може да се навакса бавния хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Дал си материал от 2011г ,тоест от зората на ссд дисковете,не смятам ,че е актуално сега при цялото развитие,усъвършенстване и значително повишаване живота на ссд дисковете,но всеки сам преценява............:)

Аз съм на обратното мнение. Не че толкова самата настройка ще повлияе на живота на SSD диска, но самото кеширане за да увеличи производителността на стартиране на приложенията е ненужно за SSD дисковете, които и без това са в пъти по-бързи от нормалните дискове (които наистина имат нужда от Prefetch). Разликата едва ли ще е доловима. Но това е спор подобен на този дали да се пуска RAPID режима в Samsung Magician например или да не се пуска... Аз лично държа спрян Superfetch (ака Prefetch), но всеки си преценява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mirosiva написа:

Не знам кои указания си изпълнил за да ти кажа къде бъркаш, защото съм го правил на достатъчно компютри и при всички работи.

1. Отиваш в services.msc и даваш stop на услугата "SysMain" и Startup type го правиш на Disabled и запаметяваш.

2. Отиваш в регистрите на HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters и правиш EnablePrefetcher на 0

3. Рестартираш

преди 3 часа, Слави Маринов написа:

Има и по-нови теми, просто това е първият резултат, който излиза. Всеки си преценява дали да го прави, но е хубаво да се отбележи, че имах предвид под дискове - SSD, а не HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...