Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Обръщам се за помощ, тъй като главата ми пламна и не зная какво да правя вече. Проблемите започнаха преди около две седмици и изглеждат приблизително така. С уиндоус 10 съм. При старт/рестарт на компютъра когато се вижда моето име, точно преди да зареди десктопа се показва размита и огромна картинка, сякаш няма видеодрайвер. След това следва рестарт и компютъра стартира нормално. При това обаче антивирусната ми е деинсталирана, а уиндоус дифендър го няма. Като отида в службите да го пусна въобще го няма. Когато щракна на обновяването на уиндоус моментално ми свети червено и дава грешка, че обновяването е невъзможно. Грешката забравих да я запиша. При опит да използвам system restore то също не работи. Отдадох всичко това на моята природна глупост, че съм допуснал вирус и преинсталирах. Обаче след няколко дни картината се повтори. И така много пъти. Това се повтаря през 3-4 дни и ми гръмна главата. Мой приятел ми спомена, че е възможно проблема да не е в мен, а в твърдия диск. Използвам samsung 970 evo plus.

Днес за пореден път преинсталирах, но предчувствам, че пак всичко ще се скапе след 2-3 дни. Вече не зная какво да правя. Можете ли да ми дадете съвет. Благодаря предварително.

123.jpg.4aff34e5a1b67b780d12928041302e46.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Димитър Маневски написа:

Днес за пореден път преинсталирах

Да не би инсталацията ти да не е чиста?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталерай с изтриване на всички дялове на хард диска. Почисти и всички външни носители които му включваш, флашки дискове мрежа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Димитър Маневски написа:

Мой приятел ми спомена, че е възможно проблема да не е в мен, а в твърдия диск.

Не мисля, че подобни проблеми биха се причинили от твърдия диск.

Възможно ли е, всеки път след преинсталирането на ОС, да му слагаш и един и същ софтуер, в който има вируси?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш на сайта на microsoft от чист компютър и теглиш инструмента им. С негова помощ записваш windows 10 на USB памет. След това на твоята машина настройваш BIOS да стартира през USB и без да стартираш windows от твърдия диск, стартираш инсталацията през USB. Изтриваш през инсталатора всички дялове на диска, създаваш нови, ако искаш, след това си инсталираш OS на чисто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е вирус,е най добре да питаш специалистите тук във форума https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с размазването на картината имаше настройка, с която се оправяше, искам да кажа, че това не е проблем. Възможно е и да имаш вирус, щом не ползваш анти-вирусни, но на мен повече ми прилича на омазан Windows.

Ето няколко начина за премахването на размазването на картината - https://www.techrepublic.com/article/how-to-disable-the-blur-effect-on-the-windows-10-login-screen/

Хубаво е да провериш за липса или повредени системни файлове. За целта отвори cmd като Администратор и изпълни следните команди:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow
chkdsk c: /f /r

Windows-a от сайта на Microsoft ли е свален и записан ли е чрез техния инструмент? Драйверите от официалния източник ли са свалени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, RudeBoy написа:

Не мисля, че подобни проблеми биха се причинили от твърдия диск.

Възможно ли е, всеки път след преинсталирането на ОС, да му слагаш и един и същ софтуер, в който има вируси?...

Да, така правя, всеки път си слагам любимия софт, игри, браузъра ми е с профил. И аз мислих, че всеки път слагам едно и също нещо което е заразено. Мъчих да не ходя въобще в интернет, не слагах тази или онази игра или програма... Досега не можах да хвана къде е проблема. Но да, напълно е възможно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Евгени Богданов написа:

Направи едно контролно сканиране с 

Цитат
  • Моля изтеглете icon1337953436.pngFarbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона YClYkft.jpg.
  • Изчакайте търпеливо проверката да приключи.
  • Ще се създадат два лог файла с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Прикачете съдържанието на файла FRST.txt и на файла Addition.txt в коментара си (погледнете опцията Прикачване на файлове, когато публикувате мнение).
  • Публикувайте вашата тема. 
  • Търпеливо изчакайте, докато някой от екипа на HJT Тeam съдейства за разрешаването на вашия проблем.

И ще лъсне кой е заразен.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, tepmu написа:

Това с размазването на картината имаше настройка, с която се оправяше, искам да кажа, че това не е проблем. Възможно е и да имаш вирус, щом не ползваш анти-вирусни, но на мен повече ми прилича на омазан Windows.

Ето няколко начина за премахването на размазването на картината - https://www.techrepublic.com/article/how-to-disable-the-blur-effect-on-the-windows-10-login-screen/

Хубаво е да провериш за липса или повредени системни файлове. За целта отвори cmd като Администратор и изпълни следните команди:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sfc /scannow
chkdsk c: /f /r

Windows-a от сайта на Microsoft ли е свален и записан ли е чрез техния инструмент? Драйверите от официалния източник ли са свалени?

То стои размазано за по малко от секунда. Докато мигна и се рестартира. След това картинката си е нормална.

Преинсталирах сигурно над 10 пъти за тези 2 седмици, пробвах с два уиндоуса, единия от ...знаете къде, втория от сайта на майкрософт. Файда йок!

Забравих да кажа. Ако има инсталирана антивирусна, след рестарта тя е деинсталирана-няма я. Ако се опитам да инсталирам такава дава грешка и инсталацията е невъзможна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Димитър Маневски написа:

То стои размазано за по малко от секунда. Докато мигна и се рестартира. След това картинката си е нормална.

Преинсталирах сигурно над 10 пъти за тези 2 седмици, пробвах с два уиндоуса, единия от ...знаете къде, втория от сайта на майкрософт. Файда йок!

Забравих да кажа. Ако има инсталирана антивирусна, след рестарта тя е деинсталирана-няма я. Ако се опитам да инсталирам такава дава грешка и инсталацията е невъзможна.

аз лично вече съм на 99% сигурен че е вирус,решението на проблема ти е тук

преди 5 часа, Евгени Богданов написа:

Ако е вирус,е най добре да питаш специалистите тук във форума https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Изтриваш през инсталатора всички дялове на диска

И ако си има rootkit или друга подобна гадостъ?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Евгени Богданов написа:

аз лично вече съм на 99% сигурен че е вирус,решението на проблема ти е тук

Уф, поне се успококоих, че не е от диска. Вчера преинсталирах и тази простотия още не се е получила, може би е по добре да изчакам утре-другиден да се скапе пак и тогава да пиша там.

Вчера от отчаяние сложих два уиндоуса, единия с играта в която най се съмнявам (заради модовете), а другия с браузера който ползвам- да видим кой пръв ще се скапе.

Addition.txt FRST.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама ти ако си активираш Windows-a по втория начин, слагаш си програми и игри от нелицензирани източници и после се чудиш кой ми сра в гащите. Теглиш Windows-a от https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10 ако имаш ключ го активираш, ако нямаш - го оставяш неактивиран, сваляш си драйвери от сайта на производителя, след това програмите и игрите също ги сваляш от официален източник, или не сваляш нищо. По време на инсталацията триеш дяловете (ако нямаш нещо важно и ги създаваш наново). Още по-добре е ако го свалиш и закачиш за друг компютър и му направиш low-level format. Предполагам знаеш кои хора правят едно и също нещо и очакват различен резултат...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В публикуваните лог файлове не се вижда наличието на активен зловреден софтуер.

Забелязах обаче, че БИОС версията ви е доста стара. БИОС наистина не се обновява при липса на проблеми, но често при наличието на някои такива може да помогне. Вече дали ви се рискува (понеже винаги съществува риск при обновяване на БИОС) си преценете вие:

Цитат

BIOS: American Megatrends Inc. P1.70 01/29/2018
Motherboard: ASRock Z370 Pro4

Последната версия е P4.30.

https://www.asrock.com/mb/Intel/Z370 Pro4/index.asp#BIOS

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа ако имаш повече от един диск е хубаво по време на инсталацията да оставиш само този, на който се инсталира ОС, другите ги изключи като им махнеш кабелите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване