Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете. Преди около десет дена си купих компютър и след като си включих кабелен интернет започнаха проблемите. Първоначално при включването към интернета не ми инсталираха никакви "кръпки", имах само Norton не знам коя версия. Само след няколко часа компютърът започна да заспива, нищо не можеше да се отвори, и т.н. Един познат ми инсталира някои програми за защита и след като изтри няколко вируса проблемите намаляха. Сега в момента пак имам някои странни прояви, но единствено с AD-AWARE SE откривам съмнителни файлове, непрекъснато. Изтривам ги и то от порядъка на 100-200 и след пет минути, ако сканирам ще открия още поне половината. Възможно ли е да има грешка? За съжаление нищо не разбирам от компютри и не зная как да се справя. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши името на файла и го пусни в Гугл за да видиш какво е-може да е 'червей' и ако е така потърси инстръмент /на някой от сайтовете/ за да го премахнеш.Успех.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма грешка. Програмта е добро но има големи пропуски. Съвета ми е да сложиш и друга анти спам/троян програма

аз лично ползвам Spybot Search and Destroy Пробвай и успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно проблемът е следния:Изключи "Search for negligible risk entries" при опцийте за сканиране и опитай пак.Ако не се появят "съмнителните файлове" значи всичко е наред.Ако е така,включи пак опцията и трий на воля(това са безобидни записи,като при работа непрекъснато се появяват нови).

Редактирано от ugio (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разпознава като нови обекти много и различни файлове, но довечера ще проверя за имената им. Но имам чувството, че те се самовъзпроизвеждат с невероятна скорост.А също и ще видя какви са ми другите антивирусни програми. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зорнице, след като от скоро имаш компютър ти предлагам да прочетеш ето тази грамотна статия http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&id=51

защото иначе проблемите ти свършване няма да имат -помни че 1час четене спестява 1месец гонене на червеи из компа с незнам си колко програми...

Ощо взето -принципа е следния ти ги трепеш -те влизат,ти пак ги трепеш тепак влизат...и така до безкрай-трябва да се запушат местенцата от където влизат и и после да се трепят,а трепането по някога и най печените виждат зор cool.gif

Прочети статията тя съдържа неща които ще ти трябват месеци да откриеш сама и после пристъпвай към трепането на гадинките-ако има такива,а това което ти показва програмата едва ли е грешка sad.gif

Успех

Редактирано от Dr.Web (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вероятно проблемът е следния:Изключи "Search for negligible risk entries" при опцийте за сканиране и опитай пак.Ако не се появят "съмнителните файлове" значи всичко е наред.Ако е така,включи пак опцията и трий на воля(това са безобидни записи,като при работа непрекъснато се появяват нови).

<{POST_SNAPBACK}>

Вчера го пробвах това и след като махнах отметката на "Search for negligible risk entries" открива 32 нови обекта:

Vendor-Istbar

Type-Regkey или Regvalue

Category-Malware

HKEY_LOCAL_MACHINE:s

След като ги изтрих, после не можех да отворя нито една страница, излизаше ми съобщение, че моите настройки за сигурност не допускали това, сигурна ли съм че искам да отворя страницата и при отварянето й тя може да е в променен вид. Преводът на съобщението си е мой и може да имам някаква грешка. Сутринта пак сканирах и 26 нови обекти пак си се появиха.Явно си навлизат в моя компютър без никакви проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох статията, много е подробна и макар да са използвани някои непознати за мен термини се разбира. Дадени са последователните стъпки, което ме кара да вярвам, че ще мога да се справя.Благодаря много за помощта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е грешка,просто не успява да ги изчисти напълно,на мен също се е случвало.Пробвай в safe mode. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има едно решение но е драстично и ефикасно

първо си намираш(сваляш от нета ) антивирусна програма аз съм с NOD32 - сайта е www.nod32.com или друга по твой избор, после си свавяш стена - препоръчвам ти Sygate, после Spybot S&D 1.3 мисля че това е последната версия мяташ ги на ЦД или на друг дял на харда, както и инсталационен Уиндоус

после си правиш формат на харда, слагаш уина, горните програми + каквото си искаш друго БЕЗ ФЛЕКС ТАЙП !!! - не ти е нужен ама хич

после се закачаш за нета , сваляш си последните ъпдейти за програмите и си ОК

това е

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До-колкото разбрах си с Norton един съвет от мен махни го колкото се може по скоро инсталирай си някоя друга антивирусна

NOD32

Panda

Kaspersky

BitDefender

препоръчвам ти една от тези cool.gif

после си инсталирай и Spy&Bot -

aa пусни функцията на Ad-Aware-to Ad-Watch

стартирай под сейфмод направи пълно сканиране със антивирусната (която си избрала) и със двете анти спай програми

това е от мен успех :whist: :bye:

P.S. не бързай да форматираш това е последната възможност

Редактирано от sokoban (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти даси сложиш на първо време BitDefender 8.0 pro той си има и защитна стена-не е върха на сладоледа ама върши работа поне докато се отракаш какво точно ще искаш,а иначе мисля че Касперски е най добрия софтуер за ресурсите които ползва и си има международно признание,а ко искаш нещо леко и ефирно,което не се усеща - AntiVir Personal с настройки на максимум и ъпдейт всеки ден е най добрия избор

Олеле щях да забравя-зарежи Интернет екплорера, изполвай Мозила Файърфокс1.0

като се добавят само флаш плеър и джава платформа с него за съответните страници

Редактирано от Dr.Web (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:huh: Следвах инструкциите от http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&id=51 и направих съответните настройки. Изключих интернета и сканирах и трих всичко, що показваше че е нов обект, критичен обект и т.н.

Намерих си W32.SPYBOT.WORM, а също и Downloader.Trojan доста зор видях, ни мисля, че ги изтрих. За съжаление обаче продължава да дава прозорец със следното съдържание: Your current security settings prohibit running ActiveX controls on this page.As a result, the page may not display correctly и има само един бутон ОК. Това се появява винаги когато искам да отворя някоя страница. Страници като abv и mobile ги отваря и с тях нямам проблеми, но когато искам да изтегля някоя от препоръчаните ми от вас антивирусни програми се появява и дори да му дам ОК или да го затворя просто си "увисва ". Сутринта забелязах, че десктопа е променен, шрифта е по-голям и такива нещица. Как мислите има ли шанс да се оттърва от тези вируси и да запуша местата откъдето влизат или вече е късно и ще трябва да форматирам и да си преинсталирам Windows?

P.S. когато затворих отворените портове според инструкцията в статията ми спря интернета и си възстанових настройките както бяха преди.

Благодаря на всички, които се отзоваха!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мдаа кофти работа

не каза с какъв уиндоус си - предполагам ХР

ако можеш да рестартираш под SAFE MODE с F8 става работата веднага след като зареди началната таблица и там влизаш като админ и пак сканираш и триеш ( без да е включен! кабела на нет-а ), после рестарт, отваряш си Сигейта (Стената) и гледаш кои сервизи на уина са активни и им даваш Block - нета още е изклю4ен, от менюто апликейшън забраняваш IE, уин експлорера, а всичко дето ти се стори съмнително го махаш от листа, после си инсталираш Мозила или Опера за браузер и забравяш за IE

ако нещо ти трябва а не можеш да го свалиш даи мейл, където да ти го пратя

Редактирано от After_Dark (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване