Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мисля да си свържа лаптопа към суича, че ми писва все да плащам нета, но не знам дали е задължително и на суича да плащам нета.

Редактирано от Linux Mint (преглед на промените)
  • Харесване 1
  • Еха 4
  • Ха-ха 4
  • Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснато преди 9 часа, ясна работата :D .

Не, не е задължително и на суича да плащаш нет. Къде е тоя суич. Отиди до оператора си на интернет и ги попитай дали все пак не са турнали такса и на суича :D .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Linux Mint написа:

Мисля да си свържа лаптопа към суича, че ми писва все да плащам нета, но не знам дали е задължително и на суича да плащам нета.

Я обясни малко по-добре към какъв суич ще свързваш лаптопа???? Суич е просто хардуерно устройство и нищо повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя май ни взе за шарани :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bubbles написа:

Чакай ся, ти на лаптопа да не ползваш някакъв мобилен интернет който да цъка с'тинки на МБ?

Ако искам да си тегля филми на MB не!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Я обясни малко по-добре към какъв суич ще свързваш лаптопа???? Суич е просто хардуерно устройство и нищо повече.

@Емил Костов - няма нищо за обясняване!

Има услуга - достъп до Интернет!
Как ще си я разпределя  после - си е само негова (на клиента) работа!
Дали през суич, дали през Wi-Fi мрежа - няма значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

@Емил Костов - няма нищо за обясняване!

Има услуга - достъп до Интернет!
Как ще си я разпределя  после - си е само негова (на клиента) работа!
Дали през суич, дали през Wi-Fi мрежа - няма значение.

Сериозно? Хайде да каже към какъв суич се свързва, защото има суичове и суичове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Сериозно? Хайде да каже към какъв суич се свързва, защото има суичове и суичове.

Я пак - ама ... на български!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Я пак - ама ... на български!

Хайде стига глупости. Ако суичът е L3 управлаем суич и на всеки порт е менажиран определен клиент или определена услуга ( интернет, SIP телефония, VPN) няма как да закачаш лаптоп там, защото нищо нямда се случи. А и останалите му портове са административно спрени. Та затова питам към какъв суич закача лаптопа и какво ще плаща. Ето ти един пример

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Хайде стига глупости.

Ок! Ама започни от питащия

преди 16 часа, Linux Mint написа:

Мисля да си свържа лаптопа към суича, че ми писва все да плащам нета ...

Нема нет - нема плащане!

Емо - има едно понятие „граници на собственост“. Без значение за каква услуга става дума.

Доставчика доставя (почти тавтология) услугата до тази граница, със съответните параметри. Оттам нататък - не е негова работа, какво става!

Ако клиента има проблеми - да си ги решава!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Ок! Ама започни от питащия

Нема нет - нема плащане!

Емо - има едно понятие „граници на собственост“. Без значение за каква услуга става дума.

Доставчика доставя (почти тавтология) услугата до тази граница, със съответните параметри. Оттам нататък - не е негова работа, какво става!

Ако клиента има проблеми - да си ги решава!

Няма такова понятие. В договора е описано  какво предоставя доставчикът и за какво отговаря. Та затова попитах постващия към какъв суич си включва лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Емил Костов написа:

Няма такова понятие. В договора е описано  какво предоставя доставчикът и за какво отговаря. Та затова попитах постващия към какъв суич си включва лаптопа.

Нищо не каза! „Пишело в договора“???

Това е извън „границите на собственост! - вътре ... доставчика няма думата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Нищо не каза! „Пишело в договора“???

Това е извън „границите на собственост! - вътре ... доставчика няма думата!

Пак не искам да споря. Всеми един договор, прочети го и ще разбереш сам. Ето ти примерен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми г-н Костов, замислете се най-после защо всяко Ваше включване в темите се превръща в спор с почти цялата аудитория на форума....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, nickolaycho написа:

Уважаеми г-н Костов, замислете се най-после ...

Трудно баце!

Едно си @Емил Костов знае - едно си бае!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, nickolaycho написа:

Уважаеми г-н Костов, замислете се най-после защо всяко Ваше включване в темите се превръща в спор с почти цялата аудитория на форума....

Хич не ми дреме в какво се превръща. Целта е някой да се замисли. Другото няма значение. Това, че някой е решил да ме оспорва вместо да прочете си е лично негов проблем или решение. Аз давам просто мнение. А това дали някой ще го прочете или ще го хейти си е ЛИЧНО негов проблем, избор, разбиране или каквото там още се сети. След като работя в една сфера толкоз време си държа на мнението. И все още не виждам някой да е споменал, че съм го излъгал.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Linux Mint написа:

Мисля да си свържа лаптопа към суича

:offtopic_s:

Към такъв ли?!

безплатни суичър снимкине | Piqsels

На анонимен ли искаш да се правиш?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми г-н Костов, тъй като с огромен интерес и внимание следя всяко Ваше компетентно включване си направих труда да пресметна по колко години работите в дадена област. Според изчисленията ми Вие трябва да сте на около 55 години, поради това моля най-учтиво да си смените снимката с актуална за момента, благодаря за вниманието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Емил Костов написа:

Хич не ми дреме в какво се превръща. Целта е някой да се замисли. Другото няма значение. Това, че някой е решил да ме оспорва вместо да прочете си е лично негов проблем или решение. Аз давам просто мнение. А това дали някой ще го прочете или ще го хейти си е ЛИЧНО негов проблем, избор, разбиране или каквото там още се сети. След като работя в една сфера толкоз време си държа на мнението. И все още не виждам някой да е споменал, че съм го излъгал.

На мен също не ми дреме - да каквото и да е! Просто избягвам общите приказки!

Дългата работа  в по един начин, в една сфера - те прави скучен! Монотонен! Не оценяваш нещата реално.

Нищо не каза, по въпроса  на темата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

На мен също не ми дреме - да каквото и да е! Просто избягвам общите приказки!

Дългата работа  в по един начин, в една сфера - те прави скучен! Монотонен! Не оценяваш нещата реално.

Нищо не каза, по въпроса  на темата?

Това е форум! Тук няма награда, за скучен, монотонен и каквото още се сетиш. Няма какво да кажа по темата, защото все още не занам постващият за какъв суич говори. А на теб ти демонстрирах че има значение какъв е суичът. А това, че има няколко хора във форума дето ме следят какво ще кажа и ще се закачат с мен ама хич не ми дреме. Аз не живея в този форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Емил Костов написа:

Това е форум!

Именно!

преди 57 минути, Емил Костов написа:

А това, че има няколко хора във форума дето ме следят какво ще кажа и ще се закачат с мен ... 

Хич да не ти пука!

Говорим за конкретни неща - не по принцип!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване