Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на слънчеви очила

Препоръчан отговор

Привет! :)

На пръв поглед ще кажете, че е лесен избора, но за мен се оказа не така. През годините доста модели минаха през ръцете и ... очите ми. Като девойка не обръщах внимание на подробности, като лещи и UV защитата им, достатъчно ми беше да паснат на формата на лицето ми, да са ми леки и комфортни при носене. Преди години ми подариха едни купени от Острова и тогава оцених разлика да си ползвател на качетсвеното. Дълго ми служиха, но за съжаление, не успях да ги опазя. Миналото лято скочих на едни маркови, които се оказаха доста удачен избор, като цвят на лещата, но пък размера не беше моя и счупих рамката. Доказано имам чувствителни очи и слънчевите очила за мен са не само стилен аксесоар, а необходимост. Богатият избор на онлайн търговията допълнително ме обърква в избора. Вече втори месец чета, разглеждам, но защо не успявам да се реша на поръчка?! Скоро се сетих за близките оптики, те не поддържат богат асортимент, но и до там ще отскоча тези дни.

Ще се радвам да се получи полезна дискусия предвид, че доста хора са ползватели на този вече целогодишен аксесоар! 
Очаквам вашите мнения, насоки, предложения и линкове за тях! Бюджета ми е ±150 лв.

Предварително благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм сменил, а и имам доста марки очила. Като съотношение цена-качество за мен най-добри са на Persol. Tова е първата в света фирма за очила в света , името им в буквален превод пък означава ''За слънце", ръчна изработка са и се славят с отличните си като качество стъкла. Носил съм и прекалено скъпи марки, които не заслужават цената си. Там плащаш за едното име.

Освен да са с пълна защита е важно да са удобни. Тези със минерални стъкла са по-тежки, но ако нацелиш точния размер за мен са за предпочитане. Очилата с разни разновидности на поликарбонатни плаки са по-леки, но с времето се ''отлюспват'' плаките, или стават на петна.

За това дали да са поляризирани, или не всеки решава според предпочитанията си и за какво ще се използват. По принцип предпочитам поляризираните, защото прадотвратяват силните отблясъци, но когато шофирам не използвам такива, защото не виждам някои от дигиталните приборите по колата (това е характерно, когато са с поляризация)

Та...всичко според зависи. Ако поувеличиш бюджета ти препоръчвам да разгледаш марки като Persol и Ray-Ban, но откакто Ray Ban се правят от Luxottica, а не от Baush and Lomb съм леко резервиран към тази марка, не че нямат хубави очила, но определено качеството не е същото. според мен. А казвам не е такова, защото на Ray Ban са ми се появявали петна на очила със стъкла G15. А по принцип само на поликарбонатните се появяват.

Бъди внимателна в избора и не си прави експерименти с очите. Само качествени и с пълна защита.

пп. Само да добавя, че ако не можеш да поувеличиш бюджета ти препоръчвам да се насочиш към някой модел на по-ниско бюджетните Polaroid. Te също имат добри модели със добра защита.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, skalata_73 написа:

И аз съм сменил, а и имам доста марки очила. Като съотношение цена-качество за мен най-добри са на Persol. Tова е първата в света фирма за очила в света , името им в буквален превод пък означава ''За слънце", ръчна изработка са и се славят с отличните си като качество стъкла. Носил съм и прекалено скъпи марки, които не заслужават цената си. Там плащаш за едното име.

Освен да са с пълна защита е важно да са удобни. Тези със минерални стъкла са по-тежки, но ако нацелиш точния размер за мен са за предпочитане. Очилата с разни разновидности на поликарбонатни плаки са по-леки, но с времето се ''отлюспват'' плаките, или стават на петна.

За това дали да са поляризирани, или не всеки решава според предпочитанията си и за какво ще се използват. По принцип предпочитам поляризираните, защото прадотвратяват силните отблясъци, но когато шофирам не използвам такива, защото не виждам някои от дигиталните приборите по колата (това е характерно, когато са с поляризация)

Та...всичко според зависи. Ако поувеличиш бюджета ти препоръчвам да разгледаш марки като Persol и Ray-Ban, но откакто Ray Ban се правят от Luxottica, а не от Baush and Lomb съм леко резервиран към тази марка, не че нямат хубави очила, но определено качеството не е същото. според мен. А казвам не е такова, защото на Ray Ban са ми се появявали петна на очила със стъкла G15. А по принцип само на поликарбонатните се появяват.

Бъди внимателна в избора и не си прави експерименти с очите. Само качествени и с пълна защита.

пп. Само да добавя, че ако не можеш да поувеличиш бюджета ти препоръчвам да се насочиш към някой модел на по-ниско бюджетните Polaroid. Te също имат добри модели със добра защита.

Много благодаря за разясненията и предложенията! 

преди 49 минути, skalata_73 написа:

Да, точно за това и се допитвам. Искам да направя добър избор на качествен продукт. 

преди 52 минути, skalata_73 написа:

но когато шофирам не използвам такива, защото не виждам някои от дигиталните приборите по колата (това е характерно, когато са с поляризация)

Това също ми е важно. Значи няма да са такива. 

преди 53 минути, skalata_73 написа:

Ако поувеличиш бюджета ти препоръчвам да разгледаш марки като Persol

Изглежда ще го увелича. Отказах се от Persol, скъпички ми идват, но ще ги поразгледам пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Това също ми е важно. Значи няма да са такива. 

Това е добре от гледна точка на това, че с поляризация са и по-скъпи. Един и същ модел с и без поляризация има доста разлика в цената.

преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Изглежда ще го увелича. Отказах се от Persol, скъпички ми идват, но ще ги поразгледам пак.

И пак за цената. Като се спреш на даден модел добре разгледай раличните предложения, защото сайтовете имат прилична разлика за едни и същи очила. Това разбира се ако знаеш добре какъв размер ти пасва. Защото онлайн е рисково да се купуват, но не и ако е от надежден сайт и си знаеш добре размера, който ти приляга. Защото неудонбите очила са кофти работа.

Което пък ме подсеща да спомена, че при Persol  (освен с размера на стъклата и разстоянето между тях) там е минимализиран този проблем, понеже моделите им са с така наречената система Meflecto. Дръжките посреством вградени щифтове могат да се огъват и навън (самите дръки по средата, не от там, където са захванати за рамката) и прилягат много добре на всякакви форми на главата. Но щам са ти скъпички мисля  Ray-Ban-ите имат по-евтинки модели.

В краен случай Polaroid. Разбира се има и други марки с добра защита, но ти предлагам тези, за които не се съмнявам в качеството и са на прилични цени.

И естествено внимавай, особенно ако ще паразуваш онлайн да не попаднеш на ментета (реплики), защото ще си дадеш парите на вятъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, skalata_73 написа:

И естествено внимавай, особенно ако ще паразуваш онлайн да не попаднеш на ментета (реплики), защото ще си дадеш парите на вятъра.

преди 28 минути, skalata_73 написа:

Защото неудонбите очила са кофти работа.

Именно. От това ме е страх. Толкова реплики се навъдиха. Точно на такива май попаднах предния път. Страхотен модел на Guess, перфектни стъкла, кофти размер и рамки. :( 

преди 29 минути, skalata_73 написа:

И пак за цената. Като се спреш на даден модел добре разгледай раличните предложения, защото сайтовете имат прилична разлика за едни и същи очила. Това разбира се ако знаеш добре какъв размер ти пасва. Защото онлайн е рисково да се купуват, но не и ако е от надежден сайт и си знаеш добре размера, който ти приляга. Защото неудонбите очила са кофти работа.

Което пък ме подсеща да спомена, че при Persol  (освен с размера на стъклата и разстоянето между тях) там е минимализиран този проблем, понеже моделите им са с така наречената система Meflecto. Дръжките посреством вградени щифтове могат да се огъват и навън (самите дръки по средата, не от там, където са захванати за рамката) и прилягат много добре на всякакви форми на главата. Но щам са ти скъпички мисля  Ray-Ban-ите имат по-евтинки модели.

В краен случай Polaroid. Разбира се има и други марки с добра защита, но ти предлагам тези, за които не се съмнявам в качеството и са на прилични цени.

Чета и си мисля, с колко неща трябва да се съобразя и избора ми клони до избор на място, с проба и тест. Оптика в някой МОЛ ли ще е, мхм, май на там отивам. И там, като ги знам какви са досадни, докато не купиш, няма излизане. 

преди 35 минути, skalata_73 написа:

Това е добре от гледна точка на това, че с поляризация са и по-скъпи. Един и същ модел с и без поляризация има доста разлика в цената.

В краен случай, ще са комбинирани. Предстой ми изработка на диоптрични, ще ги поръчам допълнително с фотосолар и така. Уфф, ми трудно ми е. Ще видя какви опции имам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, VeeeSeLa написа:

Чета и си мисля, с колко неща трябва да се съобразя

Така е. Избора на качествени и удобни очила не е лесен в първия момент. Първо трябва да знаеш кой размер ти пасва. На рамките имат по 3 цифри, по които можеш да се ориентираш.

Широчината на стъклата, разстоянието за носа и дължината на дръжките.

Пример: 62 [15] 135. Това означава, че стъклата са 62 милиметра широки, разстоянието между тях е 15 милиметра , а дръжките са дълги 135 милиметра.

Ако не си сигурна след проба на място ще установиш кой е твоя размер и оттам нататък ще ти е по-лесно ако ги поръчваш онлайн. Има един трик с фонокарта, който определя размера- М, S, L, но не ти го препоръчвам. Най добре е сама да установиш това.

В краен случай, ще са комбинирани. Предстой ми изработка на диоптрични, ще ги поръчам допълнително с фотосолар и така.

И това е вариант, но съм почти сигурен, че няма да се вместиш в бюджета ти. Изработката на такъв тип очила никак не е евтин вариант, но сама ще се увериш в това в някоя оптика.

Уфф, ми трудно ми е. 

Не е толкова трудно, ако знаеш какво искаш и какво търсиш :)

Не си мисли, че не съм си поръчвал очила, които не ми пасват и съм захвърлял след първото, или второ носене. Трябваше да попилея маса пари и време, докато се науча какво искам и какво трябва да търся. После вече е лесно.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, skalata_73 написа:

Не си мисли, че не съм си поръчвал очила, които не ми пасват и съм захвърлял след първото, или второ носене. Трябваше да попилея маса пари и време, докато се науча какво искам и какво трябва да търся. После вече е лесно.

Е много успокойтелно! Аз минах вече през това и вече:

преди 8 минути, skalata_73 написа:

знаеш какво искаш и какво търсиш 

Знам! И за размера вече знам, какво да гледам. Знам и какви не искам да са и няма да правя компромиси, за това е темата.

Вече си подредих последователността на проучване, което хич не е малко. Още утре ще стартирам с наличните оптики, после при очната за консултация, да видя тя какво ще ми предложи и накрая оптиките в Парадайс МОЛ. Като направя избор, ще мина да се похваля и изкажа мнение! :)
Много благодаря за диалога! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Весии с теб сме от една кръвна група.Коя зодия си?.И аз си падам по готинити цайси, ама по по-ексклузивните модели.Преди четири години се запознах със собственика на тази марка https://www.burnwoods.nl/nl/houten-zonnebrillen.  и тогава за първи път видях дървени очила.Сега незнам да ли той е откриватела на тая идея, но в нито една оптика и въобще никъде не бях виждал такова нещо.Много ми допадна идеята, и го изнудих да ми даде два чифта на тънка лайсна по 25 евро бройката.Очилата са суперкачествени, могат да изкарат десетки години без да мръднат.рамките са ръчно изработени лично от собственика на марката.100% слънчезащитни.Работя с тях като е хубаво времето, шофирам, перфе са.Имам и едни на Полароид, тях 12 години ги скъсах от носене не са мръднали.И от тях съм много доволен.Имах и едни пилотки много яки на Полароид, обаче падаха в Дунава, викам къде да скачам сега да са мокра за едни очила, ке си купим, нови.После отивам в магазина, и вече нямат същия модел и умрях от яд, че не скочих да си извадя цайсите.Похвали се КАТ си купиш цайси, и задължително снимка в анфас, да ти кажа да ли ти тичат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, franchesko написа:

Преди четири години се запознах със собственика на тази марка https://www.burnwoods.nl/nl/houten-zonnebrillen.

Виж и по-нагоре има линк за нещо подобно. Как да поръчам така, искам да ги видя, пробвам. Супер са иначе, допадат ми.

преди 16 минути, franchesko написа:

Имах и едни пилотки много яки на Полароид, обаче падаха в Дунава, викам къде да скачам сега да са мокра за едни очила, ке си купим, нови.После отивам в магазина, и вече нямат същия модел и умрях от яд, че не скочих да си извадя цайсите.

:D Опасен си! За всичко имаш истории.

преди 16 минути, franchesko написа:

Похвали се КАТ си купиш цайси, и задължително снимка в анфас, да ти кажа да ли ти тичат.

По независещи от мен причини, точно сега, няма как да направя избор. Надявам се другия месец да имам тази възможност. 

Благодаря за мнението! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, VeeeSeLa написа:

Виж и по-нагоре има линк за нещо подобно. Как да поръчам така, искам да ги видя, пробвам. Супер са иначе, допадат ми.

Е сега, ако ми беше наблизо, примерно на една ръка растояние.Щяхме да му отидем направо до офиса.Да седнем на белите кожени столове и на стъклената маса, първо по един коняк така леко лежерно Реми Мартин :cheers: Да запалим по една пура.Да извади кожения куфар с червения сатенен хастар, с най-новата колекция където е само за отбрани клиенти:cool:  И да си пробваш на воля пред бароковото огледало в цял ръст, и да върви така леко на бОсето Франк Синатра;) И после да ходим да го полеем някъде:cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, franchesko написа:

Е сега, ако ми беше наблизо, примерно на една ръка растояние.Щяхме да му отидем направо до офиса.Да седнем на белите кожени столове и на стъклената маса, първо по един коняк така леко лежерно Реми Мартин :cheers: Да запалим по една пура.Да извади кожения куфар с червения сатенен хастар, с най-новата колекция където е само за отбрани клиенти:cool:  И да си пробваш на воля пред бароковото огледало в цял ръст, и да върви така леко на бОсето Франк Синатра;) И после да ходим да го полеем някъде:cheers:

Размечта се нещо! :) Хубаво описание, като сценарист. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, VeeeSeLa написа:

като сценарист. 

Даже и филма съм избрал.Гарантирам, че ще ти хареса! Екшън с романтичен край.Нещо като ,,Да изчезнеш за 60 секунди,,  с Никълъс Кейдж и Анджелина Джоли                                                   

Черпа те с тоя хит!  Българският Франк Синатра   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, franchesko написа:

Черпа те с тоя хит!  Българският Франк Синатра   

Благодаря! 

Екшън с романтичен край.

:lol6:Нещо, като приказка. 

,,Да изчезнеш за 60 секунди,,

И за по-малко мога! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

За да не създавам нова тема да питам тук какво мислите за очилата за компютър, които са така наречените blue control. Вече като че ли имам нужда от тях, защото усещам, че се натоварвам взирайки се в монитора. Имам програма за неутрализиране синята светлина, но май не е като с очила. Харесала съм си такива очила Sky Optic ето тук със стъкла на hoya. По-скъпички са и съм склонна да ги купя, но ми е любопитно да чуя мнение първо на някой носил такова нещо по-дълго време. Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо се консултирай с очен лекар. Аз имах същия проблем и след консултация се оказа, че съм 1 диоптър за близо. Взех си евтина рамка за 15 лева и обикновени стъкла за 12 лева. Очилата ги нося само когато работя на компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване