Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със стартирането на Операционна система.

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам лаптоп Lenovo b5400 и не мога да стартирам уиндоуса които е инсталиран на хард диска. Значи имам SSD което е сложено на мястото на харда и на него е инсталиран уиндоус 10. А на стария хард се намира на мястото на DVD-то имам също инсталиран уиндоус. Проблема ми е защо в биоса въобще не го виждам тоя хард диск и не мога да му задам да зарежда той, а не тоя който е на SSD-то?
Лаптопа има и М.2 слот и бях си закупил ssd за там, обаче ми изгаря 2 пъти и реших да си купя кади и да подходя по тоя вариант. Обаче не мога да виждам в биоса 2-та хард диска. Тоя проблем с ssd-то с м.2 слот нямах тоя проблем!
Ще добавя и снимки да се види какво виждам в биоса.
Снимка 1 Снимка 2 Снимка 3

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало тестъваш хард диска на друга машина, за да се провери дали е здрав. Ако и там не се вижда е повреден. Ако там се вижда, трябва да тестваш и кади устройството дали е наред. Ако кадито и HDD работят на друга машина значи имаш хардуерен проблем с лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Като за начало тестъваш хард диска на

SATA слота

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

SATA слота

И ако е повреден лаптопът ще стигне до грешно заключение.(..................Лаптопа има и М.2 слот и бях си закупил ssd за там, обаче ми изгаря 2 пъти и реших да си купя кади и да подходя по тоя вариант..............)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Лаптопа има и М.2 слот и бях си закупил ssd за там, обаче ми изгаря 2 пъти

а не SATA

преди 7 минути, Емил Костов написа:

Като за начало тестъваш хард диска на друга машина

Даа, всички имат по 5-6 компютъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

а не SATA

Даа, всички имат по 5-6 компютъра

Има начини и то доста. За мен това е най-сигурния начин и ще си спестя главоболия. Нищо трудно няма да се тества хард диск на друга машина, дори и да е на приятел или познат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко въпроса:

- лаптопа зарежда ли с OS-a от SSD-то? Ако да, какво показва програмата Crystal DiskInfo за механичния диск?

- каква е OS-a на механичния диск?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

Няколко въпроса:

- лаптопа зарежда ли с OS-a от SSD-то? Ако да, какво показва програмата Crystal DiskInfo за механичния диск?

- каква е OS-a на механичния диск?

Лаптопа зарежда ОС от ссд-то и под уиндоус виждам и информацията която е на хард диска

Уиндоуса и на двата диска е 10-ка

Ако сложа хард диска на мястото на ссд-то и си зарежда операционната система. Но в кадито нито харда нито ссд-то тръгва ОС

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kaloqn123 написа:

Но в кадито нито харда нито ссд-то тръгва ОС

Или не контактува кадито, или е дефектирало. Ако е ново, го връщай.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа зарежда ОС от ссд-то и под уиндоус виждам и информацията която е на хард диска

Уиндоуса и на двата диска е 10-ка

Ако сложа хард диска на мястото на ссд-то и си зарежда операционната система. Но в кадито нито харда нито ссд-то тръгва ОС

Виж дали кадито контактува добре в слота на DVD-то.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виждам и информацията която е на хард диска

преди 26 минути, DarkEdge написа:

Или не контактува кадито, или е дефектирало. Ако е ново, го връщай.

преди 24 минути, Емил Костов написа:

Виж дали кадито контактува добре в слота на DVD-то.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Kaloqn123 написа:

Да уточним:
Когато системата зарежда от SATA порта  системата вижда съдържанието на диска, който е в кадито.
Въпрос:
При тази конфигурация като влезеш в BIOS в Boot order/priority вижда ли се дискът,който е в кадито? А вижда ли се в информацията за налични дискове?

Ако проблемът е в зареждане от кадито решение е да се ползва boot record от SATA/m2 и да се добави запис в BCD Store запис водещ към ОС на кади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, DarkEdge написа:

Да уточним:
Когато системата зарежда от SATA порта  системата вижда съдържанието на диска, който е в кадито.
Въпрос:
При тази конфигурация като влезеш в BIOS в Boot order/priority вижда ли се дискът,който е в кадито? А вижда ли се в информацията за налични дискове?

Ако проблемът е в зареждане от кадито решение е да се ползва boot record от SATA/m2 и да се добави запис в BCD Store запис водещ към ОС на кади.

Не се вижда диска! Когато ги разменя дисковете се вижда харда които е модел Самсунг и мога да го стартирам, но пък тогава ссд-то не го виждам
Снимка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на лаптопа и модел на кадито?
А решението за бутване от диска в кадито при закачен ссд на сата и hdd в кади - с помощта на EasyBCD се добавя запис в BCD Store и хардът става достъпен за бутване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване