Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! При опит за преинсталация на въпросния лаптоп Win 7 Ult x86 при първото рестартиране когато приключи копирането на файловете лаптопа отказа да зареди. Стои черен екран с логото на MSI MEGABOOK и дотам. Не може да се влезе в BIOS-просто не минава проверката. Някой да подскаже за какво става въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работеше нормално-просто отказваше да инсталира офис пакета на Майкрософт 2007 защото имаше някакви останали файлове от Визио 2010 и не можеха да се махнат. Изписваше че не може да инсталира офис пакета 2007 защото има някаква несъвместимост. Помолиха ме да преинсталирам лаптопа и да инсталирам офис пакета 2007, защото работи безпроблемно и бързо. Лаптопа не прегрява -държи около 50 градуса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли да пазиш някакви файлове по твърдия диск?

Аз бих прегледал състоянието на твърдия диск преди инсталация на OS.

Но, за да не може да влезе в биос-а - както ти казаха махни всяка периферия, ако трябва свали и оперативната памет, почисти я, пробвай само с една банка памет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това го направих-пробвах с една памет, размествах ги, махнах мишката, вадих харда да не би да не дава контакт. Съмнява ме че този лаптоп ми умря в ръцете.😃 Попрочетох от тук от там и ми се струва, че нещо с биоса не е наред. Отделно извадих батерията и зарядното и го държах да се охлади 30-40 мин. Пак същото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ivaylo71 написа:

Няма-вградено е. Ето това е дъртия дръгел: https://www.msi.com/Laptop/VR600/Specification

Извади малката батерийка, за да нулираш BIOS, след това я сложи, но преди да го включиш, извади батерията на лаптопа и пробвай без батерия. Имал съм подобен проблем, с лаптоп ASUS - имаше проблем с батерията и при всяко зареждане стоеше само на логото на ASUS , не можеше да мине проверката на хардуера и забиваше BIOS-а. Сега го ползват без батерия, само на зарядно и си работи вече година..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да-обаче вървеше 7-ца преди това. Не е проблем операционната система. Плюс това аз сега въобще не мога да го накарам да стартира от флашка.Замръзва на логото и до там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, ivaylo71 написа:

Да-обаче вървеше 7-ца преди това. Не е проблем операционната система. Плюс това аз сега въобще не мога да го накарам да стартира от флашка.Замръзва на логото и до там.

BIOS е забил. Отворете го, намерете батерийката, извадете я за да го нулирате и я сложете отново. Включете го само на зарядно. Без батерия.

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам сега.Намерих я.Извадих я от конектора за около 2 минути,но пак същото.Увита беше в жълто тиксо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължение на темата. Последно се консултирах с познат който има сервиз за компютри. И дето се казва опита си казва думата. Препоръча ми да извадя харда и да пусна лаптопа. Послушах го и биоса веднага зареди като успях да влезна в него. За експеримента върнах харда и пак проблем-не прави проверка. Обясни ми че някои лаптопи включвали някаква защита и отказвали да стартират проверка при проблемен диск. Интересно, че веднага го закачихме на друг компютър и Hard Дisk Sentinel  го отчита като 100% здрав и със 100% живот. Загубена работа.Вероятно проблема е механичен. Купих използван диск и работата веднага заспа. Инсталацията мина като по мед и масло. Реших че информацията ще е полезна за съфорумниците които могат да се сблъскат с такъв проблем. Проблема е решен и айде едно наздраве от мен!🍺

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Raze написа:

Пробвал ли си да изключиш/извадиш твърдия диск/дискове?

Това беше казано отдавна ...

Пробвахте ли да форматирате диска или да го оставите напълно празен от всичко?

А да му налеете OS и така да пробвате да зареди?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам-явно не съм го разбрал-иначе щях да го послушам, щото какво ли не пробвах. Просто не ми се е случвало да стартирам компютър без хард диск и си мислех че не може. Мое е недоглеждането.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FDD > ползваш го като рутер

ODD, USB > можеш да заредиш един тон инструменти за дисгностика или пълноценни OS - Linux, FreeBSD, Windows (това не е чак пълноценна OS, но за някой неща става).

Можеш да си гледаш видео, да си слушаш музика, да си ровиш в нета, да правиш доста неща. Спира те въображението и оперативната памет :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivaylo71 написа:

Продължение на темата. Последно се консултирах с познат който има сервиз за компютри

Хубаво е , че имаш такъв човек под ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, даже един мой голям "приятел" ми се смее на предложението, което се оказа вярно. Пробвай диска на друга машина, може да е дефектирал и при опит на  BIOS да го инициализира да забива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване