Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ограничаване на рутер Huawei

Препоръчан отговор

Здравейте! С Рутер Huawei ZXHN H118N съм с Ping 1, скорост 50Download/35Upload. При използване на Wifiя на повече от 2 у-ва (примерно лаптоп и телефон) и от телефона се влезе в facebook или се гледа клип (нещо което дърпа повечко нет) Ping-ът се увеличава много и пада бързо при лаптопа, но е достатъчно да ми прецака играта(ако играя такава)... Докато бях на кабел нямах такъв проблем рутерът и устройствата са в една стая. Въпросът ми е как да оправя този проблем дали може да се ограничи това колко интернет да използва дадено устройство по mac или по нещо друго или изобщо някаква опция да се оправи това чрез настройки на рутера? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, D101149 написа:

Здравейте! С Рутер Huawei ZXHN H118N съм с Ping 1, скорост 50Download/35Upload. При използване на Wifiя на повече от 2 у-ва (примерно лаптоп и телефон) и от телефона се влезе в facebook или се гледа клип (нещо което дърпа повечко нет) Ping-ът се увеличава много и пада бързо при лаптопа, но е достатъчно да ми прецака играта(ако играя такава)... Докато бях на кабел нямах такъв проблем рутерът и устройствата са в една стая. Въпросът ми е как да оправя този проблем дали може да се ограничи това колко интернет да използва дадено устройство по mac или по нещо друго или изобщо някаква опция да се оправи това чрез настройки на рутера? 

Не, няма такава опция в този рутер. Освен това при безжична свързаност, това което наблюдаваш е нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приближаваш лаптопа по близо до рутера,а телефона да е по далече.Колко по далеч е едно устройство,съответно му е по малка скороста,която използва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
Здравейте!

Както ти е казал @Емил Костов - за този рутер няма възможност за „приоритетизация на подчинените устройства”.

Но ти сам си отговаряш.
Докато бях на кабел нямах такъв проблем рутерът и устройствата са в една стая.

Слагаш си кабела и … чешеш!
Все пак - лаптопа (за разлика от телефона) е кофти за разнасяне по време на ползване.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо ZXHN H118N си е ZTE a не хуавей!
Второ разкарай го този рутер!
Радвай се че не съм ти съсед, този рутер се хаква за 2 секунди.

За постигане на високи резултати, ти трябва управляем рутер!
Жична комуникация!
Шейпене по IP.

Всичко това можеш да постигнеш с Mikrotik Hap AC2!

Ako не искаш жична, ще минеш на 5GHz :)

Ще ти трябва само допълнителен USB адаптер за 5Ghz на лаптопа ти :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване