Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видео карта с артефакти става ли за Mining?

Препоръчан отговор

Преди време едната ми видео карта почна да показва артефакти-чертички при филми,игри но си работи та се питам става ли за Мининг, ако такова да я пусна за продаване така и така си седи в кутията и нищо не прави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Green6 написа:

Преди време едната ми видео карта почна да показва артефакти-чертички при филми,игри но си работи та се питам става ли за Мининг, ако такова да я пусна за продаване така и така си седи в кутията и нищо не прави

:lol6:Нищо лично, но ми оправи деня. Добър виц каза и добре ме разсмя. Благодаря ти!

Такава карта става само за боклука и нищо повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Green6 написа:

:DD е тя си работи показва картина има сила защо да не може 😁

Може да я използваш само като тестова ако си сервиз и пробваш дали съответния слот или монитор работят. При копането картата се натоварва много и с тези артефакти просто ще умре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сигурно преди да умре ще изкопае 10-20$ 😂

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Green6 написа:

Никакъв шанс. Щом при филмите умира смятай

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Green6 написа:

Не тя си работи само където показва чертичките мисля че това не влияе много

Както работи, като я натовариш поросто ще замаже екрана и ще изгасне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Green6 написа:

Не става ясно програмни или хардуерни са артефактите. Тествайте с TestVideoRAM или VMT. Огледайте за издути/изсъхнали кондензатори. Последното става с esr-тестер.
Друго предположение е масаж с поялен фен и съмнения падат още на влошено захранване.

Редактирано от Profruit
изядени букви (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Green6 написа:

Освен да си изкопае гроба друго не очаквай от нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Такава карта става само за боклука и нищо повече.

Ако е красива става за art, може да се ползва за части също.

Освен всичко изброено горе, може да се пробва с редуциране на честотите на графично ядро и памет.

А дали дадена карта става за дадено нещо - пробвай и ще разбереш - с една крипто валута може да работи с друга не, гаранция няма за нищо без да пробваш, но никой не би купил такава карта ако мисли да копае сериозно - така, че ... това е просто експериментална ситуация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Ако е красива става за art, може да се ползва за части също.

Освен всичко изброено горе, може да се пробва с редуциране на честотите на графично ядро и памет.

А дали дадена карта става за дадено нещо - пробвай и ще разбереш - с една крипто валута може да работи с друга не, гаранция няма за нищо без да пробваш, но никой не би купил такава карта ако мисли да копае сериозно - така, че ... това е просто експериментална ситуация.

Не стават за части. Няма какво да им се вземе реално погледнато.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во каква е видео картата ? Марка , модел ?   Много малко са картите , които в момента могат да изкарат чиста печалба над сметката за електричество   при майнинг.  Отделно зависи каква крипто валута / алгоритъм копаеш . Ако картата е АМД си доста по-ограничен от към опции. Едни алгоритми товарят повече ядрото , други повече паметта.  При всички случи вероятността да крашва под товар е голяма .  По-добре я продай за части или поне опитай с MSI AB да вдигнеш волтажа на ядрото , да видим дали временно няма има някакво подобрение. 

преди 9 часа, Емил Костов написа:

При копането картата се натоварва много и с тези артефакти просто ще умре.

Всъщност зависи от алгоритъма. В по-голямата част от случаите се товари по-малко отколкото при гейминг.  Консумацията при всички случаи е по-ниска, ядрото е ъндърволтнато . По-големия проблем идва от това , че доста копачи клокват паметта на самата карта на максимум. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, pepy86 написа:

1-во каква е видео картата ? Марка , модел ?   Много малко са картите , които в момента могат да изкарат чиста печалба над сметката за електричество   при майнинг.  Отделно зависи каква крипто валута / алгоритъм копаеш . Ако картата е АМД си доста по-ограничен от към опции. Едни алгоритми товарят повече ядрото , други повече паметта.  При всички случи вероятността да крашва под товар е голяма .  По-добре я продай за части.

Всъщност зависи от алгоритъма. В по-голямата част от случаите се товари по-малко отколкото при гейминг.  Консумацията при всички случаи е по-ниска, ядрото е ъндърволтнато . По-големия проблем идва от това , че доста копачи клокват паметта на самата карта на максимум. 

Картата ще умре. Другото няма значение. Появят ли се артефакти всичко е приключено. Това значи все едно ти да имаш скъсан минискус, но да тръгнеш да бягаш сериозно и да се чудиш кога ще се контузиш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако алгоритъма натоварва основно ядрото и артефактите се дължат на паметта,  картата ще може да копае . Виждал съм карти , които не са умрели и си копат по риговете с подобни проблеми. По-скоро проблема е , че може да ти крашва майнера по-често именно заради тази карта.  То , че е пътник никой не спори. Човека е задал конкретен въпрос и това е отговора ми. За съжаление обаче при него , вероятно говорим за някоя стара карта , която съм убеден , че няма никакъв шанс да изкопае дори 1ст. чисто на ден над консумираното електричество.   Майнинга отдавна вече е само за удоволствие , пари не се изкарват  от него , освен ако не си плащате вие тока. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, pepy86 написа:

Ако алгоритъма натоварва основно ядрото и артефактите се дължат на паметта,  картата ще може да копае . Виждал съм карти , които не са умрели и си копат по риговете с подобни проблеми. По-скоро проблема е , че може да ти крашва майнера по-често именно заради тази карта.  То , че е пътник никой не спори. Човека е задал конкретен въпрос и това е отговора ми. За съжаление обаче при него вероятно говорим за някой стара карта , която съм убеден , че няма никакъв шанс да изкопае дори 1ст. чисто на ден над консумираното електричество.   Майнинга отдавна вече е само за удоволствие , пари не се изкарват  от него , освен ако не си плащате вие тока. 

Няма да копае, но е безмислено да спорим. Постващият има картата, като иска да се пробва. Нищо не губи. Така или иначе това животно е пътник.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно имаш много опит с копането на крипто валути. За разлика от мен 😄   Каквото имах да споделя по темата го направих.  Благодаря ти за необоримите аргументи. 

Лека вечер от мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване