Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте кажете ми нормално ли е това,след изключване на компютъра ми вентилатора на захранването продължава да върти около минута,а след като изключих  кабела на захранването, диода на дънната ми платка продължи да свети около 3-4 минути,Искам  да изясня,че досега бях с обикновенно захранване 700W,а сега монтирах модулно 1200W модела го виждате на снимката. Понеже досега не съм ползвал такова захранване искам да знам имам ли проблем или това е нормално за всяко модулно захранване.Благодаря

109769347_584903965544331_3690671946181174716_n.jpg

Да от различни компютърни сервизи ми казаха че това не е никакъв проблем а моделът на захранването е такъв   😛

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модулно или не единствено означава колко голяма бъркотия правят кабелите вътре в кутията (т.е. дали ще има излишни такива). От електрическа гледна точка и гледна точка на управлението може да е изпълнено всякак. Най-вероятно в книжката е описано това поведение на вентилатора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gotiniqt написа:

Здравейте кажете ми нормално ли е това,след изключване на компютъра ми вентилатора на захранването продължава да върти около минута,а след като изключих  кабела на захранването, диода на дънната ми платка продължи да свети около 3-4 минути,Искам  да изясня,че досега бях с обикновенно захранване 700W,а сега монтирах модулно 1200W модела го виждате на снимката. Понеже досега не съм ползвал такова захранване искам да знам имам ли проблем или това е нормално за всяко модулно захранване.Благодаря

109769347_584903965544331_3690671946181174716_n.jpg

Да от различни компютърни сервизи ми казаха че това не е никакъв проблем а моделът на захранването е такъв   😛

Погледни надписа. 1200 вата, почти сешоар за коса. Трафът може да работи до 105'С, това важи и за изглаждащите кондензатори и въобще мосфетите на радиаторите. Гасиш машината и спира вентилатора не е вариант. Води до термични удари, затова инженерите са решили, да отделят вентилатора в отделна верига. Аналогия с вентилатора на автомобилния радиатор лятно време. 

Относно светодиодите - също нормално. Консумацията им е нищожна, до 10милиампера и затова се получава този "ефект".

Новото при модулното захранване е, че отпада брадата от жици, най-вече свободните линии. Отвътре е същата схемо-техника.

Редактирано от Profruit
орфография (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друго. Това и подобни по мощност захранвания са изпълнени по различен начин за управление и стабилизиране на напреженията. Това чудо 1200W има един или два трафа и след тях е с отделни конвертори за всяко едно напрежение. А вентилатора е хубаво, че е направен да е независим. Това трябва да те радва, не да те притеснява. За светодиода той може да за захранва от някой кондензатор на изхода след изключването да свети малко време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване