Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Пренаписването на историята

Препоръчан отговор

Цитат

физическият тип на древните българи (прабългарите) също отдавна не е тайна, тъй като археологическите разкопки в некрополите (гробищата) в Североизточна България показаха, че ръстът на скелетите е 175-180 см. Това е висок ръст дори за съвременните хора, а в Средните векове българите са изглеждали като исполини. Защото средният ръст в Европа и в Близкия изток е бил 155-160 см. Един арабски географ от тази епоха така си и пише: „Българите са исполини по ръст, десет наши бойци не могат да победят в ръкопашен бой един българин."
Високият ръст на българите не е загадка....

Taзи история трябва да се пренапише, а не брътвежите на Anne-ка. И темата не е умряла. Върти опашка около производите си, слухти и според кефа репутира.

Умряла  е изцепките й в четвъртък. Това важи и за "експертката по юдаизъм". Четвъртък съвпадна с тиша бе-ав и вместо да се кротнат, и бъдат съпричастни, те по default продължиха да наливат вода в воденицата на пиздежа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ти нали не вярваш в Санта Клаус? За к'во ги пишеш тези инфантилщини? балхирия е родена в България и това е 200%-та причина за нейния български. Имитацията й на еврейка бие на кухо от злополучния й и

Никой не е отричал в тази тема, че България е била принудена да изпрати 11 000 евреи в концлагерите. И ти злорадстваш заради това, чувствайки се мъченица, и искаш да вменяваш чувство за вина на българ

Не спирам да се ядосвам как най - големите пренаписвачи на историята - гнусните долни САЩ, не спират да заплашват Русия, задето "пренаписвала историята"! САЩ много удобно не споменават например,

Публикувани изображения

Пфффффффффффффф, толкова да е трудно да се открие къде е била каменната кариера в "Аушвиц". Няма я на картите и снимките, пълна мистерия.:angry22:

Ако имаше кой да ми помогне, щеше да ми е много по - лесно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Пфффффффффффффф, толкова да е трудно да се открие къде е била каменната кариера в "Аушвиц". Няма я на картите и снимките, пълна мистерия.:angry22:

Ако имаше кой да ми помогне, щеше да ми е много по - лесно.

И за  какво ти е? Да ходиш да копаш камъни ли? Да беше си намерила по интересно занимание...  А и камена кариера може да е нямало в "Аушвиц"  :)

преди 2 часа, Profruit написа:

Taзи история трябва да се пренапише, а не брътвежите на Anne-ка. И темата не е умряла. Върти опашка около производите си, слухти и според кефа репутира.

Умряла  е изцепките й в четвъртък. Това важи и за "експертката по юдаизъм". Четвъртък съвпадна с тиша бе-ав и вместо да се кротнат, и бъдат съпричастни, те по default продължиха да наливат вода в воденицата на пиздежа.

Ей вярно се поразмърда сега темата то и нацистката маскирана като АБПФК Кити-Анне се разписа сега пък търси някаква камена кариера, предполагам за да троши камъни та да й се наместят малко бръмбарите в главата :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто искам да видя къде е била. Защото гледам картите и не виждам никаква такава кариера. Интересно ми е просто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Септемврийското въстание 1923г е обявено за първото антифашистко въстание. Фашизъм има само в Италия и към този момент Дучето е далеч от трона. Що се касае рейха там пък  абсурд. В Германия тепърва ще се установи национал-социализъм, което не е адекватно на фашизъм. Излиза, че според родните учебници по история България е първата държава установила фашистки строй. Нонсенс! Но, Аннка не иска да пренаписва, тя се е зациклила на Барби, на Прибке, на Айхман.

Каменна кариера в "Аушвиц" ... може да се замени с въпроса, защо  се стигна до дипломатически скандал между  Полша и Израел? Представителят на Полша демонстративно отказа участие в йерусалимския мемориал  по холокоста. Между ръководствата на двете страни се размениха много остри нападки по въпроса. Класацията за антисемитска държава оглавява Норвегия, следвана от Русия и трето място заема Полша. Иран е без коментар - те считат Израел за раково образование в мюсюлманския свят и решението е заличаване от картата. Норвегия и Исландия забраниха на своя територия да се провежда религиозно обрязване и покрай евреите изгоряха и "бра'чедите" им. Мотивираха го с средновековна варварщина и против волята на детето. И да, медицинската комисия на ЦАХАЛ ви сваля една точка за здравословно състояние, ако сте обрязан. Било операция на тялото.

Знае ли Аннка, че януари 1944г първият стъпил красноармейски ботуш в Аушвиц е носен от съветски евреин? Това уточнение скара Украйна, Русия и Полша.
Знае ли Аннка, че веднага след обявяване на държавата Израел на политическата карта на света арабският свят отрича решението на ООН и обявява война на младата държава? Сталин отдава заповед, да се изпразнят складовете на Вермахта в Чехия и да се предадат на Израел. Толкова спонтанно е било, че не са имали време да пребоядисат месершмитите от тевтонските кръстове на давидова звезда.

По време на ВСВ на източния фронт пленени снайперисти, огнехвъргачи, есесовци, унгарци и поляци са били пускани в разход на мига. Никакви женевски конференции и прочие права на военно-плени, на място. Унгарците са надскочили есесовците по изстъпления, а поляците - много просто. Историческа вражда насаждана от векове. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Не, просто искам да видя къде е била. Защото гледам картите и не виждам никаква такава кариера. Интересно ми е просто.

А случайно не ти ли е интересно пещите къде са били.  И "газовите камери"?  Да се зачуди човек как германец ще сложи инсталация с Циклон Б до пещ 🤣 

Разбира се, въпроси от рода , защо в лагер за унищожение ще има лечебница, театър и плевен басейн не се задават, защото разумни отговори не са на лице.  

Също бройката на официално опечените в лагера се смени не знам колко пъти,  И пак е в пъти над капацитета на пещите. Същите пещи дето пушели денонощно, пък на нито една дори шпионска снимка не се вижда да пушат. Ей тез германци с тоз фотошоп 🙃

Ма ко ти пука,  важното е да се намери кариерата 🤣

Лесно е да се мръщиш,  анке.  Явно е по трудно да мислиш 🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

Да се зачуди човек как германец ще сложи инсталация с Циклон Б до пещ 🤣 

Разбира се, въпроси от рода , защо в лагер за унищожение ще има лечебница, театър и плевен басейн не се задават, защото разумни отговори не са на лице.  

Също бройката на официално опечените в лагера се смени не знам колко пъти,  И пак е в пъти над капацитета на пещите. Същите пещи дето пушели денонощно, пък на нито една дори шпионска снимка не се вижда да пушат. Ей тез германци с тоз фотошоп 🙃

Интересен поглед и въпроси :)  не бях се замислял.

За мен по ужасното е другото неоспоримо нещо в цялата работа... че освободените от червената армия концлагеристи , след като се прибират в "матушката" биват третирани като предатели и евентуално пречупени и вербувани за германското разузнаване , диверсанти и т.н.. 

За съветите важи следната аксиома -  щом си оживял, значи си предател.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Интересен поглед и въпроси :)  не бях се замислял.

За мен по ужасното е другото неоспоримо нещо в цялата работа... че освободените от червената армия концлагеристи , след като се прибират в "матушката" биват третирани като предатели и евентуално пречупени и вербувани за германското разузнаване , диверсанти и т.н.. 

За съветите важи следната аксиома -  щом си оживял, значи си предател.

То не е аксиома, а следствие от заповед никой да не се предава. За това и ги разглеждат като предатели и дезертьори.  В ссср отношението към войника и цената ча човешкия живот са потресаващи. Знаеш предполагам какво отговаря Георгий Жуков на обвиненията, че дава безумно много жертви. 

А за Аушвиц има добро филмче направено още 92ра година,  при това от американски евреин,  Дейвид Коул, доста смело осмива много лъжи за лагера.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Michigan111 написа:

Жуков

Най мразения и жесток главнокомандващ в червената армия.

А дали повечето тук знаят какво става след войната и за какво е понижен ?  :)

А..то имало даже цяла статия за него със заглавиекакто тук темата - за подменената история :

https://terminal3.bg/podmenenata-istorija-za-svetskija-geroj-zhukov/

:)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anne написа:

Може да е нямало все пак "Аушвиц" май е бил тухлена фабрика та не виждам смисъл от камена кариера, без чужди езици няма да се справиш  :(

преди 8 часа, Michigan111 написа:

Ей тез германци с тоз фотошоп 🙃

Абе знаех си аз че Цузе не случайно е създал програмириуем комютър а то ето защо било за фотошоп та да правят мръсно на АБПФК Кити-Анне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вашите подигравки по темата са много цинични и говорят много за вашето отношение към човешкия живот, пък!

Да, в концлагерите е имало кина и басейни, но не за затворниците, а за надзирателите. Виждам, трудно ви е да го проумеете,  още повече какъв цинизъм е това. Но да, точно това са германците - пълни циници. Да, пълни чудовща са - в един момент могат да пребиват напълно невинни хора а в следващия - да се къпят в басейна или да ходят да гледат филм, сякаш не е станало нищо. В един филм споменаха за съпругите на един от комендантите, че много и харесал животът край лагера (където е била тяхната къща, и че искала там да останат да живеят.

Просто искам да видя къде е била тази каменна кариера, дали са я запазили, да я показват  на хората, както кариерите край "Грос -Розен", но няма нищо.

И не знам защо поставяте под съмнение близостта на газовите камери и крематориумите. В действителност тези хора са били убивани с газ, а не с изсипвани от горе гранулки, както показват във филмите. Имало е генератори за газ, защото към газовите камери е имало монтирани тръби и вентилация, но явно всичко е унищожено при "Операция 1005" към края на войната, проведена от нацистите. Този газ не е бил опасен, вероятно е бил такава версия, разработен за използване в газови камери и да убива хора.

Просто в Холивуд за по - лесно и по - бързо действие във филмите, използват това с капака и гранулите. А и там все са загрижени за психиката на зрителите.....

Или удобно ще пропуснете германския гений във химията, с който толкова много се хвалите?

Ако си бяхте направили труда да се поровите в интернет и да видите картите на лагера и разположения наблизо лагер на СС, коя част за какво е, щяхте да разберете, че не за затворниците, а за войниците е имало кина и басейни. Да, извратено звучи, да, ненормално е, но това е положението. Няма абсолютно никакъв заговор срещу германците, онези са си въобразявали, че имат много време, за да избият "враговете на райха", и са им били построени удобства на войниците, за да си вършат по - лесно работата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Anne написа:

В действителност тези хора са били убивани с газ, а не с изсипвани от горе гранулки, както показват във филмите.

Deutsche Gesellschaft für Schädlingsbekämpfung mbH 

Айде пътувай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vbox7.com/play:ac3a6063f8

Ей ти анке,  филмче направено от евреин за Аушвиц. Ако отделиш един час от безценното си време може и да се убедиш що сте толкова смешни на нормалните хора. 

Впечатлява евреина как успя да обърка шефа на музея с въпроси и го принуди първо до излъже, след малко сам да се опровергае 🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе нещо й куца логиката на АБПФК Кити-Анне за газоете и други неща

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Michigan111 написа:

https://www.vbox7.com/play:ac3a6063f8

Ей ти анке,  филмче направено от евреин за Аушвиц. Ако отделиш един час от безценното си време може и да се убедиш що сте толкова смешни на нормалните хора. 

Впечатлява евреина как успя да обърка шефа на музея с въпроси и го принуди първо до излъже, след малко сам да се опровергае 🤣

Интересно филмче :) На мен друго ми стана интересно защо СССР не тръбят за евреите? А АБПФК Кити-Анне толкоз се радва че в съветския съюз нямало антисемитизъм...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Anne написа:

Просто искам да видя къде е била тази каменна кариера, дали са я запазили, да я показват  на хората, както кариерите край "Грос -Розен", но няма нищо.

Колкото и да питаш, тука освен да си въртят думите като дъвка между зъбите няма да научиш нищо . По една причина-не знаят.  Като искаш да видиш каменна кариера ще се разходиш до австрийското градче Маутхаузен Хитреци австрийците -пробутали Хитлер на германците и си присвоили Бетовен.Градчето е било  център на комплекса от концентрационни лагери Маутхаузен. Там обслужващият персонал си комуникирал на  алпийски диалекти Две са нещата  известни за него-каменни кариери за производство на павета за немските градове и лаборатория за опити с хора. Там е бил пълновластен господар на човешките животи доктор Смърт- Ариберт Хайм, който е правил опити с хора-ампутация  без упойка, инжектиране на отрови и химикали в кръвта . Любимо му било да инжектира боя в очите на живи хора и да види дали се променя цветът им. За разнообразие от сивата скука в лабораторията си наредил да обливат със студена вода при минуси студ  един пленен съветски генерал и го наблюдавал с интерес как умира.

Иначе тука сантименти по долни гащи колко искаш. Един пост и телепортация  в  бисерите или в поздравите. Разправяйте после на шапката ми,че и омразата към някой и нещо не може да роди любов. :lol6:Ако  попиташ празните дърдорковци дали Аушвиц, Аушвиц -Биркенау  и Освиенцим е едно и също място ще ти смигат на парцали. Разпалено ще те убеждават ,че крематориуми е нямало,че затворниците са мрели от всичко друго само не и насилствено умъртвявани. И някак си се забравя,че русокосия художник, както мило се изразява за Адолф Шикългрубер , онзи дребния му  фен дългоносия  Пинокио от Цион  виртуално лепнал на горната си устна малко космато квадратче от модната напоследък и в тоя форум линия "Майн Фюрер" е поставил ясно приоритетите кои народи ще  служат за тор на арийците и кои ще им бъдат приятели. Така наследниците на онези умъртвени от доктор Смърт  не мирясват докато не го издирят в дън горите на САЩ и го ликвидират  през 1982 година. Доктор Смърт е мишена №1  на организацията основана от Симон Визентал  и на една друга създадена специално в САЩ с  неограничен в милиони бюджет  от американски милиардер от еврейски произход и  и никой от натоварените с мисията да открият и ликвидират този изверг не обсъжда и коментира заповедта  "Нека звярът да умре. " Помни, не прощавай, преследвай ги стъпка по стъпка" и това обобщава характера на тези мисии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Michigan111 написа:

Така като гледам няма да е зле форумния моше да го изгледа 🤣

По ми е интересна реакцията на АБПФК Кити-Анне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, valkiria1 написа:

Като искаш да видиш каменна кариера ще се разходиш до австрийското градче Маутхаузен

Чакай тя май търсеше камена кариера в "Аушвиц" Полша а ти я прати в Австрия...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За "Маутхаузен" знам, но аз търся информация за "Аушвиц - Биркенау", конкретно по темата за Ане Франк. Питах и във фейсбук страницата на музея и (с помощта на гугъл преводач и нищо). Търсех, търсех и нищо. А искам да я видя дали още я има или е станало нещо с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Anne написа:

За "Маутхаузен" знам, но аз търся информация за "Аушвиц - Биркенау", конкретно по темата за Ане Франк. Питах и във фейсбук страницата на музея и (с помощта на гугъл преводач и нищо). Търсех, търсех и нищо. А искам да я видя дали още я има или е станало нещо с нея.

Къде има такова твърдение за камена кариера в "Аушвиц"?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, petie1 написа:

Къде има такова твърдение за камена кариера в "Аушвиц"?

Такива са данните - и в "Уикипедия" и в сайта и (потвърдени от оцелели свидетели) - че е работила в каменна кариера в "Аушвиц", но не знам къде точно е. Не умея да се ориентирам по карти, търсих даже в "Гугъл Карти" и нищо не намерих. Няма нито снимки на кариерата, нито тогава, нито сега, на карти също нищо не се вижда. Полски не знам, търсих на английски и нищо. Едва ли е била много далеч от лагера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Anne написа:

Такива са данните - и в "Уикипедия" и в сайта и (потвърдени от оцелели свидетели) - че е работила в каменна кариера в "Аушвиц", но не знам къде точно е. Не умея да се ориентирам по карти, търсих даже в "Гугъл Карти" и нищо не намерих. Няма нито снимки на кариерата, нито тогава, нито сега, на карти също нищо не се вижда. Полски не знам, търсих на английски и нищо. Едва ли е била много далеч от лагера.

Колко пъти ти казахме че Уикипедията не е надежден източник, а за разказите на оцелелите пак може да се поставят под съмнение.. Най лесно става да се намерят сериозни изледователи които да работят на място или да се учи сериозно история и да се направи самостоятелно изследвание пак на терен и ровене в архивите защото не всичко е в мрежата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, petie1 написа:

Всичко ново е доброто изпитано старо

Анне, бранничката, още ли ви води за носа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване