Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bigalex

Граничар върна портфейл с над 13 000 лева

Препоръчан отговор

25-годишният полицай от Регионалния граничен сектор в Русе Мартин Корфонозов върна портмоне с 6700 евро, румънски леи и около 150 долара, загубено от румънец.

Полицаят открил портфейла в района на трасе "Вход" към България около 8 часа сутринта в неделя и уведомил ръководството на смяната, след което бил изготвен опис на всички банкноти. Четиридесет минути по-късно на ГКПП "Дунав мост" се появил автомобил БМВ с румънска регистрация.

Шофьорът - 52-годишният Янко Бедека, се оплакал, че е загубил голяма сума пари. Румънецът описал точно портмонето и парите в него и получил обратно портфейла си. Оказало се, че той заедно със семейството си - съпруга и две деца - пътува за почивка в Гърция.

Малко след границата румънецът открил, че портфейлът му липсва и се върнал на граничния пункт, за да провери дали не го е загубил там. Семейството благодарило на полицаите от Русенския граничен сектор за върнатите пари.

Мартин Корфонозов е с петгодишен трудов стаж в Регионален граничен сектор в Русе.

„Не се поколебах нито за миг, когато намерих парите, да ги предам на началник смяната“, заяви той и добави, че не е постъпил по този начин заради някаква награда или благодарност.

„Сигурен съм, че всеки един от колегите ми щеше да постъпи така, ако беше намерил портфейла, не се изживявам като герой на деня, щях да върна парите, дори ако ги бях намерил в извънработно време“, заключи Мартин Корфонозов.

Dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тоя луд ли е?

Май не е наред горкичкият!13 бонки и да ги върне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бяха повечето като него,досега държавата ни да е цъфнала и вързала

Порн,твоето изказване е типично за Бай Ганьо,извинявай че ти го казвам,но си е така!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е женен, край с него, жена му го закла.

Сега си е в рая и си пърха с крилца ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което е направил този наистина е похвално,НООО аз си мисля че някой ден ще го е яд за тази постъпка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се радвам,че все още има такива хора... ;) Аз нв съм се и съмнявала,че ги има,но знам,че са рядкост... sad.gif Затова всеки такъв случай,който за нашата държава си е живо събитие,трябва да се казва! Ами...евала на човека...аз на негово място сериозно бих се замислила дали да ги върна,признавам без бой.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво на съгражданина:P:) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - хубавото в цялата работа е , че човекът не се изживява като герой на деня :) Някои за доста по-малко разтръбяват по всички централни емисии какво са свършили cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше една тема дали има свестни полицаи и това може да послужи за довод, че независимо за какви ги взимат хората определен кръг хора (особено граничарите се свързват с това, че винаги взимат пари "назаем") в тази държава има свестни хора, които си гледат работата съвестно, проявяват професионализъм и са готови да помогнат. Да се надяваме, че такива събития няма да са новини в бъдеще, а нормална практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...