Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, на гости сме и съседите ни дадоха паролата си за wifi. Интернетът е на Булсатком. Телефоните се свързаха без проблем. Сила на сигнала--отлична. При лаптопа не е така. Открива мрежата, но дава, че няма интернет. Сила на сигнала пак показва отлична, но интернет няма. Ако ме посъветвате как да постъпя ще съм ви много благодарна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ресет на рутера
2. Ресни настройките от cmd като администратор като изпълниш следните команди:

ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
netsh winsock reset

Всяка на отделен ред и enter след това

3. Ресване на лаптопа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз току що успях да направя wifi мост през телефона. И лаптопа има интернет. Не е правилно да е през телефона. Ама да притеснявам съседите сега и да си резетват рутера, не ми е удобно. И аз самата не знам как го направих този мост. Ние сме за 5-6дни на гости. Ако така е правилно, да оставя нещата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, vania060670 написа:

Аз току що успях да направя wifi мост през телефона. И лаптопа има интернет. Не е правилно да е през телефона. Ама да притеснявам съседите сега и да си резетват рутера, не ми е удобно. И аз самата не знам как го направих този мост. Ние сме за 5-6дни на гости. Ако така е правилно, да оставя нещата. 

Разбирам, казал съм просто възможни варианти. Предполагам говориш за hot spot.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и там имаше опция wifi мост. Мобилните ми данни са спрени в момента. Предполагам, че споделям на лаптопа от wifi, нали така. Оле, като нищо не разбирам. Благодаря много, че се отзовахте 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, vania060670 написа:

Марка и модел на лаптопа като за начало. Щом само лаптопът не се свързва не виждам причина да се ресетва рутер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, vania060670 написа:

При лаптопа не е така. Открива мрежата, но дава, че няма интернет. Сила на сигнала пак показва отлична, но интернет няма.

С коя операционна система е лаптопът?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Марка и модел на лаптопа като за начало. Щом само лаптопът не се свързва не виждам причина да се ресетва рутер. 

Acer nitro 5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клик по иконата за мрежа при часовника > Open Network & Internet settings > Network reset > [Reset Now
След появата на съобщение за рестарт след 5 минути, рестартирайте веднага лаптопа (не чакайте 5мин).
ВАЖНО! След рестарта системата няма да помни данните за свързване към рутъра и ще трябва да се въведат отново!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че машината е с нова безжична карта. Може ли да кажеш марка и модел на рутера на Булсатком.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване