Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вече на втори смартфон има следния проблем.

Зареждам телефона, след като покаже 100% зареден го изключвам и след няколко минути телефона показва примерно 11% зареден. Пускам отново да заредя и пак след известно време ми показва че е зареден, след малко пак ми показва по-ниски проценти. Понякога изобщо не ми зарежда.

Пробвах с други зарядни, но пак същото. Сега и на втори смартфон се пояи същия проблем - отново скачат и падат проценти. Проблемните зарядни са оригиналните. Всъщност не знам дали проблем е в зарядното или батрията - има ли начин да тествам и двете за да разбера кое е за замяна? Някой имал ли е подобен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията!
Дали самите елементи или теста за ниво на заряд, но определено е от батерията!
При зарядното е като при бременността - малко бременни НЯМА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо марка/модели на тези нови телефони? Рекламация пробва ли да направиш пред търговеца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Нещо марка/модели на тези нови телефони? Рекламация пробва ли да направиш пред търговеца?

Alcatel Pixi 4 и Huawei p10, но телефоните не са на по 5-6 години. И двата са подарък, преди това са ползвани от друг, но до момента нямах проблем със зареждането.

Допускам, че е от батериите им, но забелязах че на единия телефон като заменя кабела с друг и си зарежда нормално, поне днес (утре е знам как ще е).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо?
Като знаеш модела и производителя - какво?

Колкото до рекламацията - как разбра, че е в гаранция?
В момента ползвам 4-ти смартфон (осми телефон). Общо съм купил 20 апарата. На никой не е стигало до рекламация.

Щом зарежда - значи адаптера е добре.
Кабела също - на практика вътре са само два проводника (тези, за данните в случая не са интересни). При калпав кабел/адаптер зарежда бавно, но зарежда.

Ако батерията достига бързо 100% - збачи са елементите. Ако зарежда с нормална скорост, но бързо показва разредено състояние - тестващата част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, jhoro написа:

Колкото до рекламацията - как разбра, че е в гаранция?

преди 3 часа, jordanp написа:

Вече на втори смартфон има следния проблем.

Хвърлях боб! Ако телефона е втора употреба, най-вероятно батерията е износена и трябва да се замени.

преди 33 минути, jhoro написа:

Ако батерията достига бързо 100% - збачи са елементите.

Елементи? На батерия на телефон? Интересно...

преди 33 минути, jordanp написа:

Alcatel Pixi 4 и Huawei p10, но телефоните не са на по 5-6 години. И двата са подарък, преди това са ползвани от друг, но до момента нямах проблем със зареждането.

Допускам, че е от батериите им, но забелязах че на единия телефон като заменя кабела с друг и си зарежда нормално, поне днес (утре е знам как ще е).

За да се износи батерията, особено на бюджетни телефони, не е нужно да са на  5+ години, дори и 2 години понякога са много, в предвид че моделите са от 2016/2017 година (3+ години в най-добрия случай).

https://www.gsmarena.com/alcatel_pixi_4_(5)-8157.php

https://www.gsmarena.com/huawei_p10-8514.php

Не е изключено и кабела да е дефектен/несъвместим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хвърлях боб! Ако телефона е втора употреба, най-вероятно батерията е износена и трябва да се замени.

Добра идея - за боба!
Даже и нов …
За да се износи батерията, особено на бюджетни телефони, не е нужно да са на  5+ години, дори и 2 години понякога са много, в предвид че моделите са от 2016/2017 година (3+ години в най-добрия случай).

Термина е „калкулиран ресурс”!
Тъкмо ти изтече гаранцията, модела вече е „стар” и за смяна - и се скапе тотално.
Не е изключено и кабела да е дефектен/несъвместим.

Ако е несъвместим - няма да се включи, ако е дефектен - няма да зарежда, ако не е подходящ (напр. голямо съпротивление - много дълъг или тънък) - ще зарежда бавнио.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Кабела също - на практика вътре са само два проводника 

При Huawei p10 има бързо зареждане, което не може да бъде с друго зарядно освен оригиналното, случва се при 9V, а не типичните 5V. Кабела също е важен, ако не е оригинален няма да сработи бързото зареждане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, FusE написа:

При Huawei p10 има бързо зареждане, което не може да бъде с друго зарядно освен оригиналното, случва се при 9V, а не типичните 5V. Кабела също е важен, ако не е оригинален няма да сработи бързото зареждане. 

За кабела на този модел не съм сигурен че е оригинален, даже смятам че по-скоро не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jordanp написа:

За кабела на този модел не съм сигурен че е оригинален, даже смятам че по-скоро не е.

От там е добре да се започне има оригинални кабели например в Citytel. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само си приказвате!

Кабел - сноп от няколко изолирани проводника в обща защитна обвивка!
Да - ако параметрите на проводниците не са съобразени - няма да работи както трябва!

Но вижте какво казва питащия - 

преди 6 часа, jordanp написа:

Зареждам телефона, след като покаже 100% зареден го изключвам и след няколко минути телефона показва примерно 11% зареден.

Значи - все пак енергията влиза в батерията!!! (пп. без значение бързо или бавно).
И малко след махане на КАБЕЛА - „няма никой вкъщи“!!!

Виновен ли е кабела, щом вече го няма?

Варианти:

1. Заряда „изчезва“ - акумулиращия елемент не е ... акумулиращ!

или

1. Просто го е нямало там -не е било 100%.
  2. Има и после - не е 11%.

Но при тези два случая - не се отчита правилно!

Пп. Сега лягам - утре ще видя, какво сте писали! Лека нощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще споделя мое наблюдение. Имам Huawei с бързо зареждане. На гости ми дойде внукът , който има Самсунг също с бързо зареждане ,но си забравил зарядното. При поставяне за зареждане с моето зарядно на неговия телефон се отчита не не може да се зареди. Направих някакво измислено творение на кабел  с USB/USB  и представка за вход USB към изход за бързо зареждане за Самсунг. Телефонът му се зарежда но НЕ БЪРЗО.Логичен е изводът , че кабелът или вход/ изходът по някакъв начин влияе на начина на зареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Логичен е изводът , че кабелът или вход/ изходът по някакъв начин влияе на начина на зареждане.

Понеже всички „гледате в … грешната посока” - давам опростен пример!
Имате празна кофа и две чешми - „с бързо напълване” (голям дебит) и „с бавно напълване” (малък дебит).
От коя чешма кофата ще е по-пълна?

Ако малко, след като сме спрели да пълним, вътре няма вода - значи … кофата е пробита!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбирам защо не се включил Емил (техник, съпорт, педагог и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Попитай го на ЛС!
Пп. Може да е актуализирал тарифата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, rostislaf написа:

И за какво да се включвам?? Техник и съпорт не съм. Педагог съм по диплома. Иначе за телефон на 5-6 години е нормално да му умре батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, jordanp написа:

Някой имал ли е подобен проблем?

Аз съм имал следните случаи:

Таблет Самсунг,  като го използвам и е на зарядното,  показва батерия примерно 70%. Като махна кабела след минута пада под 15% и след още минута изключва.  Друг път, като го сложа да се зарежда изключен,  зарежда до 100% за 3 часа, а понякога стои на зарядното по 7-8 часа и стига до 60%, а след това примерно си зарежда нормално и батерията държи.  Това със зареждането впрочем често ми се случва и с 2та телефона, да зареждат бавно, понякога много бавно,  но пък после батерията си държи както трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм имал следните случаи:
Таблет Самсунг,  като го използвам и е на зарядното,  показва батерия примерно 70%. Като махна кабела след минута пада под 15% и след още минута изключва.  Друг път, като го сложа да се зарежда изключен,  зарежда до 100% за 3 часа, а понякога стои на зарядното по 7-8 часа и стига до 60%, а след това примерно си зарежда нормално и батерията държи.  Това със зареждането впрочем често ми се случва и с 2та телефона, да зареждат бавно, понякога много бавно,  но пък после батерията си държи както трябва. 
Едно допълнение.
Говорите за „проценти”. По дефиниция - „Процент (от лат. pro centum — на сто) е стотна част от едно цяло.” Не казвате, колко е целия заряд - в mAh.
В моменра, като направя тест на батерията на моя лаптоп - получавам следния резултат;
„Заряд - 100% от наличния.(75 mAh)
Наличен заряд - 1,7% от оригиналния (4400 mAh).”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се батерията проблема за Huawei p10.

След като продължих да го зареждам с оригиналното зарядно както и преди пак си падаще, но не изведъж от 100 на 11% примерно, а без да правя нищо за 15 мин. може да свали  20% батерия. Както казах аз съм втори собственик и не знам първия колко интензиивно е използвал телефона, а за 6 месеца нямаше проблем, но все пак батерията си има живот. Попитах тука да не е от зарядното, защото в началото странно падаше изведнъж батерията и след като пробвах друго зарядно сякаш се оправи, но се оказа че и с другото зарядно после пак падаше, макар и не с големи %-ти.

Ще купя нова батерия и ще оставя старото зарядно и кабел. Ако телефона и при тези условия вземе да дава пак същите бъгове, ще пиша тука в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, jordanp написа:

Оказа се батерията проблема за Huawei p10.

След като продължих да го зареждам с оригиналното зарядно както и преди пак си падаще, но не изведъж от 100 на 11% примерно, а без да правя нищо за 15 мин. може да свали  20% батерия. Както казах аз съм втори собственик и не знам първия колко интензиивно е използвал телефона, а за 6 месеца нямаше проблем, но все пак батерията си има живот. Попитах тука да не е от зарядното, защото в началото странно падаше изведнъж батерията и след като пробвах друго зарядно сякаш се оправи, но се оказа че и с другото зарядно после пак падаше, макар и не с големи %-ти.

Ще купя нова батерия и ще оставя старото зарядно и кабел. Ако телефона и при тези условия вземе да дава пак същите бъгове, ще пиша тука в темата.

Както се очакваше!

Разликата при двете зарядни най-вероятно е, че на по-старото - или самия кабел, или контактната букса - има повишено съпротивление. Недостатъчно повишено - за да не работи, но достатъчно за да не позволи, по-слаба батерия да зарежда качествено. Адаптерите са по-издръжливи - капсуловани са, но кабелите често прекъсват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...