Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Значи арестуваха ме за протестите. От провинцията съм, поради обясними причини да не давам подробности. Блокирах вход на административна сграда във връзка с гражданското неподчинение против герб. Сградата има и други официални входове, като този, който блокирах не е за граждани, както е и посочено на самия вход. Поради тази причина не съм ограничил правата на гражданите, а това го направих, понеже исках обещания диалог от герб и понеже не ми се отговаря на писмата. Полицейския служител, който ме арестува ми каза, че така е преценил, понеже той може да иска да мине от там, а не да заобиколи няколко метра, поради наличието на друг официален вход.

Не съм лежал в ареста, бях воден с патрулката пред другите граждани да бъда освидетелстван и с ограничени права за 2 часа. Считам, че тая заповед за арест е неоснователна. Още нямам Наказателно постановление.

Сега не знам, трябва да изчакам НП и тогава да искам жалба срещу ареста ми. Знам, че може да се иска да се отмени заповедта за задържане, но аз вече съм на свобода. Само 2 часа бях задържан. Питам защото считам, че ареста ми е неоснователен и дали има някакви срокове за обжалване на това действие или то трябва да стане при наличието на НП?

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, petar1234.897 написа:

понеже исках обещания диалог от герб и понеже не ми се отговаря на писмата

Не знам как не са те прибрали за по дълго, но на едно друго място. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е не е късно по принцип :) репресията е пълна! Е как така в София си спят по кръстовищата, а в провинцията не можеш да застанеш пред 1 вход!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, petar1234.897 написа:

Не съм лежал в ареста, бях воден с патрулката пред другите граждани да бъда освидетелстван и с ограничени права за 2 часа.

Значи няма арест. Извършили сте хулиганство. То се регистрира и чакаш глоба, т.е. няма наказателно постановление, а подлежиш на административна глоба. 

п.п. При второ такова нарушение = глобата се увеличава, а чак при третото подобно определено ще те арестуват и определено няма да се допитваш тук поне в рамките на 24 часа, а като те арестуват третия път звъни на адвокат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petar1234.897 написа:

е не е късно по принцип :) репресията е пълна! Е как така в София си спят по кръстовищата, а в провинцията не можеш да застанеш пред 1 вход!

Правиш ли разлика между разрешение и самоинициатива ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам

ЗАПОВЕД за задържане на лице, ПРОТОКОЛ за обиск на лице, РАЗПОРЕЖДАНЕ на полицейски орган, ДЕКЛАРАЦИЯ (дали съм болен, искам ли адвокат, какво мога да ям в ареста и т.н.), АКТ

Не е било самоинициатива защото имаше протест и полицеиските служители бяха уведомени предния ден, че ще има протест отпред. Само, че беше устно уведомлението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От моя гледна точка във форума има хулиган. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petar1234.897 написа:

Не е било самоинициатива

И как го реши това като си арестуван след като си блокирал вход !?:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

И как го реши това като си арестуван след като си блокирал вход !?:D

е това причина ли е да бъда арестуван?

И да хулиган съм, но срещу мафията, герб, мутрите, корупцията, недосегаемите своеволия, простащината и селянията в управлението ни, не мога ли? А както казаха и тоя протест на Орлов мост е без уведомление, с шатри и палатки и никой не е арестуван нали? Е с изключение на пиара на Иванчева, но рой си е пиар, това му е работата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petar1234.897 написа:

Нали ти казах по-горе направо си за едно друго място :D

И да хулиган съм, но срещу мафията, герб, мутрите, корупцията, недосегаемите своеволия, простащината и селянията в управлението ни, не мога ли? А както казаха и тоя протест на Орлов мост е без уведомление, с шатри и палатки и никой не е арестуван нали? Е с изключение на пиара на Иванчева, но рой си е пиар, това му е работата!

Един човек ти каза че е така :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, petar1234.897 написа:

Ох, бил си задържан, а не арестуван!!!

Не бъркай определени неща, моля!!!

п.п. Орган на изпълнителната власт може да задържи човек до 24 часа, а в последствие до 72 часа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ох, бил си задържан, а не арестуван!!!

Не бъркай определени неща, моля!!!

А, ами може и така да се каже, не знам, за това пиша тука, не споря за това. Понеже полицая така ми каза, не знам. е добре, това задържане мога ли да искам от съда да го отменя, да го прави нищожно и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ами може и така да се каже, не знам, за това пиша тука, не споря за това. Понеже полицая така ми каза, не знам. е добре, това задържане мога ли да искам от съда да го отменя, да го прави нищожно и т.н.?

Проявил си вид неподчинение и не си съдействал на орган на изпълнителната власт = той има право да те задържи!!!

чл. 57 ал. 2-ра от Конституцията си настъпил!!! В конкретния случай не си му позволил да отиде на работното си място примерно ... 

п.п. Води се дребно хулиганство, а после друго и чак тогава е арестта!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, не съм изпълнил разпореждане на полицейски орган във връзка с

С което виновно е нарушил чл. 64, ал. 4 във връзка с ал.1 ЗМВР

Но питането мие значи, това полицейско разпореждане е възможно да е неоснователно, незаконосъобразно и т.н., нали? Е това мога ли да го атакувам по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petar1234.897 написа:

Е това мога ли да го атакувам по някакъв начин?

"Атакувай" някое бюро по труда да ти намери работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petar1234.897 написа:

Е това мога ли да го атакувам по някакъв начин?

Подай жалба!!! До къде = няма да тим кажа. Редно е хулиганите да се ограмотят поне малко, че трябва да се изръсят за вид знания, а не да им се казва направо. 

Колко си в състояние да платиш на адвокат, за да не ти се налага въпросната глоба, а?! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Pig написа:

"Атакувай" някое бюро по труда да ти намери работа.

може да се каже, че и така правя, въпреки, че си имам работа! Мизерните трохи хвърлящи се на народа, само и само да се разпределят парите от чужбина, то е ясно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Pig написа:

Нали ти казах по-горе направо си за едно друго място :D

Един човек ти каза че е така :D

:beer: Поеми от тук ... аз отивам си пия бира ... :) 

п.п. Определено зафооооормихме и тук купон. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Колко си в състояние" е субективен въпрос, в предвид, че не казваш колко може да е глобата и така се обезсмисля въпроса ти, понеже е видно, че никой няма да даде повече от колко може да го глобят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да те плаша, но вече си в информационните регистри на службите и се радвай ако не те задърпат от тук насетне, някога рано сутрин 6,30ч да даваш обяснения в районното за нещо си. Свържи се с адвокат и се посъветвай с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да се каже, че и така правя, въпреки, че си имам работа! Мизерните трохи хвърлящи се на народа, само и само да се разпределят парите от чужбина, то е ясно!

Не е работа да висиш по улиците и да ти дават по някой керлив лев. Намери си истинска работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха, аз отдавна съм в регистрите на герб! Разцепен съм от разпити, разговори с всякакви прокурори, споко, бил съм по всякакви сгради на разпити, освидетелствания, психиатри, психолози и т.н.

Но още съм нормален и не съм обвинен!

НЕ МОЖЕШ ме уплаши, Колко може до сега съм плашен! ВСЯКАК и с мутри от герб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бил съм по всякакви сгради на разпити, освидетелствания, психиатри, психолози и т.н.

преди 1 час, petar1234.897 написа:

, понеже исках обещания диалог от герб и понеже не ми се отговаря на писмата.

Но още съм нормален и не съм обвинен!

Ай стига ве 806

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

Ай стига ве 806

е верно, че не ти се вярва, ама е така!

То защо има протести навън, по принцип не трябва да те учудва, ако се замислиш малко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е верно, че не ти се вярва, ама е така!

Кое е така !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...