Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Win98

Рутерът не свързва устройствата с интернет или с конкретен сайт

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния пробвам с домашната мрежа. Рутерът ми TP-LINK ARCHER C6 работи безпроблемно със смартфоните у дома, но с лаптопът ми и смарт ТВ има проблем. Както по кабел, така и с безжична връзка устройствата имаха интернет няколко дни, но вече лаптопът не иска да отваря някои сайтове, като timeout-ва връзката с тях. Например сега не иска да зареди Google, Windows Store и т.н. След няколко часа връзката се оправя и се отварят сайтовете, но после пак отказват. Смарт ТВ няколко дни работеше без проблем с интернет, но сега изписва "има връзка с безжичната мрежа, но не и с Интернет" и вече не може да се свърже с рутера дори и по кабел.. Лаптопът и телевизора нямат проблеми, когато ги свържа с хот спот с мобилната ми мрежа. Интересното е, че само тези 2 устройства имат такива пробвали като смартфоните генерират повече трафик от тях и отварят всички сайтове. Мисля, че в DNS проблем, DHCP проблем, но пробвах предложените неща в интернет без ефект. Подозирам, че някак самият рутер блокира MAC адресите на лаптопа и на телевизора и не прави интернет връзка с тях.

Ще се радвам на предложения за оправяне на проблема.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.
Странен проблем.

Подозирам, че някак самият рутер блокира MAC адресите на лаптопа и на телевизора и не прави интернет връзка с тях.

Ако е постоянно - да, възможно е филтриране по МАС, ама инцидентно, „от време на време” …

Машините не правят всичко. Правят само това, което сме им указали!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създай си безжичната мрежа отново, с ново име и парола и тествай пак. Подобен проблем имам с моя телефон. Въпреки че мрежата е свободна понякога покава, че е свързан, но няма интернет. Докато не сменя името на мрежата никакъв шанс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако устройствата поддържат 2.4 GHz и 5  GHz , разтовари мрежата като половината ги свържеш към 5 GHz  другите към 2.4 GHz обхват.

Имай на предвид, че на 5 Ghz сигнала е по слаб и затихва по-бързо. Затова устройствата които са по далеч от рутера (имат слаб обхват) е желателно да преминат на 2.4 GHz.

Поне аз така съм направил с C6. Провери също дали е излязъл нов firmware на рутера и го обнови. Обновяването става с няколко клика от менюто на TP-Link-a.

Другото, което може да провериш е на кой канал оперират честотите на рутера и ако е "зашумен" (има други рутери излъчващи на същият канал) , го смени.

Провери го с помощта на Wifi Analyzer или подобно приложение на телефона/таблета/лаптопа.

П.П. Включи IPv6  протокола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Създай си безжичната мрежа отново, с ново име и парола и тествай пак. Подобен проблем имам с моя телефон. Въпреки че мрежата е свободна понякога покава, че е свързан, но няма интернет. Докато не сменя името на мрежата никакъв шанс.
Опитах с нова мрежа и няма ефект.

Ако устройствата поддържат 2.4 GHz и 5  GHz , разтовари мрежата като половината ги свържеш към 5 GHz  другите към 2.4 GHz обхват.
Имай на предвид, че на 5 Ghz сигнала е по слаб и затихва по-бързо. Затова устройствата които се намогат по далеч от рутера (имат слаб обхват) е желателно да преминат на 2.4 GHz.
Поне аз така съм направил с C6. Провери също дали е излязъл нов firmware на рутера и го обнови. Обновяването става с няколко клика от менюто на TP-Link-a.
Другото, което може да провериш е на кой канал оперират честотите на рутера и ако е "зашумен" (има други рутери излъчващи на същият канал) , го смени.
Провери го с помощта на Wifi Analyzer или подобно приложение на телефона/таблета/лаптопа.
П.П. Включи IPv6  протокола.
Лаптопът и телевизорът са в същата стая, в която е и рутерът. По принцип 2 телефона се свързват на 2.4, а 1 телефон, лаптоп и телевизор на 5 Ghz (тези, които са в стаята), та едва ли мрежата е толкова натоварена.

По принцип имам известие за ъпдейт на фърмуера на рутера, но в интерент намерих доста оплаквания след него и не ми се рискува, за да не стане съвсем зле и да няма нормално свързано устройство.

В такъв район съм, че само аз имам Wi-Fi и ефирът е чист, няма откъде да има смущения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресетни си рутера и го конфигурирай на ново!

Ако нямаш достъп свържи се с доставчика си и поискай съдействие дистанционно или посещение на техник на адреса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Win98 написа:

Опитах с нова мрежа и няма ефект.

Марка и модел на лаптопа и телевизора. Освен това кажи каква криптация си заложил на безжичната мрежа. Ако има такава махни я и пробвай със свободна мрежа без парола само за тест.

току-що, Taner Rasim написа:

Ресетни си рутера и ко конфигурирай на ново!

Ако нямаш достъп свържи се с доставчика си и поискай съдействие дистанционно или посещение на техник на адреса :)

И доставчикът го е отсвирил на секундата. На едни устройства имам интернет, а на другия нямам и рутерът е мой. Много ми се ще ти ако си доставчик какво ще направиш по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Марка и модел на лаптопа и телевизора. Освен това кажи каква криптация си заложил на безжичната мрежа. Ако има такава махни я и пробвай със свободна мрежа без парола само за тест.

Ти къде бачкаше?

Май нямаш работа ми се струва!

Много свободно време имаш?

Няма ли позиция и за мен да ме уредиш, да си върви заплатичката до като си чатим във форума!

Човека ти каза че както по кабел така и по уаерлес няма мрежа :)

Към автора на темата, можеш да ми драснеш на лично теам вюлър координати към лаптопа който няма нет.
Искам да си го вързал по кабел към рутерът ти.
Искам да си си пуснал хотспот мобилен нет от телефона по уаерлес на лаптопа че да има нет.
И да пратиш координати да вляза и да надникна какво се случва.

;)

Без да се види какво става е като да фарляш боб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм със последния firmware за C6. И мога да кажа че поне при мен проблеми няма.

Има свързани над 6 устройства, от които само едно е по LAN.

Смяната на канала (ръчно) по някой път помага и на със устройствата, които има по стари wlan карти.

Както, и може да постигнеш по-добър обхват на канала който използваш (като го смениш)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

И доставчикът го е отсвирил на секундата. На едни устройства имам интернет, а на другия нямам и рутерът е мой. Много ми се ще ти ако си доставчик какво ще направиш по въпроса.

Ами, посещение на адрес, 20 минути труд който се заплаща, и на всеки навъртян километър до клиента такса!
Протокол!
Плаща си и така!

Работил съм в доставчик знам как стават нещата ; )

преди 2 минути, oic написа:

В момента съм със последния firmware за C6. И мога да кажа че поне при мен проблеми няма.

Има свързани над 6 устройства, от които само едно е по LAN.

Смяната на канала (ръчно) по някой път помага и на със устройствата, които има по стари wlan карти.

Както, и може да постигнеш по-добър обхват на канала който използваш (като го смениш)

Като цяло фърмуера на тплинк е дърво, за това съществува OpenWRT : )

Както и DDWRT, DDWRT ми се струва дървено като TPLINK, но Openwrt си е ебати линукското нещо :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Лаптоп - Acer Aspire v3-574g
Телевизор - Samung  UE32F5500AW
Криптиране  - AES

Опитах без криптиране и без парола на безжичната мрежа - няма ефект. Лаптопът продължава да не може да зареди windows store, а телевизорът казва, че няма достъп до интернет. В същото време смартофоните си работят без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Win98 написа:

Лаптоп - Acer Aspire v3-574g
Телевизор - Samung  UE32F5500AW
Криптиране  - AES

Опитах без криптиране и без парола на безжичната мрежа - няма ефект. Лаптопът продължава да не може да зареди windows store, а телевизорът казва, че няма достъп до интернет. В същото време смартофоните си работят без проблем.

Дай дистанционен достъп да видя какво става!

Или виж сам какво става :)

Влез в рутера си и виж лийзовете в DHCP сървъраи виж дали телевизорът и лаптопът са си взели айпи!
Можеш да разбереш това и от лаптопа си и от телевизора дали си взимат IP!

Провери дали двата девайса лаптопа и телевизора нямат статични адреси!

Убеди се че мрежовите им карти са включени!
Убеди се че на правилните интерфейси чакаш мрежа.
На вифи интерфейси или на етърнет ; )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Taner Rasim написа:

Ами, посещение на адрес, 20 минути труд който се заплаща, и на всеки навъртян километър до клиента такса!
Протокол!
Плаща си и така!

Работил съм в доставчик знам как стават нещата ; )

Както и DDWRT, DDWRT ми се струва дървено като TPLINK, но Openwrt си е ебати линукското нещо :) 

Я ми покажи БГ доставчик, където се заплаща посещение. Не си запознат с нещата тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Taner Rasim написа:

Възможно и "дърво" да е за някой. Но не съм Pro User. И за средно статистическият потребител е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Taner Rasim написа:

Ти къде бачкаше?

Няма ли позиция и за мен да ме уредиш, да си върви заплатичката до като си чатим във форума!

Човека ти каза че както по кабел така и по уаерлес няма мрежа :)

Към автора на темата, можеш да ми драснеш на лично теам вюлър координати към лаптопа който няма нет.
Искам да си го вързал по кабел към рутерът ти.
Искам да си си пуснал хотспот мобилен нет от телефона по уаерлес на лаптопа че да има нет.
И да пратиш координати да вляза и да надникна какво се случва.

;)

Без да се види какво става е като да фарляш боб!

А човекът да каже марка и модел. За заплатата ми не се коси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Taner Rasim написа:

Ти къде бачкаше?

Няма ли позиция и за мен да ме уредиш, да си върви заплатичката до като си чатим във форума!...

Хора, не се карайте за такива неща. 🙂 Пиша тук с мисълта, че има компетентни хора в конкретната област, които са се сбблъсквали с подобен проблем и могат да предложат решение.

Относно предложението - в момента работя от лаптопа, който е свързан към същия рутер и отваря няколко сайта, но не всички - гугъл, замунда, абв. Това го прави и по кабел - или в началото отваря всичмко наред и след време не иска, или в началото не отваря някои сайтове и после се оправя временно. Та в момента нямам възможността да осигуря дистанционен достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я ми покажи БГ доставчик, където се заплаща посещение. Не си запознат с нещата тук.

Когато проблемът не е пряко свързан с доставчика, доставчика има право да си вдигне ръцете и да таксува клиента си.
Ти административно лице ли си?
CEO? Главен техник?

Защо ми бращолевиш глупости ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Win98 написа:

Хора, не се карайте за такива неща. 🙂 Пиша тук с мисълта, че има компетентни хора в конкретната област, които са се сбблъсквали с подобен проблем и могат да предложат решение.

Относно предложението - в момента работя от лаптопа, който е свързан към същия рутер и отваря няколко сайта, но не всички - гугъл, замунда, абв. Това го прави и по кабел - или в началото отваря всичмко наред и след време не иска, или в началото не отваря някои сайтове и после се оправя временно. Та в момента нямам възможността да осигуря дистанционен достъп.

Спокойно. Нямаше го доста време във форума и обича да ме заяжда. Ще ти намерим решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Win98 написа:

Това не е каране, това е ежедневие ; )
Дай достъп и ще ти помогна ; )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Taner Rasim написа:

Когато проблемът не е пряко свързан с доставчика, доставчика има право да си вдигне ръцете и да таксува клиента си.
Ти административно лице ли си?
CEO? Главен техник?

Защо ми бращолевиш глупости ?

Защото не знаеш какво се случва тук и ми пишеш глупости. Доставчикът не вдига ръце, а си пази клиентите. Практиката тук не е възприета да се вземат пари за демоинстрация на услугата. И щом рутерът е на клиента даже и това отпада като опция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Taner Rasim написа:

Дай дистанционен достъп да видя какво става!

Или виж сам какво става :)

Влез в рутера си и виж лийзовете в DHCP сървъраи виж дали телевизорът и лаптопът са си взели айпи!
Можеш да разбереш това и от лаптопа си и от телевизора дали си взимат IP!

Провери дали двата девайса лаптопа и телевизора нямат статични адреси!

Убеди се че мрежовите им карти са включени!
Убеди се че на правилните интерфейси чакаш мрежа.
На вифи интерфейси или на етърнет ; )

В DHCP са си взели IP,  като двете устройства няма статични адреси, а получават от рутера такива.
Мрежовите карти са включени и избирам безжична връзка, така че за това нямам съмнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Win98 написа:

В DHCP са си взели IP,  като двете устройства няма статични адреси, а получават от рутера такива.
Мрежовите карти са включени и избирам безжична връзка, така че за това нямам съмнения.

Имаш ли устройства свързани с кабел към рутера, които да имат или нямат интернет? Свържи ли лаптопа с кабел и му забрани безжичната карта, за да видим дали имаш свързаност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Win98 написа:

или в началото отваря всичмко наред и след време не иска, или в началото не отваря някои сайтове и после се оправя временно.

Да ни би това става при отворени n таба.... и просто да нямаш ...достатъчно капацитет на връзката...на какви скорости ти е договора с доставчика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Защото не знаеш какво се случва тук и ми пишеш глупости. Доставчикът не вдига ръце, а си пази клиентите. Практиката тук не е възприета да се вземат пари за демоинстрация на услугата. И щом рутерът е на клиента даже и това отпада като опция. 

Крайно време е да излезеш от шаблоните си и моделите които знаеш и които се прилагат при вас!
Светът не се върти само около вас!
Доставчици има безброй, политики безброй!

Това че при вас е едно не значи и че при всички останали трябва да е като при вас!

Няма при вас няма при нас!

Всеки оператор има вътрешна регулация как ще си поддържа клиентите и кога ще ги таксува, и кога неподлежат на таксуване.

И моляти се ако един доставчик си пази клиента с краен рутер, това е толкова несериозно, което го твърдиш!

Доставчика си пази мрежата, не клиентите!

За това си има защитни стени разположени в кор мрежата на доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш ли устройства свързани с кабел към рутера, които да имат или нямат интернет? Свържи ли лаптопа с кабел и му забрани безжичната карта, за да видим дали имаш свързаност.

Имам - принтер и преди малко минах на кабел към лаптопа. Има свързаност, но отново не може да отвори гореспоменаните сайтове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...