Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sepia11111

Не мога да влезна в биоса на Asrock b450m pro4-f

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,имам нужда от помощ не мога да влезна в биоса на Asrock b450m pro4-f
по никакъв начин с бутона f2 даже и през windows 10 настройките.Като се пробвам през тях ми излиза черен екран
и до там,а в същото време компа си работи.Идеята е да си настроя xmp 2.0 защото си взех нова памет
Patriot Viper 4 Blackout 16GB (2*8) 3200Mhz и сега работи на 2133Mhz а искам да е на 3200Mhz,не че ми пречи ама все пак пари съм дал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква ОС ползваш в момента? От там можеш да си стартираш BIOS след рестарт. Ако ти е включен fast boot, няма да можеш да влезеш в BIOS със съответните бутони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

1. Да не би да си с 2 монитора?
или
2. Пробвай с reset от CMOS джъмпъра (до външния слот на видеокартата ).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

Каква ОС ползваш в момента? От там можеш да си стартираш BIOS след рестарт. Ако ти е включен fast boot, няма да можеш да влезеш в BIOS със съответните бутони.

Windows 10 ползвам но пробвах и от там не стана като натиснах рестарт и черен екран и до там.

преди 1 час, DarkEdge написа:

Да не би да си с 2 монитора?
Пробвай с reset от CMOS джъмпъра (до външния слот на видеокартата ).

Да с монитор и телевизор едновременно съм вързан.А CMOS джъмпъра ще го търся къде е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Временно (за целите на настройките) мини на един дисплей и ще си решиш проблема

преди 3 часа, Sepia11111 написа:

А CMOS джъмпъра ще го търся къде е.

Snap1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

И при дуал дислпей системи UEFI BIOS създава проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да му изкарва картина на телевизора, а ако не го е настроил да изкарва сигнал от компютъра в момента, на монитора ще вижда черен екран. Иначе други проблеми не съм срещал, аз от много години съм с монитор и телевизор. Иначе, доколкото разбрах, той изобщо не може да влезе в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

той изобщо не може да влезе в BIOS.

преди 12 часа, Sepia11111 написа:

Като се пробвам през тях ми излиза черен екран

С черен екран как да стане? Той може и да влиза, но не вижда...
Мрежата е пълна с подобен проблем - черен екран в UEFI BIOS при дуал дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, DarkEdge написа:

С черевн екран как да стане? Той може и да влиза, но не вижда...
Мрежата е пълна с подобен проблем - черен екран в UEFI BIOS при дуал дисплей.

Благодаря ви и на двамата за помощта,изключих телевизора и просто за 5 минути влезнах си в биоса включих си xmp 2.0 и вече съм на 3200Mhz.

Още един път ви благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

И да не забравиш да си включиш телевизора!
;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако беше казал точно какъв беше проблема и как го разреши, може темата да е полезна и за някой друг с подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Raze написа:

И ако беше казал точно какъв беше проблема и как го разреши, може темата да е полезна и за някой друг с подобен проблем.

Колкото и да натисках f2 за да влезна в боиса ми излизаше черен екран и до там пробвах вчера и по клипа който си дал и като стигнах до рестарт да ме пусне в биоса и пак забива с черен екран.За това пробвах както каза колегата darkedge да изключа единият монитор /при мен са включени монитор и телевизор/ аз изключих кабела към телевизора и рестартирах компа и взех да помпя f2 u веднага ме пусна в биоса и от там вече си настроих xpm 2.0 което го правех за първи път и то взе че стана,за аматьор като мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преди това сети ли са да провериш на телевизора дали се вижда нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Raze написа:

А преди това сети ли са да провериш на телевизора дали се вижда нещо?

Ми не,откъде да предположа че ще има нещо общо с компа макар и да е свързан към него.Виж колега аз съм любител и се уча от Гугъл и взимам съвети от форумите там където сте вие които се занимавате с това и сте по вътре в тия неща.Ето аз ви попитах а вие двамата ми помогнаха те,за което още веднъж ви благодаря. 

P.S. От този сайт с помощта на вас си сглобих два компа като аматьор и съм много доволен от себе си и от вашата помощ и компетентнос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да влезеш в BIOS като са включени монитора и телевизора и  телевизора е настроен да изкарва сигнала от компютъра - най-вероятно там ще се появи картината на BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Raze написа:

Може да пробваш да влезеш в BIOS като са включени монитора и телевизора и  телевизора е настроен да изкарва сигнала от компютъра - най-вероятно там ще се появи картината на BIOS.

Ще го пробвам и това после и ще пиша дали се е получило.Предстои ми закопуване на m.2 ssd и ssd sata ако имам проблем пак ще ви притеснявам с моите въпроси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Sepia11111 написа:

Ще го пробвам и това после и ще пиша дали се е получило.Предстои ми закопуване на m.2 ssd и ssd sata ако имам проблем пак ще ви притеснявам с моите въпроси.

Пробвах при пуснат монитор и телевизор и се появи биоса на телевизора а не на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи открихме какъв е бил проблема, а не че нещо е забивало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Raze написа:

преди 7 часа, Sepia11111 написа:

изключих телевизора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...