Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,след доста години преинсталация на лаптопи и компютри днес стана така че не мога да кача Audio и Grapfics драйверите на  лаптоп модел Acer Aspire 3 a315-34,пробвах чрез автоматично актуализиране,с driverpack solution,driver booster,от официалният сайт на Acer и как ли не и не става,всички други драйвери се качиха само тези двата не искат и това е,вече 4 часа опитвам  с версията Microsoft Windows 10 Pro v1511 Build 10586 Final (x86-x64) BG а сега съм изтеглил друга версия Win10_2004_Bulgarian_x64.Според вас дали версията ми е причината за да не мога да кача драйверите?От официалният сайт за драйвери ми показва фаловете без Setup exe както виждате на снимката и линк към точният модел на лаптопа

https://www.acer.com/ac/en/AU/content/support-product/8063?b=1

116879690_287067169239171_5347759656942514005_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможни причини са:

1. Омазал си драйверите след като си свалял различни програми за драйвери
2. Заради старата версия на Windows-a, която вече не се поддържа
3. Драйверите за видеокартата и аудио (особено ако са Realtek, какъвто е твоя мисля) се свалят от производителя на съответния чип

Най-добре инсталирай наново Windows-a с по-нова версия (за предпочитане даже най-новата), може директно да я свалиш от сайта на Microsoft и да запишеш флашката чрез техния инструмент. След, което си инсталирай драйверите от сайта на Acer - https://www.acer.com/ac/en/EE/content/support-product/8063?b=1 а видеокартата и аудиото от сайта на производителя на съответния чип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да благодаря,в момента правя флашката с MediaCreationTool2004 и се надявам разбира се утре,да нямам същите проблеми☺️

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

Теглиш инструмента, стартираш го, той ще ти изтегли последната версия на windows 10 и ще я запише на USB паметта. След това инсталацията се прави по стандартния начин - рестартираш машината и настройваш BIOS да зареди OS от USB памет или с клавиша според съответната дънна платка стартирваш boot menu и от него избираш USB паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш Install.cmd(или .bat) файл. Те тва е. За напред драйвърите ще са, в общи линии, така пакетирани. Тоя install.cmd файл вероятно ще извиква backend-a на microsoft store-a, за да инсталира графичния контролен панел на звуковия/графичния драйвър(ако говорим за DCH драйвъри).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да всичко стана ОК,всички драйвери се качиха както трябва  с MediaCreationTool2004  последната версия на windows 10,аз досега години съм ползвал стара версия и това е било причината за да имам този пробелм.Благодаря и приятна вечер на всички,които си отзоваха 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За следващите читатели, ако има де!

Драйвери си инсталирайте, по следният модел!
1 Проверяваме официално хардуерът ни какви OS поддържа официално!
2 Проверяваме драйверите от производителя публикувани ли са и за нашата OS която желаем ли са предназначени!
3 Инсталираме OS-a!
4 Инсталираме драйверите един по един!
5 Последователността на инсталацията им  за мен е следната:
а) Чипсет!
б) Видео
в) Аудио
г) Мрежа
д) Всичко останало!
е) Задължителен ъпгрейд на BIOS ако е наличен!
ж) Ъпдейт на OS до дупка!
3) Активация на OS, препоръчвам да си купите ключ до 20 долара вече толкова е лесно да се сдобиеш с ключ

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Taner Rasim написа:

За следващите читатели, ако има де!
...................................
Поздрави!

Глупости на търкалета :tease2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, RudeBoy написа:

Глупости на търкалета :tease2:

Тъй ли : )

Глупости викаш  : )

Ти нещо по гениален подход ли имаш?

Да не си открил топлата вода и ний да сме останали много назад?

Много се радвам на подобни коментари.

Хайде давам ти шанс, дай аргументи какви глупости има в поста ми?

Ама искам аргументи а не празни приказки!

Знаеш ли какво, зарежи, времето е твърде ценно за да изпадам в подобни спорове!

Пропусни какво съм писал и ме игнорирай!

Поздрави!

Пожелавам ви метаморфоза от Руде Бой да порастнете до полайт ман ; )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Taner Rasim написа:

5 Последователността на инсталацията им  за мен е следната:
а) Чипсет!
б) Видео
в) Аудио
г) Мрежа
д) Всичко останало!

Последователността е без значение . 

преди 18 часа, Taner Rasim написа:

е) Задължителен ъпгрейд на BIOS ако е наличен!

Не, не е задължителен ъпдейт, ако не се изисква от хардуера нов BIOS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FusE написа:

Приемам че не е задължителна последователността, дори да има значение ще се усетите.
Когато даден драйвер не иска да се сложи, защото иска друг преди това.

За ъпдейт на BIOS, така да го кажа при бизнес клас машините е задължителен, ако си в ентърпрайс!

Сега за простия потребител може и да няма значение.

Нищо в тоз живот не е задължително :  ) , освен да плащаш данъците си и да работиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, FusE написа:

Понякога има значение, на мен ми се е случвало да не мога да инсталирам видеодрайвера преди чипсета. Друг е въпросът ако нямаш Интернет как ще изтеглиш другите драйвери.

преди 3 часа, FusE написа:

Съгласен съм, че не е задължителен, освен ако не се налага. Пример ако има някакъв проблем, който обновяването на BIOS може да реши или въвеждането на нова функционалност, както например ще бъде случая с чипсетите B450 и X470 за Zen 3 архитектурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...