Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

grizly

Включване и използване на PS/2 мишка в PS/2 порта (лилавия) за клавиатурата

Препоръчан отговор

Искам да попитам как може да се постигне това - да се включи PS/2 мишка в PS/2 порта (лилавия) на дъното за клавиатурата и така да работи PS/2 мишката.

Питам защото имам много нови и запазени PS/2 мишки и искам да си ги използвам, а въпросното дъно на което искам да ги използвам (PS/2 зеления порт) като се включи мишка в него и прекъсва, изглежда явно е развален самия PS/2 порт, и буксата на мишката като се вкара в него и не се получава хубав контакт и прекъсва.

Спомням си че преди време някъде бях чел, че това ставало с помощта на програма която разменяла или обръщала местата на портовете - не разбрах тогава точно. И нещо май се пипало в регистрите, така беше обяснено. Но за съжаление, колкото и да го търся, не мога да го открия отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, TS-T написа:

Да, но по-този начин ще ми бъде зает един от USB портовете от преходника, а аз това не го искам тъй като не ме устройва.

За това търся вариант без да са заети един или повече USB порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си USB хъб (освен преходника) - включваш едно USB и имаш 3, 4, 5 на другия край. PS/2 доколкото знам са строго специфични за мишка и клавиатура и не могат да се разменят.

Алтернативно може да пробваш преходник 2 * PS/2 -> USB, т.е. и мишката, и клавиатурата да влязат в един преходник и той да ползва едно USB, но това обикновено е компромисен вариант (може клавиатурата да не се вижда докато не зареди OS, т.е. няма да можеш да я ползваш да влезеш в BIOS/UEFI например). Като цяло обаче PS/2 е отживелица и трудно ще намериш преходник - сега почти всичко е или на USB (с кабел или приемник), или на Bluetooth.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, killchain написа:

Вземи си USB хъб (освен преходника) - включваш едно USB и имаш 3, 4, 5 на другия край. PS/2 доколкото знам са строго специфични за мишка и клавиатура и не могат да се разменят.

Алтернативно може да пробваш преходник 2 * PS/2 -> USB, т.е. и мишката, и клавиатурата да влязат в един преходник и той да ползва едно USB, но това обикновено е компромисен вариант (може клавиатурата да не се вижда докато не зареди OS, т.е. няма да можеш да я ползваш да влезеш в BIOS/UEFI например). Като цяло обаче PS/2 е отживелица и трудно ще намериш преходник - сега почти всичко е или на USB (с кабел или приемник), или на Bluetooth.

Именно заради прекъсването не искам да ползвам преходник и търся начин да се разменят местата с този на клавиатурата, сигурен съм че преди гледах имаше такива начини но тогава не са ми трябвали и сега не мога да ги открия изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евентуално с подобен адаптер може и да стане, но няма гаранция: https://www.amazon.com/StarTech-com-Keyboard-Splitter-Adapter-KYC1MF/dp/B000067SLZ

Като гледам си зависи от дънната платка и евентуално от ОС. Какво се случва като включиш мишката и рестартираш?

Не разбрах каква е връзката с прекъсванията и да вземеш USB преходник. Толкова ли нямаш свободни USB портове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Евентуално с подобен адаптер може и да стане, но няма гаранция: https://www.amazon.com/StarTech-com-Keyboard-Splitter-Adapter-KYC1MF/dp/B000067SLZ

Като гледам си зависи от дънната платка и евентуално от ОС. Какво се случва като включиш мишката и рестартираш?

Не разбрах каква е връзката с прекъсванията и да вземеш USB преходник. Толкова ли нямаш свободни USB портове?

Както казах самия порт на дъното е повреден, щом се включи в него мишка и започва да прекъсва, пробвал съм с много мишки включително и чисто нови.

Точно с такъв адаптер прекъсванията се получават - имам го и съм го изпробвал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом прекъсва през порта и с адаптера, най-вероятно повредата е в мишките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай в диспечера на устройства да деинсталираш PS/2 мишката, да изключиш компютъра, да закачиш мишката на PS2 порта за клавиатурата и да включиш компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Щом прекъсва през порта и с адаптера, най-вероятно повредата е в мишките.

Няма как повредата да е в мишките, на всички останали компютри си работят абсолютно нормално, а и някои от тях както вече казах са чисто нови.

преди 16 минути, DarkEdge написа:

Пробвай в диспечера на устройства да деинсталираш PS/2 мишката, да изключиш компютъра, да закачиш мишката на PS2 порта за клавиатурата и да включиш компютъра.

Деинсталирах PS/2 мишката в диспечера на устройства, изключих компютъра и закачих PS2 мишката на порта за клавиатурата,  включих компютъра като закачих USB клавиатура, но мишката не я засича изобщо, нито драйвери и инсталира нито нищо - не работи просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

зависи от дънната платка

+1

Kакво пише в книжката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, JKirilov написа:

+1

Kакво пише в книжката?

За коя книжка имаш в предвид? Кое да гледам/търся по-точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как коя? User Manual for PRIME H270-PLUS motherboard!

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/PRIME_H270-PLUS/E12007_PRIME_H270-PLUS_UM_WEB.pdf

Отворих го от твое име, черпиха ме 20-годишно маце, пардон - уиски и видях, че просто грешиш.

Лилавия е за клавиатура. За мишка - зеления!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, JKirilov написа:

Как коя? User Manual for PRIME H270-PLUS motherboard!

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/PRIME_H270-PLUS/E12007_PRIME_H270-PLUS_UM_WEB.pdf

Отворих го от твое име, черпиха ме 20-годишно маце, пардон - уиски и видях, че просто грешиш.

На това дъно от подписа ми си му е наред всичко. Изобщо не става въпрос за него - моя грешка че не съм това го уточнил.

Става въпрос за друго дъно което исдкам да си го използвам заедно с това от подписа ми почти постоянно, но в мануала му едва ли ще намеря инфо за обръщане на портовете.

Трябва си според мен някакъв хак точно какъвто бях гледал преди да я свърши тази работа, но за съжаление все още не мога да го открия отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю grizly, не четеш бавничко и с разбиране.

преди 13 часа, JKirilov написа:

Не виждаш ли, че специално за тебе куплунга на мишката е направен също зелен? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, JKirilov написа:

Приятелю grizly, не четеш бавничко и с разбиране.

Не виждаш ли, че специално за тебе куплунга на мишката е направен също зелен? ;)

Ами знам го това, кой цвят за къде и какво е!

Но нещо не сванах къде е направен куплунга на мишката специално зелен за мен специално?:speak:Та той си е зелен по-принцип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, grizly написа:

Та той си е зелен по-принцип

Тогава защо го мушкаш в лилавата дупка

на 1.08.2020 г. в 15:44, grizly написа:

да се включи PS/2 мишка в PS/2 порта (лилавия) на дъното

че и се чудиш после? Нещо Гинес ли гониш? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JKirilov написа:

Тогава защо го мушкаш в лилавата дупка

Уважаеми приятелю JKirilov, ако си беше направил труда да прочетеш цялата тема от началото до края - сега нямаше да ми го задаваш този въпрос.

Явно си я чел през ред сигурно, а може би и през 2 - 3.

Ти си умен човек, прочети внимателно цялата тема и ще разбереш защо аджеба го мушкам в лилавата дупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблемът е в самото дъно - чета, че разпознаването от дъното е много рядко. А защо всъщност не вземеш един конвертор и да си решиш проблема и всичките ти PS/2 мишки да си го боцкаш на USB портовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, DarkEdge написа:

А защо всъщност не вземеш един конвертор и да си решиш проблема и всичките ти PS/2 мишки да си го боцкаш на USB портовете.

Имаш в предвид преходник от USB към PS/2 ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.08.2020 г. в 16:11, TS-T написа:

на 1.08.2020 г. в 17:47, Raze написа:

на 1.08.2020 г. в 16:15, grizly написа:

Да, но по-този начин ще ми бъде зает един от USB портовете от преходника, а аз това не го искам тъй като не ме устройва.

За това търся вариант без да са заети един или повече USB порта.

преди 44 минути, DarkEdge написа:

А защо всъщност не вземеш един конвертор и да си решиш проблема и всичките ти PS/2 мишки да си го боцкаш на USB портовете.

.........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност мисля да дам дъното на приятел който да опита да му смени целия модул отзад двойката дето са PS/2 за клавиатура и мишка.

И без това постоянно ми изпадат неработещи и проблемни всякакви дъна които така или иначе заминават за скрап, нищо не ми пречи да опитам, пък дано се получи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...