Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,

Имам една стара SEGA Mega Drive 1 (Genesis), която искам да подкарам на стар телевизор.

За който не е запознат с нея, тя има два изходящи интерфейса :

Единия е 5PIN DIN който отива към два (или три) RCA букси (чинчове).

Втория е просто 1 RCA изход за един чинч. Това нещо се свързва в антената на телевизора, но му трябва RF модулатор, който реално да го преобразува към антена.

Това е до колкото аз го разбирам. Може и нищо да не разбирам. Просто искам да ми тръгне играта.

Тъй като телевизора е много стар и има само антена вход, трябва да се ползва втория вариант с RF модулатора.

Проблемът е че в България такива модулатори за SEGA 1 не продават. Поръчах от eBay, но 50 дена.

Тук има само за SEGA 2 само че неговия изход вместо просто един RCA чинч, е някакво Mini DIN 3 пинов (в прикачените).

Все пак поръчах такъв и вече имам наличен.

Идеята е кабела от RF модулатора да го разпоя и да го заменя просто с един RCA чинч, който влиза в SEGAта.

На теория чинча трябва да пренася видео (най-вероятно в централния пин) и моно аудио в заобикалящата част на чинча. Или поне аз така си го обяснявам.

Проблема с този Mini DIN 3 е че реално той има 4 канала (като го отворя има четири жички).

Предполагам това са видео, ляв и десен аудио и мисля че има и маса. Но само предполагам нали. Може да съм в тотален филм.

Въпросът ми е (на теория) възможно ли е от тези четири жички да запоя само видео и един от аудио каналите към един RCA жак и да се получи нещо ?

По мое разбиране един самостоятелен чинч може да има само два канала (централното краче и заобикалящата част). Или не е така ?

По-късно мога да снимам и разположението на краката на този Mini DIN 3 и съответно цвета на жиците които влизат в модулатора. Някъде мярнах схема която описва кой канал какво е, но сега не мога да я намеря.

Благодаря за информацията. Sega_mod.jpg407782_1.jpg

Sent from my Nokia 6.2 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, JKirilov написа:

Това е тотално различен кабел О.о
Единият край е 3.5 стерео, а другия край е DIN 5.

В текущия казус няма тези интерфейси.

Ето това е реално което ми трябва, просто не мога да го намеря в България
https://www.aliexpress.com/item/32622854168.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.15c42e0eWB2OAl

Поръчах го от сингапурците, но не знам дали изобщо ще стигне до тук.
------------------------------------------------------------------------

Иначе намерих схемата на SEGA Mega Drive 2 (в прикачените).

Моят Mini DIN3 жак (който искам да заменя) влиза в канали 6, 2 и 4.

4 е Composite Video (както очаквах).
6 на една друга схема видях че е Audio Mono (също както се очакваше).
Заобикалящия елемент е Ground (Shield) - маса.

Обаче канал 2 е +5V.

Което според мен ще е проблем, тъй като на RCA чинча не виждам как мога да му подам и +5V (освен двата канала Composite Video и Audio Mono).

Някой има ли идеи?

Иначе аз ще го пробвам след малко дори и без тези +5V. Може пък модулатора да няма нужда от тях?
Прикачвам и снимка на платката на самия RF Модулатор (в прикачените).

mega2.png

RF.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Потребител1337 написа:

Някой има ли идеи?

Няма да се получи, видео сигнал няма да получиш , с конвертор може би, но не знам какъв ще е крайния резултат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох ти линк, за да видиш номерацията на крачетата. За казуса е ясно - няма да стане! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките

В крайна сметка се отказах от тази идея.

Намерих най-елементарен AV2VGA адаптер с който мога да използвам RCA чинчове от SEGA'та и да я закача към какъвто и да е VGA монитор.

Адаптерът има и изходящ 3.5 см стерео жак (в случая ще е моно), което позволява използеането на отделни говорители със субуфер.

AV2VGA.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...