Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, моторът ми стоеше отвънка пред двора което е без документи и патрулката видя мотора и ми зададе там няколко въпроса и ми взе личната карта. Записа трите ми имена, егн то и си тръгна. Възможно ли е да получа акт, въпреки че не са ми видели като го карам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, bugy написа:

и ми взе личната карта.

Нямат право да ти вземат личната карта, могат само и единствено да ти я поискат за справка но след като я направят (справката) са длъжни да ти я върнат.

Потърси си правата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как така ще ти вземат личната карта и ще си тръгнат. о.О

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, bugy написа:

моторът ми

Има ли си номера (регистриран ли е) ? Колко кубика е? Собственик ли си ? Голям / малък талон? Най - малкото могат да направят справка за собственика и да се получи честитка за липса на ГО. Плюс служебна дерегистрация, ако въобще е имало. След това може и да има санкция ако се намира на обществено място. И ако бръмчиш с него е въпрос на време да те пипнат. Ако си неправоспособен пък хептен. Имаш ли 18?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, insec написа:

Би трябвало да са му я върнали, поне аз така разбирам. Казва, че са записали ЕГН и три имена. Ако са му я взели, за какво да записват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Би трябвало да са му я върнали, поне аз така разбирам. Казва, че са записали ЕГН и три имена. Ако са му я взели, за какво да записват?

От тези нещастници може да се очаква всичко, нагли са до безкрайност и има хиляди случаи когато прекаляват с правомощията си, така че нищо чудно да са му я задържали наистина, друг е въпроса как така се е оставил да му я задържат:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, grizly написа:

От тези нещастници може да се очаква всичко, нагли са до безкрайност и има хиляди случаи когато прекаляват с правомощията си, така че нищо чудно да са му я задържали наистина, друг е въпроса как така се е оставил да му я задържат:angry:

Не знам! Нека постващият даде повече информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

Има ли си номера (регистриран ли е) ? Колко кубика е? Собственик ли си ? Голям / малък талон? Най - малкото могат да направят справка за собственика и да се получи честитка за липса на ГО. Плюс служебна дерегистрация, ако въобще е имало. След това може и да има санкция ако се намира на обществено място. И ако бръмчиш с него е въпрос на време да те пипнат. Ако си неправоспособен пък хептен. Имаш ли 18?

Дрън, дрън!Нямам шофьорска книжка за мотоциклет или там каквато категория се води.Това не ми пречи да имам такова МПС и да си го бутам и паркирам из целия град и никой нищо не може да ми каже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, insec написа:

Върнаха ми я преди да си тръгнат.

преди 7 часа, Филипов написа:

Моторът няма никакви документи. И понеже в селото се оплакват от други мотористи и за това почти всеки ден идва полиция. Възможно ли е да дойдат на проверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най- вероятно са ти направили нещо, като рутинна проверка - в смисъл, записан си в една папка, където ви имат данните на всичките моторджии от селото. Ама не правете зулуми там, карайте навън, вътре културка и всичко ще е шест. Казам ти го, като бивш моторист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само в един прекрасен момент и 42 градуса на сянка да не се окаже краден?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, JKirilov написа:

Само в един прекрасен момент и 42 градуса на сянка да не се окаже краден?

Защо да се окаже като стои в гараж, а не на сянка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bugy написа:

Просто са направили проверка. Това е. Нищо няма да ти направят. Но ако те хванат да караш мотора и той няма документи, а ти нямаш свидетелство за управление на такова МПС, това вече е друга бира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Но ако те хванат да караш мотора и той няма документи...

А бе принципно щом няма документи е проблем, но силно се съмнявам да тръгнат да се занимават с това, особено пък в село - всъщност, ако са искали още на момента щеше да се стигне до задържане на мотора. Ала вече, ако го барнат в движение, не се ли познава с някой, проблема му е на 99% сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bugy написа:

преди 23 часа, bugy написа:

моторът ми стоеше отвънка пред двора

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве пичага, живеете на село, големи пространства, дворове имате, не ви ли е срам да си държите моторите отвън? Аз , ако бях на мястото на куките щях да прибера и мотора и теб, до изясняване на ситуацията, от къде е мотора, и какво търси аджеба тоя мотор на обществен път без ГО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...