Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,

Извинявам се за глупавия въпрос, но имам ограничени знания в тази насока и няма кой друг да попитам.

Става въпрос за избор на нов (втори) телевизор за домакинство, което има "неофициално" разпределение на кабелен сигнал.

Текущото домакинство има договор за кабелна телевизия като един абонат, но някъде по трасето имаше от онези така наречени сплитери, които разделят коаксиалния кабел на две.

Първият "официален" телевизор има допълнителна техника от A1, декодер мисля че го наричат, с карта активирана в него. До колкото разбирам това устройство "декодира" сигнала за да извлече цифрова телевизия.

На този телевизор се ползва само дистанционното на въпросния декодер, тъй като той контролира каналите т.е. имаме само цифрова телевизия.

Обаче по това трасе има сплитер, който завършва към втори "неофициален" телевизор, който просто приема аналогов сигнал и има там около 30 програми.

Аз искам да сменя този втория "неофициален" аналогов телевизор с някакъв по-нов.

Само че не знам дали в този случай на новия ще му трябва някакъв специален тунер или допълнително устройство, за да приема този сигнал.

На текущия телевизор нищо не му трябва, но той е на 10 години.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки съвременен телевизор ще стане, само трябва да се настрои на аналогова телевизия и да се стартира търсене на каналите (след включване на кабела съответно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Всеки съвременен телевизор ще стане, само трябва да се настрои на аналогова телевизия и да се стартира търсене на каналите (след включване на кабела съответно).

+1

Но ще си остане с тези същите 30 канала и не се знае докога...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JKirilov написа:

+1

Но ще си остане с тези същите 30 канала и не се знае докога...

Заради по-възрастните потребители на услуги СД-каналите ще си седят според мен още много години, но питащият няма смисъл да сменя ТВ, освен ако не иска да усвои малко пространство. Реално ако неговият ТВ е на 10-на години то той трябва да е с плосък екран, а не с кинескоп. Другият вариант е да се откаже от част от услугите на А1 (МенТел) и да остане само на телефония след изтичане на договора, а кабелната и интернета да от друг доставчик, който да предлага безплатно свърване на Н-броя телевизори с включени 4К и ХД-канали, например Нет1 за територията на гр.София.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Потребител1337 написа:

Става въпрос за избор на нов (втори) телевизор за домакинство, което има "неофициално" разпределение на кабелен сигнал.

Изчакайте @Pig да се включи в темата ще ви помогне за правилния избор на телевизор, споделете какъв е бюджета който сте готов да похарчте за телевизор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко - без втора карта няма как на втория телевизор да се гледат заключените канали, които се гледат на първия телевизор. За целта трябва или декодер с карта или телевизор с гнездо за карта (вграден декодер). Което не е безплатно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако искаш втори телевизор при тия ментели плащаш допълнително. А и нарочно са им орязали броя. Аналоговите телевизии на съвременните говна изглеждат отвратително и много по-зле от всякакъв кинескоп. Да те предупредя че новите не са подходящи за помещения с повишена влажност, примерно кухни в които много се готви.

На моята кабеларка не се доплаща повече за няколко телевизора, дори и 1/4 от програмите, вкл. и HD не са кодирани и се гледат без декодери и модули. А старият ти над 10 години телевизор може и въобще да няма MPEG4 и поради това да е с външен декодер и го ползваш само като монитор. Вземи назаем друг телевизор, примерно от съседа и виж какво ще можеш да гледаш.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Така като чета - на този етап няма да правя смяна на втория телевизор, тъй като изглежда няма да има голямо подобрение.

Договорът към A1 е за две години заедно с домашен телефон, интернет и телевизия, и не е на мое име, като и скоро го подновиха, което означава, че ако реша да сменям провайдъра има да плащам неустойки, да се занимавам с един куп глупости, а и да изисквам титуляра също да е с мен при смяната.

Видях че имат опцията за допълнителен тв приемник за +3 лв на месец, което не е много, но пак трябва с титуляра да ходя, а той е човек на възраст.

Затова за сега го оставям на пауза и след време вече ще се опитам да разделя всички услуги към различни оператори и ще търся такъв, който за кабелна предоставя опцията за повече от едно устройство без допълнителни усложнения.

Благодаря за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Koobenot
      Имам технически проблем с TV STAR T910 USB PVR, когато постая USB Flash в устройството, флашката загрява и в рамките на няколко седмици спири да работи. Изваждайки я цялата пари. Опитах се да свържа флашката към устройството посредством USB 2.0 A Male - A Female кабел (като този), с цел да не загрява, но през кабела не я разпознава. Идеи как мога да отстраня проблема? Възможно ли е да не се подават 5V на конектора за Flash памет, защото свързвайки същата флашка посредством кабела към PC, си работи нормално?
    • от dimi_54
      Здравейте, търся решение за следния проблем. Преди дни монтирах у нас камера за видеонаблюдение. Нямам dvr и затова реших да ползвам вградения pvr на телевизора който имам . Самия телевизор има два вградени тунера за аналогово и цифрово приемане на сигнал AV и DTV - T. Особенното е че PVR работи само с DTV тунера. Когато вкарам видеосигнала от камерата ми го изкарва на АV входа. Проблема е че не мога с този вход да ползвам PVR. Явно сигнала който идва от камерата е аналогов. Въпроса ми е , има ли начин този сигнал да се преобразува в цифров за да може цифрофия тунер да го хване и оттам да мога да записвам с PVR.
    • от chelsearko
      Здравейте искам да попитам какво устройство трябва да си взема за да мога да записвам аналогов сигнал от телевизор NEO LED-32665 FHD. Не съм сигурен какво устройство (записвачка) трябва да взема и още един въпрос устройството с което ще записвам аналоговият сигнал от телевизор NEO LED-32665 FHD със хард диск ли трябва да е или може да се записва и със USB флашка аналоговият сигнал от устройството. Благодаря предварително
    • от xavortm
      Ползвам bulsatcom от доста време, но от известен период от време, eurosport ми се узвочава на румънски. Пробвах с рестарт на системата, каналите се разредиха, оправи се, но на следващото включване, отново е на румънски. Някой да може да помогне как да оправа проблема?
  • Дарение

• Добави ново...