Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Проблема с микровълновата е следния: когато е затворен капака не спира да работи и върти (трябва всеки път да я спираме от контакта). След като цъкнем копчето СТОП не спира...

sang.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, YelloWonKEY написа:

трябва всеки път да я спираме от контакта

Ами отваряй вратата вместо стоп. Възможно е бутона да се е повредил и да работи само микровключвателя на вратата. За сервиз е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Joss Bomon написа:

Ами отваряй вратата вместо стоп. Възможно е бутона да се е повредил и да работи само микровключвателя на вратата. За сервиз е!

Когато отварям вратата лампата свети и загрява доста самия уред, което не е желателно. Мисля, че бутона си работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, YelloWonKEY написа:

Когато отварям вратата лампата свети и загрява доста самия уред, което не е желателно. Мисля, че бутона си работи.

Бутона за отваряне си работи механично! Тези фурни са с механични ключалки!

Както ти казаха по-рано - явно микропревключвателя („це-ка-то“) не засича положението на вратата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Бутона за отваряне си работи механично! Тези фурни са с механични ключалки!

Както ти казаха по-рано - явно микропревключвателя („це-ка-то“) не засича положението на вратата!

Какви са вариантите в случая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервиз, да и направят обстойна диагностика и каквото може да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, YelloWonKEY написа:

преди 1 час, YelloWonKEY написа:

загрява доста самия уред

Да спреш да я ползваш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз или нова печка, аз бих заложил на  нова печка предвид цените им. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, YelloWonKEY написа:

Вариантите са 2:

1. „Направи си сам“ - сменяш устройството (датчик, сензор ...) който отчита - отворенна ли е вратата или затворена.
  2. Сервиз! Същото, ама ... срещу заплащане!

Напоследък - при лични проблеми - предпочитам втория вариант!
Нито го мисля, нито се зоря/цапам ...
Само плащам, ама парите са за харчене бре, будали!

преди 46 минути, FusE написа:

Сервиз или нова печка, аз бих заложил на  нова печка предвид цените им. 

Аз не бих заложил изобщо!

Дреме ми не ... микровълновите (в момента са 3).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип на вратата има 3 бутона (превключвателя) за да се гарантира чи никой няма да се самоубие (изпържи простата кратуна и безмозъчното и съдържание).  Електронните се управляват от реле, което може и да е залепнало, може и управлението му да е повредено. Обикновено се случва когато хлебарки нацвъкат всичко око0ло процесора.

В сервиз, ремонта ще е примерно 1/4 орт цената на друга печка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам да се скъпим за нова кола, ама то за скапана микровълнова печка, дето я струва 100-150 лева, я не. Навремето имах един много добър монитор Филипс, дето купих за 220 лева. След 2 години спря да работи, а ремонта му струваше половината от цената. Даже сервиза се отказа да си създава проблеми с поръчка на кинескоп и директно ми казаха - няма да се занимаваме.  Лично аз бих заложил директно на  нова микровълнова, а тая на боклука. Да, може и да се вземе някой лев, знам ли, но лично аз никога не бих се занимавал с продажба на вехтории. Директно на боклука и това е.  А да се работи с развалена микровълнова печка е опасно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Филипов написа:

В сервиз, ремонта ще е примерно 1/4 орт цената на друга печка.

преди 9 минути, Ъндъртейкър написа:

Разбирам да се скъпим за нова кола, ама то за скапана микровълнова печка, дето я струва 100-150 лева, я не.

По принцип - съгласен съм с казаното, ама ...

Щом не е скъпо - ами бръкни се и купи нова! А де?
Ако не щеш - мълчи!

Към питащия - ако купуването те затруднява (финансово) - пиши на ЛС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, jhoro написа:

Щом не е скъпо - ами бръкни се и купи нова! А де?
Ако не щеш - мълчи!

Нова какво да купя? Кола или печка?  То ако днес човек не може да си позволи нова микровълнова печка в България, явно е клошар. Няма други, дето да не могат да си позволят, дори пенсионери.  А и като гледам тая микровълнова на снимката, не е от най-евтините модели. Лично аз винаги съм карал с най-евтините модели, щото от скъпи смисъл няма. Вършат една и съща работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Ъндъртейкър написа:

Нова какво да купя? Кола или печка?  То ако днес човек не може да си позволи нова микровълнова печка в България, явно е клошар. Няма други, дето да не могат да си позволят, дори пенсионери.  А и като гледам тая микровълнова на снимката, не е от най-евтините модели. Лично аз винаги съм карал с най-евтините модели, щото от скъпи смисъл няма. Вършат една и съща работа. 

Само казах - чужди пари не се броят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, jhoro написа:

Само казах - чужди пари не се броят!

Прав си, затова има и теми и питания към познати и приятели, защото не винаги човек може да си разпредели парите правилно ;)  Знасм хора, дето имат достатъчно пари, нямат деца да им дават, но въпреки всичко се скъпят за всичко и гледат всичко ново да е на тънка цена от познати, на старо, а това, което са употребили, да продадат за някой лев. И винаги тия хора примерно като им кажат, давам ти 2000 лева за Голфа, той казва - ти луд ли си, аз толкова пари налях за ремонти...и другата ситуация. Като някой му каже - тоя Голф се продава за 2000 лева...абе ти луд ли си, аз да го купя и да налея още толкова... Вече съм оправил моя, ще го карам. 

И другия месец пак два ремонта, пак търсене на познати, евтини части, познати сервизи...така си живеят много хора, знам ;) 

Това е начин на живот и тоя човек би получил удар, ако примерно си купи нова кола или даде 1000 лева за готварска печка, а не 300. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли смисъл да се смени/изхвърли работеща микровълнова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, YelloWonKEY написа:

Проблема с микровълновата е следния: когато е затворен капака не спира да работи и върти (трябва всеки път да я спираме от контакта). След като цъкнем копчето СТОП не спира...

sang.jpg

Евтин микро-бутон. Замяна с нов или по-скоро заседнал труп на хлебарка. Последното е масов дефект при микровълновите. Технически спирт и четка за зъби - това е ремонта в домашни условия.

Принципна схема на микровълнова. Таймерът се подразбира.

spacer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Profruit написа:

Замяна с нов или

Това е често срещан дефект. Авторът да каже-като натиска бутона "Стоп" чува ли щракане на микрека, ако да-да намери един шпрей за почистване на контакти, да отвори печката и да пръсне (с тръбичка) в микрека така, че да влезе вътре, след което да го прещрака десетина пъти и функционалността ще се възстанови. А това за хлебарките е глупаво-микреците са добре затворени и не може да влезе в тях нищо освен прах. Ако не се чува щракане, явно е счупена пружината и е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте писали неща които не разбирате? Само ще кажа че ключетата са капсуловани и не се пръскат със спрей! И поне от снимката си личи че не е с механичен таймер, а с процесор.. Така че без писане заради търкането на клавиатурата.

Вътре има опасни за живота напрежения и не трябва да се пипа от неспециалисти!

В сервиз или нова - изборът е на питащия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И поне от снимката си личи че не е с механичен таймер, а с процесор.

Че кой говори за таймера?
Не се идицира положението на вратата!

Колкото до „service” - помниш ли какво означава?
Или и ти пазаруваш от „magazine”?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

помниш ли

Той преди време написа за телевизията че била с 50 херца-пълна каша от понятия, по-добре да си мълчи и да не се излага!

преди 3 часа, Филипов написа:

не е с механичен таймер, а с процесор.

Този "процесор" с какво се командва? Да вземеш да поизтриеш малко от титлите си, твоята артилерия е от черешови топчета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, NEVADA написа:

Той преди време написа за телевизията че била с 50 херца-пълна каша от понятия, по-добре да си мълчи и да не се излага!

Този "процесор" с какво се командва? Да вземеш да поизтриеш малко от титлите си, твоята артилерия е от черешови топчета...

Ето копие на активността на " тежката артилерия"-да се посмеят и други!

777.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, ivan_pop написа:

А има ли смисъл да се смени/изхвърли работеща микровълнова?

Кое и е работещото? Аз карах с една такава, дето заради едни забравени пуканки и се стопи предпазната пластмаса пред мрежата на вратата. Знам, че мрежата предпазва от вълните или по-точно решетката, но пак като си я пуснех, бягах надалеч. Накрая я изхвърлих вместо да и сменям вратта, щото струваше 60 лева, а купих нова за малко повече, че имаше и инфлация ;) Не, не си заслужава с тия неща да се експериментира. Разбирам това да е телевизор, хладилник...ама то много опасна техника, дето на всичко отгоре струва половин минимална пенсия, че и по-малко на промоция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, NEVADA написа:

Ето копие на активността на " тежката артилерия"-да се посмеят и други!

Хайде - без лични нападки, да не се ... „гледаме смутено“!
Може и да съм съгласен с казаното, ама не и с начина!

Нищо лично!

преди 4 часа, Ъндъртейкър написа:

Кое и е работещото? Аз карах с една такава, дето заради едни забравени пуканки и се стопи предпазната пластмаса пред мрежата на вратата. Знам, че мрежата предпазва от вълните или по-точно решетката, но пак като си я пуснех, бягах надалеч. Накрая я изхвърлих вместо да и сменям вратта, щото струваше 60 лева, а купих нова за малко повече, че имаше и инфлация ;) Не, не си заслужава с тия неща да се експериментира. Разбирам това да е телевизор, хладилник...ама то много опасна техника, дето на всичко отгоре струва половин минимална пенсия, че и по-малко на промоция. 

Тъй-тъй - изхвърлил си я, ама чак ... накрая!

Казах ти ясно: „Като си отворен - купи една нова. Ако не ... “

Пак казвам - НИЩО ЛИЧНО, ама ... първо мислете бре! После приказвайте!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/Off

Преди двайсетина години сърбите с такива печки разказаха играта на пиндосите.  Слагат я насред полето с премахната защита и отворена врата. Захранване от портативен генератор.  Едни такива хубави ракети HARM с цена по вики  284000$ ги мислеха за радар и бум . . . . . .

Ще допълня че една такава беше захванала радара на софийското летище. За съжаление не можа да долети до 240 кратуни, които разрешиха ударите от наша територия срещу сърбите. Та горивото стигна само до Горна Баня и съсипа къща на някакви хора. Която тиквата тихомълком възстанови от нашите данъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...