Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, търся си лаптоп, който ще се ползва за фото и виедео обработка, понеже машинката, която използвам в момента доста изнемогва с тези програми. Не съм запознат какви са изискванията на този вид програми затова моля вас за помощ. Вградената видео карта ще върши ли работа или е хубаво да има и втора лаптопа? Ще се иползват програми предимно на Adobe, като бюджета с който разпозлагам е около 1000-1200 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време търсиш възможно най-мощния процесор и най-много RAM, задължително SSD. За тези пари - по-добре без външно видео. В смисъл, видеокартата може да се включи да подпомага дейността на процесора при обработка, но ако я има, и е достатъчно мощна, ще е за сметка на останалите компоненти. Хубаво е да има и диск за архив, за него не се иска скорост, така че може да е и класически HDD, за по-евтино. Ти ще си решиш дали да е вътрешен, или външен. Относно дисплея ... Честно казано, не виждам как може да се работи пълноценно на 15.6" екран на лаптоп, затова е добре основната работа да се върши на външен монитор, а на лаптопа - неща, инцидентно възникнали в по време на пътувания. При това положения към дисплея няма изисквания. Сигурно е излишно да казвам :) , но ако няма да се разнася машината, направо забравяш за лаптоп, и се ориентираш към сглобяване на десктоп машина. Оттук нататък търси по предпочитания към марка, здравина на изработка, и добро охлаждане. 

А, и една свястна мишка с много бутони е ценен помощник, предвиди я и нея в бюджета.

След преглед на 3-4 онлайн магазина се спрях на HP 250 G7 . Примерно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и аз много се чудя дали да е лаптоп или компютър, но тъй като снимането означава и доста пътуване ми се струва, че лаптопа би бил по-добрата идея. Бих си ползвал сегашния лаптоп, но просто дисплея му не е FHD и това много ме затруднява... /

Но пък една десктоп машинка за тези пари би било по-добрият избор?! 🤔

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-5-14are05-81ym0048bm-174784

Добавя се още една плочка рам и всичко заспива.

Edit; Сега видях че няма такава възможност което го обезсмисля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ZTE Racer написа:

Но пък една десктоп машинка за тези пари би било по-добрият избор?! 🤔

Определено. Най-вече по две причини - охлаждане, и по-голям екран. Мисля, че е излишно да обяснявам защо.

Което повдига друг въпрос: Какво толкова ще обработваш по време на пътуване?... И аз пътувам, и снимам, обаче пазя снимките на мемори картите (или ги прехвърлям на външен хард, ако станат много), а обработвам като се прибера, на настолната машина. Най-много да ми потрябва лаптоп да покажа на някого какво съм снимал, или да му ползвам харда за съхранение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ZTE Racer написа:

Но пък една десктоп машинка за тези пари би било по-добрият избор?!

+1 глас и от мен че е много по-добре да се ориентираш към десктоп машина, на твое място заделените пари бих ги вложил в настолен компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_5_A515_44-acer_aspire_5_a51544g

Този би трябвало да свърши работа, има последно поколение Ryzen процесор с 6 ядра и вграденото видео ще ти даде достатъчно хардуерно ускорение при нужда. Евентуално RAM паметта ако не ти достига, можеш да добавиш още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност всеки компютър би му свършил работа. Особено когато не е известна резолюцията и дали става въпрос за билборд на Цариградско или за корицата на Вог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, JKirilov написа:

Всъщност всеки компютър би му свършил работа. Особено когато не е известна резолюцията и дали става въпрос за билборд на Цариградско или за корицата на Вог?

Хайде сега пай .... оставете я тая резолюция на мира/....ики научете звисимостоте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, не че съм се решил, но вие към каква настолна конфигурация бихте ме ориентирали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За колко пари? Бюджетът включва ли и монитор? 

Принципите са същите - възможно най-мощен процесор, повечко RAM (поне 16 гъби), SSD, допълнително хранилище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.08.2020 г. в 10:35, ZTE Racer написа:

Добре, не че съм се решил, но вие към каква настолна конфигурация бихте ме ориентирали? 

Нещо с процесор Ryzen 5 1600 AF, или по новите Ryzen 5 2600, Ryzen 5 3600, като минимум. За паметта и SSD, вече са ти казали. 

преди 2 минути, oic написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите, за сега съм си взел нов монитор и ъпгрейтнах лаптопа с още рам. Има промяна в работата му, но все пак не е достъчна и скоро ще трябва нова машина. Зажалос все още не съм се спрял на нито един конкретен модел лаптоп, пък и ми се струва, че бюджета от 1200 лв. е леко малък. 

За сега ще изчакам за нов, но и все още се двуумя дали да е лаптоп или настолен... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...