Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Експортнах си файл с паролите от един компютър и исках директно да си ги импортна на друг. Но не знам как и дали има такава опция в Мозилата. А също и за другите браузъри се чудя изобщо имат ли функцията или да си синхронизирам с и-мейла....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат. Поне Opera и Chrome, както и Vivaldi, Yandex Browser...

firefox sync

Могат да се внасят CSV файлове и в мениджъри на пароли като LastPass.

За FireFox не съм сигурен, освен с добавка като горепосочената: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/lastpass-password-manager/?src=search

За Chrome специално няма такава нужда, тъй като паролите могат да се синхронизират директно с Google акаунта, а предполагам този csv файл е именно от там.

chrome://settings/importData Това са възможностите на Chrome за внасяне на файлове локално от други браузъри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, aoxomoxoa написа:

А също и за другите браузъри се чудя изобщо имат ли функцията....

Не знам за Firefox, ама за Opera изобщо няма нужда от такива работи. Имам си акаунт, мога да се логна в него отвсякъде, да пусна синхронизацията, и веднага имам достъп до пароли, отметки, бърз достъп, и настройки. И най-хубавото е, че не зависи от операционната система - мога да го правя на Windows, Linux и Android.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, RudeBoy написа:

Не знам за Firefox, ама за Opera изобщо няма нужда от такива работи. Имам си акаунт

И за лисицата е същото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Не знам за Firefox, ама за Opera изобщо няма нужда от такива работи. Имам си акаунт ...

преди 1 час, DarkEdge написа:

И за лисицата е същото

Също и за Хром, Хромиум и (почти) всички други браузъри и услуги!
Пп. Казвам „почти“, защото не съм сигурен, че е за абсолютно всички.

Също има възможност за експортиране/импортиране от един браузър към друг!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, jhoro написа:

Също има възможност за експортиране/импортиране от един ИНСТАЛИРАН браузър към друг!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, DarkEdge написа:

...

Как да сложа две реакции, едновременнно? Само в цитат!

image.jpeg.55fa6ed1d848425a401c71211ad578d7.jpeg      Lol Omg GIF - Lol Omg Laugh - Discover & Share GIFs

Вярно е, ама ... как ще стартираш не инсталиран браузър? Онлайн ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

как ще стартираш не инсталиран браузър

ПОРТАТИВЕН

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо размерът е недостатъчен(на картинката!)
Това, че ти не си срещал употребата на портативни браузъри не значи, чев са глупости - изглеждаш глупаво с това твърдение.
А от портативен браузър никой браузър не е конфигуриран да може да извлича инфо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Нещо размерът е недостатъчен(на картинката!)

Това не го разбрах?

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Това, че ти не си срещал употребата на портативни браузъри не значи, чев са глупости - изглеждаш глупаво с това твърдение.
А от портативен браузър никой браузър не е конфигуриран да може да извлича инфо.

Не виждам сми от портъбъл, щото на всяко устройство си имам достатъчно ИНСТАЛИРАНИ браузъри!

Иначе - мерси за инфото! Отбелязахме и тази опция!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Не виждам сми от портъбъл

1. Не се влияе от това дали и кога е (пре)инсталирана ОС - инсталираш ОС и веднафга имаш под ръка браузър.
2. Много по-лесно се отстраняват проблеми, свързани със самия браузър.
3. Много лесно е за разнасяне навсякъде на любим браузър със всичките му там пискюли (ако се ползват)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, jhoro написа:

Демотиватори: Колега, не ме занимавай с глупости

Като не искаш да те занимават с глупости спри да пишеш в темата видях та колко разбираш от браузери ,  батерии за телефони дед говореше зад гърба ми вчера цял ден в оная тема и сега и тук се вижда колко си НЕУК в тази сфера и малките деца знаят , че съществуват портативни браузери също и аз съм ги използвал .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, DarkEdge написа:

1. Не се влияе от това дали и кога е (пре)инсталирана ОС - инсталираш ОС и веднага имаш под ръка браузър.
2. Много по-лесно се отстраняват проблеми, свързани със самия браузър.
3. Много лесно е за разнасяне навсякъде на любим браузър със всичките му там пискюли (ако се ползват)

1. Инсталирам Lubuntu и ... си имам браузър! Mozilla Firefox си е вътре, а другите - на „един клик“.
  2. Няма проблеми - няма отстраняване!
  3. Същия си го имам и на телефона и си го разнасям!
преди 6 минути, adersa написа:

Като не искаш да те занимават с глупости спри да пишеш в темата видях та колко разбираш от браузери ,  батерии за телефони дед говореше зад гърба ми вчера цял ден в оная тема и сега и тук се вижда колко си НЕУК в тази сфера и малките деца знаят , че съществуват портативни браузери също и аз съм ги използвал .

Избягвайте тези фрази, които ви карат да изглеждате като тъпаци ...

Спирам да пиша, щото ме чака работа! Ваш'та ... лесна!
Аре ... у лево!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, jhoro написа:

Инсталирам Lubuntu и ...

и вече си в офтопика!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска да каже, че портативната версия може да си я прехвърлиш и на външен носител като например на флашка. И когато ти се наложи да влезеш през компютър (примерно на приятел да му помогнеш) ще си отвориш нужните неща директно през портативния браузър от флашката, вместо да търсиш това онова през инсталирания и да си губиш времето докато/ако го намериш. Така че, не знам кой е "неразбрания"

До темата:

Има профил може да си направиш и да избереш от настройките, кои неща може да се синхронизират. Иначе не мисля че има такава опция да импорт-неш CSV с пароли и тем подобни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак здрасти!

преди 4 часа, DarkEdge написа:

и вече си в офтопика!

Това ... как го реши?

Ето „топика“ (въпроса на темата):

преди 8 часа, aoxomoxoa написа:

Експортнах си файл с паролите от един компютър и исках директно да си ги импортна на друг. Но не знам как и дали има такава опция в Мозилата. А също и за другите браузъри се чудя изобщо имат ли функцията или да си синхронизирам с и-мейла....

Къде видя нещо за Операционната система - на едната или другата машина?
Пп. Потребителя казва „компютър“, но сега и телефоните са компютри.

преди 1 час, The Real Slim Shady написа:

Иска да каже, че портативната версия може да си я прехвърлиш и на външен носител като например на флашка. И когато ти се наложи да влезеш през компютър (примерно на приятел да му помогнеш) ще си отвориш нужните неща директно през портативния браузър от флашката, вместо да търсиш това онова през инсталирания и да си губиш времето докато/ако го намериш. Така че, не знам кой е "неразбрания"

Знам какво е портативна версия и разбирам идеята! Просто ... не ми върши работа!

Когато ползвам „познат браузър“ (без екзотичните) - няма опция „ако го намериш“!

преди 1 час, The Real Slim Shady написа:

До темата:
Има профил може да си направиш и да избереш от настройките, кои неща може да се синхронизират. Иначе не мисля че има такава опция да импорт-неш CSV с пароли и тем подобни.

„Не мислиш“ - време е да започнеш!

Почти всеки браузър има опция

image.png.2f27b5a8385fd0e2abd9c4b3545ae584.png

Примера е - от Mozilla Firefox към Opera

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване