Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте приятели.

Имам много досаден проблем с програмите от заглавието. Почти през ден немога да стартирам Уорд или Ексел, защото Comodo блокира ъпдейтите (въпреки, че съм задал, че не искам Ъпдейти) и не мога да старирам офиса.

Всеки път отивам на " отблокиране на програми" изтривам тази тъпня (c:\program files...dryn dryn dryn\officeclicktorun.exe) рестарт и тръгва офиса.

Как да вкарам тази тъпотия да се "пуска" всеки път без да се блокира от CF:

Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кой модул се блокира видял ли си? Като даваш на "Отблокиране" на програми с десен бутон върху блокираната програма избираш ли да отблокира за ВСИЧКИ компоненти на защитата (т.е. втората възможна опция от падащото меню)?

Да не би да е това като на темата отдолу:

https://forums.comodo.com/defense-sandbox-help-cis/office-365-and-comodo-hips-t122752.0.html

Блокират се планираните задачи ако имаш включена опцията за защита от скриптове за CMD.exe.

Друг вариант е да видиш файла в списъка с файлове какъв рейтинг е и да му зададеш trusted (доверен). Можеш все пак там да използваш и бутоните Проверка и Изпрати за този файл, но го добави като Trusted ако не е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нали написах да го отблокирате за всички компоненти на защитата от падащото меню в Отблокиране на програми...Може и ръчно в самите настройки на HIPS-а  => Правила на HIPS и променете конфигурацията на правилото за този файл на Сигурна програма да речем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки "отблокирането", след рестарт пак същата работа....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие много полвинчато говорите и трябва с ченгел да ви се вадят думите. Не става ясно, дали след отблокирането преди рестарт положението се е оправило, както и не става ясно дали сте влезли в самите настройки на HIPS както казах и се направили правилото за съответния exe файл на Сигурна програма (или даже по-добре на Инсталиране и Обновяване). Това ще даде даже още повече права на самото exe.

Друг вариант е да спрете от Допълнителна Защита => Анализ на скриптове правилата за *\cmd.exe за теста и да видите после как е положението.

Ако се наложи сложете и правило в пясъчника ако го ползвате (Containment) да се пропуска и там файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това съм направил колега (Инсталиране и Обновяване) получавам предупреждение, че не е добре тва дет правя, викам "ок" и пак същата работа (след време). Според мен, тези обновявания се третират като потенциално опасни и затова така се карат Комод и и Офис....аз друго обяснение нямам

В момента гледам на отблокиране на програми тази простотия (officeclicktorun.exe) я няма (офиса разбира се се стартира)...незнайно защо след няколко дена немога да стартирам офис, гледам и хоп е в блокирани програми ...няма отърване от тази глупост....е има Uninstall на Комодо....Uninstall на Officce...Проблемът е, че не мога да кажа "ей боклук стига си блоквал тоз офис ъпдейт", на тъпия офис пък съм му задал да не ъпва ама той пак си търси ъпдейтове....аве с две думи пълни индийски боклуци..:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо погледнали ли сте линка, който бях дал. Още в първия пост става ясно, че офиса се обновява посредством Планираните Задачи (Scheduled Tasks). Та ако искате да не се обновява ще трябва да сложите задачата на Disabled.

Отделно както съм написал временно спрете анализите на скриптове за CMD:

Цитат

Друг вариант е да спрете от Допълнителна Защита => Анализ на скриптове правилата за *\cmd.exe за теста и да видите после как е положението.

Защото ако не го направите тогава трябва да добавите следното правило в пясъчника на режим пропускане:

C:\ProgramData\Comodo\Cis\tempscrpt\*.bat

Още в първия пост на темата е посочено за какво става въпрос:

Цитат

Process Path: C:\Windows\System32\schtasks.exe
Command Line: schtasks.exe /change /tn "Microsoft\Office\Office Automatic Updates 2.0" /enable
Parent: C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ClickToRun\OfficeClickToRun.exe

Едва ли е толкова трудно да разрешите проблема. Разгледайте логовете в EventViewer-a и от дейността на самия Comodo в неговите си отчети. Ако не се справите явно Comodo просто не е за вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодяря за инфото колега.

Направих следното: Отидох на настройки>допълнителена защита>изключвани програми> и вкарах това: C:\Program Files\Common Files\microsoft shared\ClickToRun\OfficeClickToRun.exe

сега няма никакви ядове.

Въпросът ми е има ли проблем за сигурността?
Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Не би трябвало да има проблеми. Иначе не се бях сетил за този вариант, но все пак е странно, защото с горните стъпки в предишните ми коментари поне на теория би трябвало да има някакво влияние върху поведението на Comodo спрямо този файл. Но не ползвал MS Office (само LibreOffice) и няма как да тествам лично.

Аз лично също имам и файлове в изключенията и дори такива, които се наложи да сложа в раздел Разни => Не откривай инжектиране на код в тези програми.

Важното е, че сте се оправили. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване