Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sony Ericsson К750 - проблеми, мнения, обсъждане

Препоръчан отговор

Не видях да е поствано, така че...

--------------------

За тези който искат GMail POP3 достъп до пощата си:

1. Изтеглете този файл и го разархивирайте.

2. Пратете всички файлове с разширение *.cer към телефона чрез IR или BT.

3. Инсталирайте сертификатите - натискате Continue / Yes и т.н.

3. Настройте си акаунта като ползвате Help-а на GMail.

При мен работи. Успех! Ползвам GPRS на Globul.

Коя конфигурация трябва да избера от Help-a на Gmail?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 334
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Коя конфигурация трябва да избера от Help-a на Gmail?

Connect Using: GPRS Data Account, not WAP

Protocol: POP3

Incoming Server: pop.gmail.com

Incoming Port: 995

Encryption --> Incoming Server: TLS/SSL

Encryption --> Outgoing Server: TLS/SSL

Mailbox: [email protected]

Password: your password

Outgoing Server: smtp.gmail.com

Outgoing Port: 465

Email Address: [email protected]

Download: Whatever your preference is

From Name: Whatever you want

Signature: Your signature

Copy Outgoing: off

Check Interval: Whatever your preference

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Connect Using: GPRS Data Account, not WAP

Protocol: POP3

Incoming Server: pop.gmail.com

Incoming Port: 995

Encryption --> Incoming Server: TLS/SSL

Encryption --> Outgoing Server: TLS/SSL

Mailbox: [email protected]

Password: your password

Outgoing Server: smtp.gmail.com

Outgoing Port: 465

Email Address: [email protected]

Download: Whatever your preference is

From Name: Whatever you want

Signature: Your signature

Copy Outgoing: off

Check Interval: Whatever your preference

Благодаря! Направих си го. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вчера си разглеждах картинките в телефона и се чудех коя д а си задам като фон.икато зададох една от тях и се опитах да жидя декстопа на телефона тои беше черен.пробвх с др картинки и др теми но винаги декстопа оставаше само в 1 цвят-свързан с темата(черно червено синъо и т.н.) та ако можетре да ми кажете как да оправя това...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не видях да е поствано, така че...

--------------------

За тези който искат GMail POP3 достъп до пощата си:

1. Изтеглете този файл и го разархивирайте.

2. Пратете всички файлове с разширение *.cer към телефона чрез IR или BT.

3. Инсталирайте сертификатите - натискате Continue / Yes и т.н.

3. Настройте си акаунта като ползвате Help-а на GMail.

При мен работи. Успех! Ползвам GPRS на Globul.

Много благодаря!От много време се опитвам да си настроя телефона(преди К700,а сега К750).След като качих сертификатите - всичко тръгна. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я вземи да ми обясниш как точно става номера на китайката със защитените файлове, че и на мен ми бъркат в здравето.

Наистина би било много полезно, ако споделиш тук как става номера, nighty :P !

Много ще съм ти благодарен, пък и мисля, че доста други - също :jeer: !

P.S.: Ако някой друг знае - няма да го набием ;) , ако изпревари nighty и ни напише ;) !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
вчера си разглеждах картинките в телефона и се чудех коя д а си задам като фон.икато зададох една от тях и се опитах да жидя декстопа на телефона тои беше черен.пробвх с др картинки и др теми но винаги декстопа оставаше само в 1 цвят-свързан с темата(черно червено синъо и т.н.) та ако можетре да ми кажете как да оправя това...

мии и на мен ми се получава тка някой път ;):angry:

Изключваш gsma и пак го включваш и всичко трябва да е ок

Ако продължава проблема след restarta смени темата cool.gifcool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина би било много полезно, ако споделиш тук как става номера, nighty :clap: !

Много ще съм ти благодарен, пък и мисля, че доста други - също :wub: !

P.S.: Ако някой друг знае - няма да го набием :wors: , ако изпревари nighty и ни напише ;) !

Ами ще кажа, но не мога да споделя лични впечатления и неволи, защото оставих племенника ми да се занимава с това, аз само намерих с какво и как да го направи. Четете тук какво да използвате, а в тази тема има доста мнения за неуспешни опити за връзка, премахване на някои неща, смяна на софтуера, смяна на драйвери и т.н. (но четете някъде след 10-тата страница...)

EDIT: Аз си бях намерил плъгин за достъп до файловата система на SE за Total Commander, щото Far Manager е доста старичка програма, а и съм фен на TC, но при мен не тръгна и за това и нищо не писах. Но сега се сетих че при някой от вас може да тръгне, защото аз съм с Windows ME и може това да е причината. Ta който иска, нека се пробва.

П.П. Една молба към автора на тази тема dido1 - хайде редактирай първото си мнение и събирай в него всичко интересно написано в следващите мнения. Защото е доста тъпо да прочетеш 50 страници с мнения, от които са интересни само няколко (за пример - темата, която съм дал да четете мнения на успели и неуспели да си променят нещо по телфоните. Четох там какво се прави, но не помня на коя страница, а там са 56 до момента. Има ли смисъл да препрочитам всичко за да открия три интересни линка?!)

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по принцип съм с K310i (нов-новеничък biggrin.gif ) и намерих свой начин да се отърва от нежеланите файлове, като преди това си ги запазя на компютъра, ако случайно ми потрябват... Значи от менютата на телефона си създадох нови папки в "Звуци", "Картинки" и "Теми" и преместих всички файлове, които ми позволяваше там! Така те вече бяха "видими" от MyPhoneExplorer и ги cut-нах на харда, архивирах си ги и си ги записах... Файловете, които са "заключени" май са нужни на телефона при т. нар. Master Restart, защото тогава той ги използва като default ресурси (тема, звук на звънене и аларма и т.н.)! За съжаление, игрите не можах да преместя така sad.gif , затова ще пробвам плъгина за Total Commander, който nighty споменава...

Иначе предложението за събиране на по-важните неща в първия пост на темата, за да не са "разхвърляни" из нея е много добро :rolleyes::yanim: !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи бях забравил да споделя впечатления от плъгина за TotalCommander, добре че nighty ме подсети :P:yanim: ! Инсталирах го по обичайния начин (от прозореца на TotalCommander: Configuration -> Options -> Plugins -> Configure вдясно от .WFX, втория бутон "Configure" отгоре надолу -> Add и навигиране до и отваряне на плъгин-файла) и телефона ми вече беше достъпен като [-\-] устройство в падащия списък с букви на устройства biggrin.gif ! За съжаление и TotalCommander не "виждаше" "заключените" файлове, но пък се появи папка "Java", в която бяха игрите и приложенията, инсталирани на телефона :) (веднагически ги move-нах на харда) laugh.gif !

P.S.: Точно така, nighty! По-точно Windows XP Service Pack 2 :wors: ...

Редактирано от Shuurfak rai Shedler (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи бях забравил да споделя впечатления от плъгина за TotalCommander, добре че nighty ме подсети ;):rolleyes: !

Само едно уточнение - предполагам, че комп-а е с Windows XP.

А сега и една молба - аз съм го пробвал на Windows ME и не работеше, та молбата е, ако някой друг има Windows ME, нека го пробва за да съм сигурен, че проблема е в остарелия Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви да ми обясните къде в телефона да сложа сертификатите за Gmail и как да ги инсталирам? Сложих ги в папка Other, но ми дава само да ги изпращам, но не и да инсталирам.

Мерси!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля Ви да ми обясните къде в телефона да сложа сертификатите за Gmail и как да ги инсталирам? Сложих ги в папка Other, но ми дава само да ги изпращам, но не и да инсталирам.

Мерси!

При мен стана така. Значи чрез bluetooth свързах компа с телефона(К750i) и просто пратих сертификатите от компа на телефона и при пристигането на файла(сертификатите), ме попита дали да ги инсталирам и аз му дадох "ДА"(Yes). Това е. Успех. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте какво ще пускат - Bluetooth™ Watch MBW-100

За съжаление няма да поддържа k750i sad.gif Ако направят някой ъпдейт на софтуера за да го поддържа, ще се сдобия с една така играчка...

П.П. А ето и филмче за него.

...баси колко е тежък...

Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вижте какво ще пускат - Bluetooth™ Watch MBW-100

За съжаление няма да поддържа k750i sad.gif Ако направят някой ъпдейт на софтуера за да го поддържа, ще се сдобия с една така играчка...

Тази джаджа е добра. Преди време бяха пуснали такава играчка, но тази ще е по-добра cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Gmail pop3 поддръжка на телефона Ви са достатъчни и само Certificate_Authority и PremiumServerCA. Явно при някои от версиите на защита на телефона има проблем при инсталация на сертификати, прехвърлени през IR или кабел.

За решаване на този проблем ползвайте bluetooth, а ако нямате ще трябва ръчно да въведете в браузера си (не в Опера) следните два адреса и да си инсталирате нужното Ви. Успех!

http://orka.mine.nu/pub/gmail/Equifax_Secure_Certificate_Authority.cer

http://orka.mine.nu/pub/gmail/ThawtePremiumServerCA.cer

Редактирано от tigertron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За Gmail pop3 поддръжка на телефона Ви са достатъ4ни и само Certificate_Authority и PremiumServerCA. Явно при някои от версиите на защита на телефона има проблем при инсталация на сертификати, прехвърлени през IR или кабел.

За ре6аване на този проблем ползвайте bluetooth, а ако нямате ще трябва ръ4но да въведете в браузера си (не в Опера) следните два адреса и да си инсталирате нужното Ви. Успех!

_http://orka.mine.nu/pub/gmail/Equifax_Secure_Certificate_Authority.cer

_http://orka.mine.nu/pub/gmail/ThawtePremiumServerCA.cer

Ти най-вероятно си успял да ги инсталираш сертификатите?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам странен проблем с иконата на обхвата си. Преди се виждаха само клетките на обхвата, а сега е синьо квадратче и в него са клетките на обхвата. Сложих картата на жена ми и първите два дни си излизаха пак нормално, но тази сутрин - лоша изненада.

Помощ или поне обяснение? В магазина от където е казаха, че това не бил проблем на телефона.

Да при мен всичко с пощата тръгна, но след доста игра и ровене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че така ми излизаше, когато сигнала е много слаб или липсва. За съжаление няма как да проверя в момента. Опита ли да смениш темата или тапета? Може да е от тях...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам странен проблем с иконата на обхвата си. Преди се виждаха само клетките на обхвата, а сега е синьо квадратче и в него са клетките на обхвата. Сложих картата на жена ми и първите два дни си излизаха пак нормално, но тази сутрин - лоша изненада.

Помощ или поне обяснение? В магазина от където е казаха, че това не бил проблем на телефона.

Пробвай да смениш темата на телефона

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оценявам помощта ти но преди да пишеш помисли.

1.floAt's Mobile Agent коато ти ми предлагаш не поддържа к750 или поне не поддържа моя. Използвах я когато бях с Т630 и ми върши чудесна работа.

Float's Mobile Agent ПОДДЪРЖА SE k750 както и всеки друг телефон с тази марка (абсолютно всеки). Как ти хрумна че не го поддържа. Искам само да спомена че това е най-добрата програма правена някога за SE, а с новата верция 3 на програмата която се очаква да излезне ще се поддържат всички марки телефони, не само SE!

Ами няма такава програма. Проблема е в самия хардуер - инфрачервения порт, който се използва в GSM-те е по-различен от IR на телевизорите (слабичък е) и работи на 20-30 см. Някои Нокии (няколко модела) имат друг тип IR (предполагам че 6600 е с такъв) и могат да се ползват за дистанционни управления на TV. k750i може също да се ползва за дистанционно, но през bluetooth-a. Слагаш си bluetooth на комп-а и можеш да си управляваш примерно WinAmp, BSPlayer, WMP, Opera и т.н., но трябват необходимите HID профили. Аз съм намирал профили за доста програми, но никога не съм пробвал, защото така и не разбрах как се използват HID профилите. Е ако успееш да откриеш нещо по въпроса, ще се радваме ако го споделеиш тук :angry:

Не съм ^KRISTALINA^, но ще кажа защо АЗ се мъча - най-голямата причина е, че си правя backup и синхронизация на контактите с тези в комп-а ми. Става за 1-2 секунди и няма да се притеснявам, ако ми откраднат или си изгубя телефона, че ще остана с вързани ръце. Другото заради което го направих е, че така разкарах всички излишни глупости - мелодии, теми, картинки, някаква странна програма за печат на HP и т.н. Просто неща, които само ми пречат, а телефона не ми дава да ги пипна. Смятам че дори само първия ми аргумент за синхронизацията е достатъчен отговор на въпроса ти.

Доколкото за използването на телефона като дистанционно, засега знам че може само като дистанционно на комп-а да се ползва. При инсталацията на Float's Mobile Agent се инсталира и скрипт заедно с нея който зарежда на телефона програма която управлява комп-а и най-различни програми на него. Ако си свалите последната версия на FMA и я инсталирате, скрипта няма да се зареди правилно, за тази цел ви препоръчвам да си изтеглите ръчно скрипта >От тук< и дърпате Framework 20051220 или която версия там е последната. Разархивирате в папката на FMA в съответната директория на скриптовете и стартирате FMA, със свързването си с телефона автоматично телефона ще ви изведе в менюто на скрипта - там има възможности за управление на най-често използваните програми, но някой ако се въоръжи с време и малко знания може да си напише и сам скриптове за която програма поиска.

Аз лично много използвам FMA, мога всичко да си правя с телефона. А дистанционното а едски полезно, особенно когато правя партита у нас и не си играя да ставам до пс-то за да пусна следващата яка песен или следващия Черен клип, хаха!!! Ако някой не може много да се справи с FMA-я да пита ще се опитам да отговарям.

И да не забравяме, че програмата е написана от българин (Zdravko Stoychev - Lead Developer/Designer) и вече се е превърнала в една от най-използваните програми за SE в световен мащаб. Пожелавам му все по-големи успехи с нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дърво float's mobile agent се опитва да се върже със сайта на Microsoft, който пък връща код за грешка 404! Тъпа работа... Има ли някъде пакет със всичко, което трябва да сваля докато се инсталира? Ползвам нет през proxy и може би това е причината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване