Премини към съдържанието
dido1

Sony Ericsson К750 - проблеми, мнения, обсъждане

Препоръчан отговор

Благодаря ти-My Phone Explorer 1.5 ми свърши чудесна работа :) .Имам още един въпрос: някой пробвал ли е дали Memory Stick PRO Duo става за К750i-при положение че не намирам Memory Stick Duo по-голяма от 128 MB

Има карти Memory Stick Duo по-големи от 128МБ, като например на Sony Ericsson W800i, която е 512МБ и лично съм я пробвал на К750i и работи без проблем. Дори пробвах една карта от фотоапарат, която беше 1ГБ и пак работеше. Просто отиваш и си купуваш карта от някой магазин, но гледаш да е Memory Stick Duo. Други карти не стават. Успех! cool.gif

Редактирано от Biskata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
То поддръжка че има, това е ясно, но ти май повече питаш и по малко четеш

Напротив-чета даже и между редовете,но продължавам да твърдя че в сайта http://www.sonyericsson.com/fun/wxhtml/ove...cc=BG&lc=bg няма никаква поддръжка за К750i..Такава има в международния раздел на сайта откъдето си изтеглих и Sony Ericsson PC Suite за К750,уви не успях да я инсталирам читаво на моя комп.Тогава пробвах с My Phone Explorer 1.5,препоръчана ми от теб(за което ти благодарих)

Има карти Memory Stick Duo по-големи от 128МБ, като например на Sony Ericsson W800i, която е 512МБ и лично съм я пробвал на К750i и работи без проблем. Дори пробвах една карта от фотоапарат, която беше 1ГБ и пак работеше. Просто отиваш и си купуваш карта от някой магазин, но гледаш да е Memory Stick Duo. Други карти не стават. Успех! cool.gif

Зная че има по-големи карти Memory Stick Duo,но понеже в момента ми предлагат Memory Stick PRO Duo,в този смисъл бе и въпроса ми-пробвал ли я някой PRO Duo и дали работи без проблем :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Зная че има по-големи карти Memory Stick Duo,но понеже в момента ми предлагат Memory Stick PRO Duo,в този смисъл бе и въпроса ми-пробвал ли я някой PRO Duo и дали работи без проблем :)

Аз съм с Memory Stick Pro Duo 1GB на Sony и нямам никакви проблеми за сега, но се препоръчва информацията да е разделена на папки, а не разхвърляна, за да няма бавене от телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм с Memory Stick Pro Duo 1GB на Sony и нямам никакви проблеми за сега, но се препоръчва информацията да е разделена на папки, а не разхвърляна, за да няма бавене от телефона.

OK,пич :) Благодаря ти за адекватния(и навременен) отговор по темата.Иначе-БЛАГОДАРСКО на всички които се отзоваха :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако картата не е не sony и е по-голяма (примерно 1 гб.) дали телефона работи по-бавно, отколкото когато е със sony? И има ли някаква възможност да се гледа телевизия (знам че телефона не е 3G). Говоря за к750i.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Напротив-чета даже и между редовете,но продължавам да твърдя че в сайта http://www.sonyericsson.com/fun/wxhtml/ove...cc=BG&lc=bg няма никаква поддръжка за К750i..Такава има в международния раздел на сайта откъдето си изтеглих и Sony Ericsson PC Suite за К750,уви не успях да я инсталирам читаво на моя комп.Тогава пробвах с My Phone Explorer 1.5,препоръчана ми от теб(за което ти благодарих)

Зная че има по-големи карти Memory Stick Duo,но понеже в момента ми предлагат Memory Stick PRO Duo,в този смисъл бе и въпроса ми-пробвал ли я някой PRO Duo и дали работи без проблем ;)

Забелязах, че си отговорил на lz4jw. Това добре, но към края на отговора си, мисля, че си се объркал с това:

Тогава пробвах с My Phone Explorer 1.5,препоръчана ми от теб(за което ти благодарих)
Тази програмка ти я предложих аз и ти благодари за нея на мен, а не на lz4jw. Просто исках да те поправя. cool.gif

Ами ако картата не е не sony и е по-голяма (примерно 1 гб.) дали телефона работи по-бавно, отколкото когато е със sony? И има ли някаква възможност да се гледа телевизия (знам че телефона не е 3G). Говоря за к750i.

За картата не знам, не съм пробвал, но за телевизията....за сега не може да се гледа на телефон като този т.е. 2G. Скоро Мтел ще пуснат услугата и за 2G-телефоните, и тогава ще може да се гледа ТВ с K750i.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моята карта е 1 gb SanDisk нямам никакви проблеми.

Да се гледа телевизия не може,няма 3g,ама аз като чета из форумите телевизията на телефон не я бива(все още)Това че в Добрич още я няма е друг въпрос.След година-две,ще е задължително да имаш 3G,но аз за това време не се знае колко телефона ще сменя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес си купих тоя телефон.Много съм доволен.НО звука нещо се ебава.Пускам аз една мелодиика .. абе викам си що така тихо се чува .. отивам настройките дигам волумето до край обаче тц пак същия саунд вади .. прекалено тихо се чува според мен .. на един приятел К310 бучи като грамофон .. да не е нещо проблемен телефона .. щото четох тука че един човек си взел подобен май беше и волумето било намалено фабрично и трябвало на поправка да го носи .. нещо такова има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И моята карта е 1 gb SanDisk нямам никакви проблеми.....

Леле как ми помогна ако знаеш. От месеци се каня да сменя моята Мемори Про Дуо-60мб с по- голяма но ми казаха, че ако му сложа 1гб телефона ще познава само до 512мб а останалота част сякаш не съществува. Ходих в Германос в Туби в Глобул всички ме гледат като голям камък.Никой не знае ще стане или не.

Днес си купих тоя телефон.Много съм доволен.НО звука нещо се ебава.Пускам аз една мелодиика .. абе викам си що така тихо се чува .. отивам настройките дигам волумето до край обаче тц пак същия саунд вади .. прекалено тихо се чува според мен .. на един приятел К310 бучи като грамофон .. да не е нещо проблемен телефона .. щото четох тука че един човек си взел подобен май беше и волумето било намалено фабрично и трябвало на поправка да го носи .. нещо такова има ли?

Докато върви дадената песен трябва да я увеличиш. На десния корпус има бутони с + и -

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи направил съм няколко снимки и искам да си ги кача на ПЦ-то посредством USB.Обаче когато вкарам USB-то във компа и после във телефона ми показва че в папката със снимките няма снимки а там има 3 снимки които са направени с телефона когато не е включен към УСБ кабела.Мемори картата е в телефона .. а когато се опитам да цъкна снимка когато УСБ-то е включено ми пише Memory Stick Not available.А като инсталирвах драйверите уж всичко добре си се инсталира..и мемори картата намери ама ...

Като включа УСБ-то и в My Comp. се появява мемори картата но в нея няма нищо.След това какво?

Как да направя така че всичко което правя и качвам на телефона да се сейфа на мемори картата?Имам предвид само картинки мелодии.Видео и останалите неща на паметта на телефона?

Как става този номер?

Малка промяна намерих само снимките които съм правил с телефона на мемори картата.Друго няма.

И още нещо как мога да премахна този надпис който е на дисплея GLOBUL и там другите кириики?

Лого на оператора да премахна?ИМа ли начин?

Редактирано от superfly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^KRISTALINA^ на големи глупаци си попаднала,тръгнали телефони да продават :angry: Телефона поддържа карти до 2 гб

superfly не можах да разбера добре какъв ти е проблема.

Когато снимаш можеш да си избереш къде да записваш снимките,в картата или телефона.Логото на оператора може да се махне,но трябва да се ровиш из софтуера на телефона,на мен ми се струва опасно и не пипам да не прецакам нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
^KRISTALINA^ на големи глупаци си попаднала,тръгнали телефони да продават :clap: Телефона поддържа карти до 2 гб

Дяволска истина. Какво да ти кажа и оплаквания съм пущала към глобул за техни служители.

А, че не са запознати с доста от технологиите в това спор няма....

Колко струва 128МБ и 256МБ карта памет за телефона?

256мб е някъде от порядака на 60-65лв.

Проверявах на скоро и май толкова беше.Във всяко списание на Офислан и другите предлагащи помоции по коледа можеш да провериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко струва 128МБ и 256МБ карта памет за телефона?

Провери в магазините за компютри,в почти всички има.Сега не мога да ти кажа точна цена,но е доста по евтино аз си взех 1gb за 80 лева преди няколко месеца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да премахна гласовата поща като ми звънят и не вдигна?Тоест докато ми звънят да не се включва изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да премахна гласовата поща като ми звънят и не вдигна?Тоест докато ми звънят да не се включва изобщо?

Ако си на м-тел се обади на *88 и се свържи с оператор и кажи ,че искаш да ти махнат гласовата поща.

А за картите сега като погледнах 1гб още струва 80лв . а 2 гб струва 113лв без ддс (не ми се смята)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако си на м-тел се обади на *88 и се свържи с оператор и кажи ,че искаш да ти махнат гласовата поща.

А за картите сега като погледнах 1гб още струва 80лв . а 2 гб струва 113лв без ддс (не ми се смята)

Ами за глобул?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами за глобул?

Пишеш ##002# и натискаш зелената слушалка. До час няма да имаш гласова поща! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темичката е позамряла... Към края на декември (или поне аз тогава го видях) хакнаха и CID49, така че вече може да се флашват. Е, не е точно като при CID36 и FarManager, но пак е лесно. Даже има разни екстри, като местене на някои системни папки върху картата. Сигурно си задавате въпроса защо? Ами така с който и да е файлов мениджър ще може спокойно и за секунди да сменявате драйвери, менюта, икони връзвайки телефона към комп-а...

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=6389

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=6118

http://targovishte.com/se-bg/content.php?article.33

http://targovishte.com/se-bg/forum_viewtopic.php?13.1518

Промените по телефона ми след пачването:

- пускам фенерчето от бутона за снимане, когато не работи камерата и регулирам силата на светлината с бутоните +/-

- датата и часа са на мястото на логото на оператора, логото е долу в ляво

- бутона за play/pause (този от лявата част на панела) вече работи без да са вкл. слушалки

- радиото тръгва без слушалки (полза никаква от това, щото не хваща нищо)

- няма рестрикции за java приложенията (и благодарение на това се оказа че плеяра LyricShow е страхотен)

- всички java приложения се записват в отделна папка, от която могат да се изпращат и на други тел.

- намален шрифт за sms-и

- достъп до файловата система на телефона през вградения файл мениджър

- премахнати анимации при вкл. на телефона (демек не чакаш)

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чел съм доста как се флашва телефона,но мен ме е страх,струва ми се опасно има доста теми по другите форуми за прецакани телефони при подобни операций. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам че е абсолютно безопасно, ако се пачне само firmware-a, без да се пипа файловата система. А дори и да се пипа FS, при точно следване на указанията и поставяне на нужните файлове там където им е мястото, няма да има проблем.

Редактирано от nighty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здеавейте :clap: нов съсм във форума :sobbing: и много се кефя че има :wub::) имам 1 -2 въпросчета ;) как мога да си ъпна фирмлеара на К750и ? имам дейта кабел ! от каде мога да сваля най-новия фирм и чрез каква програма да го сменя ?? казах ми ,че при смяната с по нов се подобрявала камерата и звука ? има ли такова нещо ? (аз бях учуден кво може да и се подобрява на камерата но явно имало и по добри :) ) . БЛАГОДАРЯ предварително за оказаната помощ !

Редактирано от mazdabg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най безопасният и лесен начин е да използваш Sony Ericsson Update Service (SEUS). Хората в тази фирма най-накрая са разбрали, че обновяването на firmware-a трябва да става като обновяване на тъпа програма на комп-а, а не с покупката на нов телефон. Ето ти линк с инструкции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвах свалих една програма от сайта на СЕ за ъпдейт ! но като я пусна тръгва и като ми напише да си избера вида изход на телефона продължава с инструкциите да махна сим картата да пъсна телефона и до там !!!!! изгасва програмата и всеки път едно и също ? идея защо стажа така ?

версията на фирма на телефона ми е R1BC002 дали има по-нов и от каде да си го дръпна ? и с каква др програма мога да го сменя (явно с тая на СЕ няма да стане ) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R1DB001. По-късно ще напиша тема за флашването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване