Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден, имам питане отностно въпросната видео карта (GTX 750 ti 2 GB) дали е съвместима с дъно Jetway M28GT3-SDG и захранване от 450W? И, ако тази е несъвместима с коя мога да я заменя? Благодаря предварително.

Линк към дъното: http://www.jetway.com.tw/jw/motherboard_view.asp?productid=265&proname=M28GT3-SDG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на захранването и на процесора?

Иначе, като гледам дъното е възможно да има bottleneck. откъм процесор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, oic написа:

Най-обикновенно захранване (Delux DLP-21D 450W)

Процесор: AMD Athlon 64 X2 5400+

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Music Waves написа:

Най-обикновенно захранване (Delux DLP-21D 450W)

Процесор: AMD Athlon 64 X2 5400+

С това захранване, не си заслужава да вземаш въпросната карта. Защото има вероятност да каже "пук."

Освен, ако не си готов да дадеш още 80-100 лв за ново читаво захранване. Което пък се обезсмисля, в предвид че процесора е слабичък. Да не говорим, ще има и bottleneck.

Направо си за нов компютър ако целта е игри.

Athlon 64 X2 5600+ (gtx 750ti) Low settings 720p in 24 games

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, oic написа:

С това захранване, не си заслужава да вземаш въпросната карта. Защото има вероятност да каже "пук."

Освен, ако не си готов да дадеш още 80-100 лв за ново читаво захранване. Което пък се обезсмисля, в предвид че процесора е слабичък. Да не говорим, ще има и bottleneck.

А с коя карта мога да я заменя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Music Waves написа:

А с коя карта мога да я заменя?

Не ме разбра не си заслужава цялото начинание. Морално остаряла платформа/компютър.

Не "наливай" повече пари в нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, oic написа:

Не ме разбра не си заслужава цялото начинание. Морално остаряла платформа/компютър.

Не "наливай" повече пари в нея.

Добре, Благодаря за отделеното време и съвет!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си писал каква е марката и моделът на GT750ti, но не би следвало да имаш проблеми с нея. Бях купил преди доста време 2 бр. /мисля едната на Gigabyte/, бяха сложени на компютри със захранване Fortron 350W/ някъде core i3-3xxx нещо си /и които се играеше чат-пат невзискателни игри. И двете нямаха проблеми със захранването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Music Waves написа:

Delux DLP-21D 450W

< = > ?

преди 6 минути, stanpet написа:

Fortron 350W

Ако ги сравняваш просто по W - забрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Music Waves написа:

Добър ден, имам питане отностно въпросната видео карта (GTX 750 ti 2 GB) дали е съвместима с дъно Jetway M28GT3-SDG и захранване от 450W? И, ако тази е несъвместима с коя мога да я заменя? Благодаря предварително.

Линк към дъното: http://www.jetway.com.tw/jw/motherboard_view.asp?productid=265&proname=M28GT3-SDG

Щом има PCI-E x16 слот, значи става. Видеокартата по принцип е без допълнително захранване, което означава, че ползва 75-те вата от PCI-E  слота, но на практика консумира половината от тия 75 вата, защото така е заложено във видео BIOS-a. Това разбира се може да се коригира с мод на BIOS  и предполагам тоя, дето е ползвал картата, може и това да е правил, като мен.  А може и да я е ползвал за копане, което пак предполага и мод на BIOS,  щото навремето тия карти се ползваха и за това. С две думи...нямаш проблем, стига да се събере в кутията ти. Aз още имам в кашоните такава карта, ползвана само 6 месеца с мод на БИОС за по-голямо захранване и по-ниски обороти на вентилатора, макар че картата по принцип е доста тиха заради ниската консумация на енергия, която е макс 37.5 вата при стандартен видеобиос. 

преди 3 часа, oic написа:

Това мислех и аз да напиша. Процесорите за тия дъна не са ОК за тая карта.

преди 3 часа, oic написа:

Захранването е от PCI-E  слота и ако каже пук, пук ще каже всичко по дъното  :) Иначе 37.5 вата не съм чувал да са проблем за кое да е захранване. 

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

< = > ?

Ако ги сравняваш просто по W - забрави!

Щом едно захранване захранва дъното, ще даде и 37.5 вата на PCI-e  слота. Ако не ги дава, какво е правил досега?  Вероятно с вграденото видео, но няма никаква логика кое да е захранване да се запъне за някакви си 37.5 вата и то при макс натоварване. Навремето точно затова препоръчвахме тая видеокарта, защото излизаше евтино с евтино захранване и не бе печка, като АМД картите тогава, дето и искаха супер захранвания. и като дръпнеш чертата, вземаше се видеокарта за 250-300 лева + захранване за 50 лева. Вече ако и захранването е взело дало, отърване няма, но то отърване няма за нищо по дъното. 

Да обобщя. Картата е много добра за времето си, но с тоя процесор не става. Ще се получи следното - процесора натоварен на 100% почти винаги при игри, видеокартата няма и 10 вата да консумира.  Имал съм навремето и такива проболеми с един Chieftec  450 вата, дето се водеха за добри. Слагам i5 3570, видеокартата GTX460  започва да работи със 100% натоварване и черен екран. Слагам i3, няма проблем, както и няма проблем с по-слаби процесори. В случая обаче се оказа, че процесорът вече е достатъчно силен, за да накара видеокартта да консумира максимално количество енергия. от там и 5 годишното захранване не издържа и черни екрани.  Та нещата са взаимосвързани. ако захранването е заминало, процесорът добър, нищо чудно да се случи нещо подобно. в слуая обаче ще почне да се товари само процесора и трябва той да е мерилото, дали захранването стига или не. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Ъндъртейкър написа:

макс 37.5 вата при стандартен видеобиос

Това как си го мерил? Тук, а и на други места, дават друго: https://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-750-ti-review,3750-21.html

Gaming: 62 W, Peak: 68 W. Даже и nvidia по спецификации и дават 60 W: https://www.geforce.co.uk/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-750-ti/specifications

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Raze написа:

Това как си го мерил? Тук, а и на други места, дават друго: https://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-750-ti-review,3750-21.html

Gaming: 62 W, Peak: 68 W. Даже и nvidia по спецификации и дават 60 W: https://www.geforce.co.uk/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-750-ti/specifications

Ами в BIOS  на картата така пише :)  - 37.5 вата

От там нагоре картата сваля честоти. Затова и съм модифицирал BIOS,  да позволява до около 70 вата. Има една тема за MAxwell  видеокарти и ако я намериш, там съм показал точно как се модифицира BIOS,  за да може видеокартата да се клокне максимално и да не падат честотите ;)  ако се разтършуваш малко ще видиш и тия "открития" на времето, когато всички се изненадваха, че картaта е ограничена на 37.5 W.

ПП: Всъщност съм сгрешил с един ват, но ето линк към овърклок на GTX 750Ti

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване