Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Медицински разходи за дете на разделени родители?

Препоръчан отговор

Здравейте.С бащата на детето ми сме разделени.Преди 4 години по негова вина след инцидент с АТВ детето ни пострада сериозно.Отказах да го съдя и до този момент сме поделяли всички медицински разходи.Към днешна дата отношенията ни са обтегнати и имам основание да мисля ,че занапред няма да се включва в разходите.Има ли вариант за договор или споразумение ,което ако подпише да ми гарантира,че занапред ще продължи да поема половината разходи.И ако откаже,какъв е давностния срок в който мога да го осъдя за обещетение свързано с инцидента ? Благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И двамата сте виновни, не само той. На дете НЕ се дава да управлява АТВ, дори мотопед, нищо , че " е голямо вече и може". Говорете по телефона и се разберете колкото и да са обтегнато отношенията ви. Все пак той е вписан като баща на детето и е длъжен да поеме част от разходите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм давала да управлява АТВ.Дъщеря ми беше почивните дни с баща си и той я е возил,а тя по това време беше на 7 години.Доста бързо преписахте вина и на двамата 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Banga111 написа:

...Доста бързо преписахте вина и на двамата 

Извинявам се много и на двама ви!

Написах, го защото не веднъж лично съм виждал непълнолетни деца да управляват сами машини предоставени от родителите им. Някой са падали, но не сериозно. Особено по селата е масово явление.

Не виждам причина освен финансова бащата да откаже да плати... Ако има финансово затруднение от къде да ги вземе тези пари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

/ Off Един министър от мое село си утепа детето с АТВ. Май нищо.

Защо предполагаш че няма да участва в разходите за отглеждане? За юридически решения има специфики като наличие на брак, евентуално съдебно решение след развода и други.

За един мъж е важно да контактува с детето си. Почнеш ли много да го тормозиш и притискаш ще и хване "инструмента" и ще се изнесе в чужбина (примерно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този мъж ако си държи на детето и си го обича не виждам как така ще спре да дава пари за него.

Кой нормален баща би го направил?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, grizly написа:

Повече от 400 хиляди са самотните родители у нас.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/nad-400-000-samotni-roditeli-v-bylgariq-1380652

Много ми е странно някой като говори за баща или майка и приема, че те са интелигентни, културни и отговорни само защото са правили деца по някое време.

Като тази, която засили тон желязо срещу десетина човека с малки деца на задната седалка на протестите. Ако трябва да живеят със спомена, че са били в колата, с която майка им е е убила или парализирала хора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, grizly написа:

Този мъж ако си държи на детето и си го обича не виждам как така ще спре да дава пари за него.

А ако няма?
Плюс има и нещо друго, не знаем каква е ситуацията, тук ни представят едната страна на нещата, каква е реалността ние не можем да знаем и в този смисъл трудно може да се отговори правилно на съответния въпрос.
Да бащата има вина за инцидента с АТВ-то, ако има фнансови възможности да помага, може да има и други причини да не го прави(познавам такива случаи), детето няма вина че родителите му се правят на малки деца и не могат да се разберат, но именно то страда най много от тяхната простотия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Bubbles написа:

А ако няма?

Как да няма?

Авторката твърди че детето има такъв:

преди 3 часа, Banga111 написа:

С бащата на детето ми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща за да се уточнят и узаконят, трябва да минат през съда!Подобна е ситуацията между сестра ми и бившия и мъж.Имам племенница на 4 години, която е при сестра ми.Сестра ми и бившия зет се разбраха той да плаща издръжка.Всичко мина през адвокат и през съда.Ако зетя спре да плаща, парите ги дава общината.След това общината си търси парите от него.Повече подробности не зная!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно това дали има финансова възможност -да има.След като преди година създаде ново семейство настоящата му съпруга доста ограничи посещенията на дъщеря ми при тях и съответно има проблем от нейна страна с медицинските разходи.Това,също и други неща,ме карат да се притеснявам за участието на бащата в лечението на детето занапред.Затова и попитах чисто за законовата страна дали има вариант за договор,споразумение и тн, ако не повдигам дело срещу него,досега не съм го правела,защото съм наясно,че никой родител умишлено не би наранил детето си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повдигнете дело. Подайте жалба и го обвинете. Така ще може по законен начин той да поеме всички разходи за лечението.

Като сте в обтегнати отношения едва ли ще се случи с договор или споразумение, иначе до сега да сте говорили с него или чрез посредници и да сте го направили.

допълнение: Вероятно ще са нужни някакви документи. Медицинско или документи като епикризи и престой и лечение в болница, за да се докаже все пак здравословно състояние с последствия. Но най-добре е да се консултирате с адвокат и той да ви обясни начините.

Тук във форума само ще си изгубите времето и ще получите крайно безполезни мнения, като колко са самотните родители и възможно ли е да построим по-безопасно АТВ за децата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване