Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

IPTV GO на Виваком и WI-FI - моля за съвет

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ето, че пак опирам до умните хора тук и се надявам отново да ми помогнете. 

Живея в четиристаен апартамент и имаме един рутер в хола. Панелено жилище. Реших, че искам в стаята телевизия, но без дупчене и кабели.

Проблемът е, че рутерът е далечко от моята стая, не можем да го местим и съответно качеството на картината, което по договор е HD, е трагично. Обадих се да попитам и,  разбира се, казаха, че най добрият вариант е кабел... Другият вариант бил да си купя още един рутелр за стаята и да го свържа с този в хола ни... 

Какво да правя? Има ли вариант за нещо като разклонение от кабела на най близката стая към моята? Или с друг безжичен рутер - ще се оправят ли нещата? Звънях им три пъти, но техници им са на различни мнение... 

Ако трябва да купя безжичен рутер, какъв да е, за да върши работа в такава ситуация... 

Благодаря предварително! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кабела не е задължително да минава през целия апартамент, зависи от разположението, може да мине и по външните стени, ако апартамента позволява. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариант - дупчиш, кабела и слагаш AP

Вариант без дрелка и дупчене... PLA, но ...при качествена ел инсталация, което при панелка.... но не пречи да се пробвя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който скоро е ходил във вас и знае:

- марката на рутера

- коя врата се влиза в хола и коя е за стаята, колко стени има, каква арматура е в стената, колко метра е разстоянието от рутер до телевизора ..

- а то по скоро не е телевизор а може би лаптоп или настолен, а защо не таблет и телефон ..

- знае от къде минава кабела и е запознат с цялата топология

- проверил е ефира, знае какви рутери има, на кой канал работят те, на кой канал работи рутера на питащата

- знае финансовото положение и може да предвиди за какъв бюджет става дума

и всякаква друга полезна информация, нека да сподели за да знаем и ние.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Който скоро е ходил във вас и знае:

- марката на рутера

- коя врата се влиза в хола и коя е за стаята, колко стени има, каква арматура е в стената, колко метра е разстоянието от рутер до телевизора ..

- а то по скоро не е телевизор а може би лаптоп или настолен, а защо не таблет и телефон ..

- знае от къде минава кабела и е запознат с цялата топология

- проверил е ефира, знае какви рутери има, на кой канал работят те, на кой канал работи рутера на питащата

- знае финансовото положение и може да предвиди за какъв бюджет става дума

и всякаква друга полезна информация, нека да сподели за да знаем и ние.

Средно статистическия потребител тук е....трап. Операторите...проссто си доставят услугта по договор и не ги.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рутерът е TP LINK, между него и телевизора ми ( телевизор е😊) има две стени, т.е, между хола и моята стая има друга стая,  за арматурата нещо не знам - Блокът е строен 96 година и е панел ; на кой канал работи рутерът не знам, но сигурно е възможно да питам във Виваком? Или не? 

Финансовите ми възможности са колебливи😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е силата на WiFi сигнала, защо просто не си вземеш усилвател? https://store-bg.bg/product/usilvatel-za-wi-fi-ruteri/

Мушкаш в контакта, няма кабели, няма дупчене...

Но има и нещо друго - Услугата IPTV-Go на Виваком май е само за мобилни устройства, щото качеството на голям екран винаги е плачевно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Bubbles написа:

Ако проблема е силата на WiFi сигнала, защо просто не си вземеш усилвател? https://store-bg.bg/product/usilvatel-za-wi-fi-ruteri/

Мушкаш в контакта, няма кабели, няма дупчене...

Ами предложиха ми и това във Виваком, но пък техен колега каза, че друг рутер бил по добрият вариант... 

Даже един от тримата, с които говорих каза, че трябват два такива усилвателя - един до рутера и един при мен... Нещо такова...Аз нищо не разбирам, а трябва да взема решение 🥺

Аз и сега гледам телевизия, но е доста зле образът, изобщо не е HD, а аз не съм от претенциозните.. Обаче дори за неразбиращ човек е ясно, че картината е некачествена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност това зависи от няколко фактора :

1. Квадратура на апартамента.
2. Разположение на стаите.
3. Местоположение на рутера.

На тази база се взема репение кое е по доброто като вариант.

А иначе с рутер също става или суич на мястото на рутера а рутера се мести някъде където да се хваща добре във всички краища на партамента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Десислава Дикова написа:

Ами предложиха ми и това във Виваком, но пък техен колега каза, че друг рутер бил по добрият вариант... 

Даже един от тримата, с които говорих каза, че трябват два такива усилвателя - един до рутера и един при мен... Нещо такова...Аз нищо не разбирам, а трябва да взема решение 🥺

Аз и сега гледам телевизия, но е доста зле образът, изобщо не е HD, а аз не съм от претенциозните.. Обаче дори ма не разбираш човек е ясно, че картината е некачествена

Забрави за екстендери, усилватели и т.н. Пускай си един UTP 5E, слагай някоя сапунерка (която няма да NAT-i) за 40 -50 лв, кабелче до телевизора и си ти! Ако не ти се дупчат стени за още стотина лева ти казах - има PLA, но тук винаги има вариант да няма стабилност....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, J.P. Montoya написа:

Забрави за екстендери, усилватели и т.н. Пускай си един UTP 5E, слагай някоя сапунерка (която няма да NAT-i) за 40 -50 лв, кабелче до телевизора и си ти! Ако не ти се дупчат стени за още стотина лева ти казах - има PLA, но тук винаги има вариант да няма стабилност....

А но простосмъртен език дали може да ми обясните, какво е UTP? Сапунерката е рутер, така ли? А какво означава нати? PLA? И накрая в Технополис ли да ида или?  Най повърхностно... Ако е възможно... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

UTP е мрежов кабел, но ...трябват и накрайници (RG45), специални клещи и малко...познания. Извикайте някой познат с познания в мрежите да ви реши проблема. NAT-и...трудно за обяснение с две думи, но...един вид втория рутер, да се конфигурира като "не-рутер".

Технополис е последното място. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да... Благодаря много! Ще трябва да ангажирам някого да дойде... Да прецени и да реши професионално въпроса. 😊

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Десислава Дикова написа:

но без дупчене и кабели

Тук ти е проблема скъпа! 10лв на дупка (примерно, ако нямате инструмента) и общо 10лв за кабела с накрайниците.

Така се решават 27 други проблема (приблизително)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Десислава Дикова написа:

Аз и сега гледам телевизия, но е доста зле образът, изобщо не е HD, а аз не съм от претенциозните.. Обаче дори за неразбиращ човек е ясно, че картината е некачествена

Vivacom TVGO имат Full HD 1080p със скорост към 3700 кбит/с. Възможно е устройството ви да не прихваща това качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Бонбон с катран! написа:

Full HD 1080p със скорост към 3700 кбит/с.

Смях в залата. Нито е Full, нито е HD. Общо взето като MP3 na 128Kbps да твърдиш че е качество.

По темата - съмнявам се пикливото рутерче да издеяни на толкова трафик - IP телевизия на няколко устройства. И ако искаш да ползваш и интернет, особено с торенти ще има и несмешни моменти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Филипов написа:

Смях в залата. Нито е Full, нито е HD. Общо взето като MP3 na 128Kbps да твърдиш че е качество.

Full HD качество като на YouTube. Иначе знам, че стандарта за HD изисква пълен битрейт. Не беше нужно да споменаваш, че MP3 има 320kbps.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, J.P. Montoya написа:

UTP е мрежов кабел, но ...трябват и накрайници (RG45), специални клещи и малко...познания.

И най-важното - трябва дупчене. Което ако се направи кадърно изобщо няма да създаде дискомфорт, от какъвто явно се страхувате.
Но това е най-най-добрият вариант от техническа гледна точка!
Ще ви струва 10-ина лв за кабел (може и по-малко) и някой лев за труд. Може да се ползва и кабелен канал за още 5-6лв. ако интериорът позволява.
Работа за до час (може и за по-малко, ама...)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто се отказах от услугата... Отидох до Виваком и им го върнах. Безсмислено е подобно устройство ако ще трябват кабели... Ще почакам съпругът ми да се върне от Германия и ще видим.... Щом кабелът е най доброто решение, тогава ще го направим както трябва и не с IPTV GO. Няма смисъл да плащам 15 лв. За 70 програми, с устройство, което ми е предложено като безкабелно решение, а се налагат кабели. 

Много благодаря, момчета, че се занимава те с моя въпрос! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой модел е телевизорът? Защо питам - защото той може да поддържа LAN/wifi свързаност и това маалко променя нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами САМСУНГ е телевизорът, ще напиша каквото виждам на гърба му, но допускам, че и той е проблем, защото си направих опит да е до рутера и връзката се подобри незначително, тоест, образът не стана по добър, съвсем малко се проясни.... 

Модел:  Т22В300EW

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

монитор/TV със слот за CI+ карта. Но няма мрежова функционалност. Та в тази връзка - разстоянието до рутъра не влияе на силата/качеството на телевизионния сигнал.
https://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201206/20120629100902967/BN46-00196T-Eng.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DarkEdge написа:

Това не е телевизор, а монитор.

😕 Ми... Да не се излагам повече... Ще ми е за урок, че щом не различавам телевизор от монитор, нямам работа да правя поръчки за услуги, свързани с всякакъв вид техника....  

Исках да изненада съпруга си, като свърша нещо без него в тази посока, но... Уви... Добре, че не го "зарадвах" с излишни устройства и плащания на месец.... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване