Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Включени едновременно и денонощно мобилни данни и WI FI. ВЪПРОС


aleksandarangelov1212

Препоръчан отговор

Здравейте, специалисти и приятели! Ползвам Samsung Galaxy S10+.   Въпросът ми е, ако мобилните данни и WI FI на устроството ми са включени непрекъснато (24 часа), но например не ползвам приложения с интернет постоянно (тоест те са си затворени, като само получавам известия от тях и от време на време през деня ги отварям от рода на вайбър, месинджър и фейсбук), това ще ми дърпа ли от мобилните данни и от батерията повече, отколкото когато данните и WI FI са изключени и ги пускам само когато ползвам съответните приложения?
Благодаря ви! Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в обхват на WiFi мрежа и телефонът е свързан към нея, ще ползва нея. Иначе мисля, че и за WiFi, и за мобилната мрежа важи, че колкото по-кофти е обхватът, толкова повече батерия ще заминава. Колко точно - не мога да кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да имаш приложения, които да ползват интернет във фонов режим, без да те питат - за синхронизации, ъпдейти, и други подобни. Така че принципния отговор е "Да, възможно е".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тествай 2-3 дена, следи си трафика и батерията и ще разбереш. Принципно wifi и мобилни данни харчат батерия, ако са включени и двете, превключването става автоматично - ако няма wifi, ползва мобилните данни. Има и настройка да се изключват при заспиване на телефона.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Raze написа:

Има и настройка да се изключват при заспиване на телефона.

Може ли малко повече информация за това. Къде мога да намеря тази функция за заспиване? Благодаря ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, aivanov1 написа:

Може ли малко повече информация за това. Къде мога да намеря тази функция за заспиване? Благодаря ви!

Добре де, толкоз ли е трудно да се изключва едната свързаност или и двете. Иначе ако са включени ще ти топят батерията. Ако има безжична мрежа и телефонът се е свързла с нея няма да ти хаби от мобилните данни, но ако по някаква причина тази свързаност се разпадне ще прехвърли на мобилните данни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Raze написа:

ако няма wifi, ползва мобилните данни

Да, обаче когато е активирана съответната настройка. Която принципно се нарича "превключване на мобилни данни". Също така има опция да се ограничи ползването на мобилни данни във фонов режим. Настройката мисля е наречена "записване на данни".

преди 2 минути, Емил Костов написа:

но ако по някаква причина тази свързаност се разпадне ще прехвърли на мобилните данни.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, aivanov1 написа:

Може ли малко повече информация за това. Къде мога да намеря тази функция за заспиване? Благодаря ви!

settings/connections/wi-fi/advanced/keep wifi on during sleep - при мен е там, Samsung S6 edge plus.

преди 54 минути, Jorge написа:

Да, обаче когато е активирана съответната настройка. Която принципно се нарича "превключване на мобилни данни".

Ако става въпрос за "smart network switch" е нещо подобно, но не съвсем. Ако се активира превключва на мобилни данни ако wifi е нестабилен, но ако няма закачен wifi по default си закача мобилните данни, ако и двете неща са включени. Възможно е при новите версии андроид да има допълнителни настройки, аз съм с 7.0.

 

преди 57 минути, Jorge написа:

Също така има опция да се ограничи ползването на мобилни данни във фонов режим. Настройката мисля е наречена "записване на данни".

Такава настройка не знам да има, има опция за изключване на wifi, когато телефона заспива. Както казах, това може да зависи от модела и от версията на андроид. За мобилните данни не знам дали има такава настройка, при мен няма, но това вече зависи от андроид-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

settings/connections/wi-fi/advanced/keep wifi on during sleep - при мен е там, Samsung S6 edge plus.

Ако става въпрос за "smart network switch" е нещо подобно, но не съвсем. Ако се активира превключва на мобилни данни ако wifi е нестабилен, но ако няма закачен wifi по default си закача мобилните данни, ако и двете неща са включени. Възможно е при новите версии андроид да има допълнителни настройки, аз съм с 7.0.

 

Такава настройка не знам да има, има опция за изключване на wifi, когато телефона заспива. Както казах, това може да зависи от модела и от версията на андроид. За мобилните данни не знам дали има такава настройка, при мен няма, но това вече зависи от андроид-а.

Ради, авторчето е с S10+, което предполага 10-та версия на Андроид. А там е точно така, както съм го написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, има някаква такава опция, най-добре сам да провери:

https://ting.com/blog/ting-tip-for-android-control-which-apps-use-background-mobile-data/

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, aivanov1 написа:

Здравейте, специалисти и приятели! Ползвам Samsung Galaxy S10+.   Въпросът ми е, ако мобилните данни и WI FI на устроството ми са включени непрекъснато (24 часа), но например не ползвам приложения с интернет постоянно (тоест те са си затворени, като само получавам известия от тях и от време на време през деня ги отварям от рода на вайбър, месинджър и фейсбук), това ще ми дърпа ли от мобилните данни и от батерията повече, отколкото когато данните и WI FI са изключени и ги пускам само когато ползвам съответните приложения?
Благодаря ви! Поздрави!

По въпроса ви разбирам , че пряко ви интересува ,като сте в обхват на рутера да ползвате него а когато неволно го загубите да използва мобилния интернет автоматично , като целта ви е да не губите връзка и постоянно да сте онлайн. Има програма щом сте се загрижили толкова https://play.google.com/store/apps/details?id=zheng.meizi.com.data&hl=en а както писаха по горе може и андроида да я има тая настройка 

https://android.stackexchange.com/questions/129078/how-to-automatically-switch-from-wifi-to-mobile-data-when-no-internet-on-wifi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Gangosa написа:

По въпроса ви разбирам , че пряко ви интересува ,като сте в обхват на рутера да ползвате него а когато неволно го загубите да използва мобилния интернет автоматично , като целта ви е да не губите връзка и постоянно да сте онлайн. Има програма щом сте се загрижили толкова https://play.google.com/store/apps/details?id=zheng.meizi.com.data&hl=en а както писаха по горе може и андроида да я има тая настройка 

https://android.stackexchange.com/questions/129078/how-to-automatically-switch-from-wifi-to-mobile-data-when-no-internet-on-wifi

Както е описано и в коментарите към това приложение, Андроид от 5 версия нагоре забранява на приложения да включват/изключват мобилни данни, така че подобно приложение е безсмислено.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wifi когато не е свързано е само в режим на сканиране. Харчи пренебрежително малко батерия. Когато е свързано, мобилните данни са suspended. На wifi харчи по-малко ток от колкото на мобилни данни (поне при всички телефони, които съм имал). Относно трафика, ако нямаш някакви автоматични backup истории, като например снимки, видео, други големи файлове, няма за какво да се тревожиш. Синхронизациите на мейл, контакти, календари, бележки, фейсбуци, push notifications, тия неща харчат пренебрежително малко трафик. Вече ако си на 500мб месечно и броиш всеки кб е по-различно..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...