Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Грешка при инсталиране на Windows - STOP 0x0000007E

Препоръчан отговор

Здравей, колеги! Днес съседа ми докара лаптоп Asus SonicMaster и моето задължение е да му го преинсталирам на Windows 7. Понеже лаптопа няма външно устройство за DVD, защото общо взето моите инсталационни дискове са на Windows -  реших да си улесня нещата като си записах USB бутваща флашка с помощта на Windows 7 USB/DVD Tool. Всичко е ок. 

BIOS - първо бутваща у-во на USB и запазих промените и напред. До тук добре. След като зареди надписа "Windows is loading files", когато зареди напълно сивата лентичка ми излиза синия екран, който ще видите на снимката. И до там. Пробвах всичко:

- изключих всякаква защита на BIOS.

-проверих бутващата флашка и на моите машини - всичко е точно 

-опитах да въвеждам най-различни команди от advanced options в command prompt. 

Лаптопът не е отварян. В момента има инсталирана ОС на Windows 10.

Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.

Моля Ви за помощ!

Ако съм забравил нещо да добавя - моля да ме извините!

Благодаря Ви за вниманието! 

BSODSS_1_zps5889c2eb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Марио Проданов написа:

Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.

ясно ве
ама как не се усещаш, че флашката требе да тий с бутване на десетката и инсталационен файл на седмица - Install.wim

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай диска и паметта за грешки, дай SMART статуса на диска. Като потърся това, което си дал за модел, излиза доста стара машина, така че може да е всичко:

https://www.blinq.com/detail/electronics/laptops-tablets/pc-laptops-netbooks/asus-sonic-master-15-6-laptop-i5-1-7ghz-4gb-500gb-windows-10-pro-s400c/191007

Защо правиш нова инсталация и то с по-стара ОС от тази, която е в момента? Някакви други проблеми с машината има ли/имало ли е?

преди 1 час, Марио Проданов написа:

Лаптопът не е отварян.

Правена ли му е някога профилактика, откакто е станал лаптоп? Сигурен ли си, че не прегрява?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Марио Проданов написа:

В момента има инсталирана ОС на Windows 10

В uefi/gpt или Legacy/mbr е в момента? Създай нова флашка с друг инструмент.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, DarkEdge написа:

В uefi/gpt или Legacy/mbr е в момента? Създай нова флашка с друг инструмент.

MBR.

Вероятно това ще направя. Като има резултат ще споделя.

преди 58 минути, Raze написа:

Тествай диска и паметта за грешки, дай SMART статуса на диска. Като потърся това, което си дал за модел, излиза доста стара машина, така че може да е всичко:

https://www.blinq.com/detail/electronics/laptops-tablets/pc-laptops-netbooks/asus-sonic-master-15-6-laptop-i5-1-7ghz-4gb-500gb-windows-10-pro-s400c/191007

Защо правиш нова инсталация и то с по-стара ОС от тази, която е в момента? Някакви други проблеми с машината има ли/имало ли е?

Правена ли му е някога профилактика, откакто е станал лаптоп? Сигурен ли си, че не прегрява?

Тествал съм паметта и хард диска с програмата DLC Boot 2019. Всичко е 6.

За профилактиката предполагам, че не му е правена. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не би да инсталираш от USB 3.0 порт? Не намерих спецификации на модела. С USB 2.0/3.0 портове ли е? Ако е само с USB 3.0 виж в BIOS има ли опция за превключване на режима на USB портовете.
Ако не - направи флашка с Windows 10 и в нея замести в папка sources файла install.wim с файла install.wim от Windows 7 iso.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Атанас Димов
      Здравейте ! Някой да е имал следния проблем при инсталация на windows. Когато сложа програмата която ми прави флашката. Без да пипам настройките инсталацията тръгва. Стигам до там да избера диск и не ми дава да инсталирам защото трябва да в GPT. Правя го да е GPT и става това с линиите.

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Имам проблем с интернет мрежата на лаптоп HP EliteBook 8440p -  с всички необходими инсталирани драйвери от сайта на производителя не ме допуска да се свържа с интернет мрежата. Преди си работеше без проблеми и изведнъж започна да прави такъв проблем.
      Опитах се да го преинсталирам  от Windows 10 на Windows 7 и отново е същата работа. Проверих и лан картата, но към момента ми изглежда, че всичко е наред с нея и със свързаните кабели.Проверил съм и настройките на BIOS дали от там е забранен достъпа до WI-Fi мрежата, но там няма проблеми.
       Реших да пробвам да сложа Wireless USB Adapter и имам интернет без никакви проблеми, но целта ми е да имам интернет без Wireless USB адаптери. 
      Затова някой може ли да ми даде някаква насока или да ми даде мнение по проблема?
      Благодаря на всички за отделеното време и внимание!
      Ако имате въпроси - питайте. 
      Извинявам се, ако съм пропуснал нещо. 
      Имам и видео, но е голямо като размер - 13MB
    • от илия кочев
      Добър ден! 
      От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

• от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия. Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.   Това, което съм направил до момента: -разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях! -Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира! -Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!     Моля за помощ и съвет! Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение! Благодаря Ви за отделеното време и внимание! Поздрави!      
    • от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Имам технически проблем с лаптоп Toshiba Satellite. 
      Батерията на лаптопа е стара, за смяна е и при стартиране на ОС работи за по-малко от минута и Тошибата се изключва.
      Проблемът не е толкова до батерията.
      Обаче проблема е там, че когато стартирам с зарядно не се пуска. Разглобих лаптопа, всички компоненти разглобих  и проверих ги . Същото се отнася и за лентовите кабели и се оказа, че всичко си работи. 
      Реших да пробвам следното - махнах батерията и го включих с зарядното. Първите три опита се пуска и моментално изгасва. След третото пускане се пуска, но показва само черен екран. Не показва логото на Toshiba, BIOS и ОС.
      Снощи установих, че собственика ми е предоставил зарядно устройство с 20V/4.5A, докато по manual на лаптопа изисква 19V/3.5A и се чудя дали е от зарядното, защото и то е сменено и да не би да прекъсва от него. 

Споделете си вашето мнение и се надявам да решат проблема. 
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да отбележа. 
      Благодаря на всички за отделеното време и внимание!

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване