Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Няма ЛАН на дънната платака

Препоръчан отговор

преди 5 минути, Дани'ел Дидко написа:

Да имаше, след токов удар

С това трябваше да започнеш ... Тук не вадим събития с ченгел ... 

п.п. Научи се да споделяш всичко, за да ти се помогне адекватно ... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Дани'ел Дидко написа:

след токов удар

Да беше започнал с това!
Купуваш си една pci-e x1 lan карта и си решаваш преоблема.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да

Ами имаш няколко варианта: PCI Express LAN карта, USB LAN карта ( по-скъпи са) и USB Wireless карта. 

Ето, че сър DarkEdge ме е изпреварил както винаги!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Да беше започнал с това!
Купуваш си една pci-e x1 lan карта и си решаваш преоблема.

Искаш да кажеш че не може да се подмени изгорялата част ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

С това трябваше да започнеш ... Тук не вадим събития с ченгел ... 

п.п. Научи се да споделяш всичко, за да ти се помогне адекватно ... 

Е ти не свикна ли вече, че след около 10-тия коментар нещата се разбират ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ами имаш няколко варианта: PCI Express LAN карта, USB LAN карта ( по-скъпи са) и USB Wireless карта.

В момента съм с  USB Wireless карта но се губи скорост с нея дори в макс. близост до рутера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Дани'ел Дидко написа:

По принцип може, но е скъпо, рисковано и не знам дали тук се прави въобще. Също така не се знае дали е изгорял само ЛАН контролерът на дъното или още нещо покрай него. Направо се радвай, че дъното тръгва. Даже влез в Bios и забрани LAN on board, да не се проверява при стартиране на машината.

преди 1 минута, Дани'ел Дидко написа:

В момента съм с  USB Wireless карта но се губи скорост с нея дори в макс. близост до рутера

За безжичната връзка това е нормално. Тя зависи от доста фактори. Написал съм ти по-горе другите варианти.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Емил Костов написа:

По принцип може, но е скъпо, рисковано и не знам дали тук се прави въобще. Също така не се знае дали е изгорял само ЛАН контролерът на дъното или още нещо покрай него. Направо се радвай, че дъното тръгва. Даже влез в Bios и забрани LAN on board, да не се проверява при стартиране на машината.

За безжичната връзка това е нормално. Тя зависи от доста фактори. Написал съм ти по-горе другите варианти.

Ще го забраня, и ще пробвам с usb lan карта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Става .... но трябва да имаш приятел с познания .... ;) Иначе = скъпо ... не знам .... може да си издириш втора ръка същото дъно като държиш на това ... но си е разправия .... 

преди 1 минута, Дани'ел Дидко написа:

Ще го забраня, и ще пробвам с usb lan карта

После да споделиш как е .... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Дани'ел Дидко написа:

с usb lan карта

Това е най-лошата опция! Токов удар - заминава обикновено цялото дъно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Става .... но трябва да имаш приятел с познания .... ;) Иначе = скъпо ... не знам .... може да си издириш втора ръка същото дъно като държиш на това ... но си е разправия .... 

После да споделиш как е .... 

Втора ръка същото дъно ще излезе мисля, по-скъпо а няма да се знае дали ще работи добре, как е стопанисвано и няма ли да даде дефекти. Просто слагане на друга карта е най-евтиното, лесното и сигурно решение. Предполагам си съгласен. Иначе варинати има много за енстусиасти или специалисти.Но това е друга бира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Дани'ел Дидко написа:

1. Колко време ще чакаш да дойде контролер, колко пари мислиш, че ще ти струва ремонтът...
Аз до сега не съм виждал ремонтиран лан. Масова практика е да се заменя с дискретен контролер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Дани'ел Дидко написа:

Mоже, като се повтори заводската направа. На входа стои самовъзстановяващ се предпазител след него варистор и следва съгласуващ трансформатор. Първите две са морто. Ако входа на трафа също е прекъснал - сбогом Мария.

Realtek RTL8152B USB Ethernet адаптер е логичния избор. Честни 100Мбит/с плюс OpenWRT (Linux) при цена 3.8 зелени.

spacer.png

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Profruit написа:

Realtek RTL8152B USB Ethernet адаптер е логичния избор. Честни 100Мбит/с

Защо да не си ползва локалните хил. мбита с pci-e карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Profruit написа:

На входа стои самовъзстановяващ се предпазител след него варистор и следва съгласуващ трансформатор. Първите две са морто. Ако входа на трафа също е прекъснал - сбогом Мария.

За това говоря, но фирмените снимки са от I-та световна война. Т.е. малък шанс има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване