Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

преди 2 минути, Anne написа:

пантомима

Хмм игра с жестове и тела май беше

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Остана само да каже банковата си сметка и ПИН.  Всичко друго си го каза.

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Публикувани изображения

преди 29 минути, petie1 написа:

Кой е първия програмист в света и защо?

Не знам, информатика реално не сме учили. Защото, първо, жестомимичния език не беше осъвременен с компютърни думи и изрази, и второ, нямахме интернет, защото беше скъп и беше лукс.  Момчетата играеха на смотани компютърни игри, аз рисувах на пейнта, играех на пасианс и на "Стани богат". Стигала съм до най - горното ниво почти без помощ.

• Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Anne написа:

Я не обиждай училището ми, беееееееееееееееее! То първо, не е помощно, а за деца с уреден слух! Второ - доста от децата, завършили там, продължават висшето си образование, някоиот тях стават учители, други стават актьори по пантомима (ако знаеш какво е това), по - чуващите се реализират навсякъде. Трето, никой не ни е подарявал оценки! Учехме, и то здраво. Не съм аз виновна, че никое издателство не искаше да отпечатва учебници за гимназиалния курс за ученици с увреден слух! Би трябвало, но не са задължени. Сега не знам как е.

Но учихме, и то здраво. Аз и сега мога да се представя блестящо на матура по литература. Само ми дай тема, гледай да е по автори и произведения, които сме учили, и то от българската литература. Само да кажа, че Димитър Талев и Димитър Димов не сме ги учили. Учили сме Любен Каравелов, Хрсто Ботев, Иван Вазов, баща и син Славейкови, Пейо Яворов, Димчо Дебелянов, Елин Пелин,Йордан Йовков,  Никола Вапцаров, Христо Смирненски, Дора Габе и Елисавета Багряна.

Аха, щото горе на терасата в тая тъмница могат да се правят изчисления............. Не че не се каня някой път да използвам гения на принцесата................. Ама нали уж казват, че можело да откриеш съзвездията, и чрез прокарване на мислени точки?:questions:  Само дето при милиард звезди е много трудно..........

Иначе, ако ме биваше с картите, щяха да си взема една звездна карта. Обаче те приличат на спагетници.

• Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Гост. написа:

И аз учех здраво 6 години в медицинския ама ти ми каза,че съм простачка....

и на мен ми каза същото,само,че учих друго😀,колежке,колежке

• Тъжно 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Anne написа:

Аз без пръсти и без калкулатор не мога да смятам. Наистина. Колкото и да не ти се вярва. Всеки път, като погледна учебниците по математика на принцесата, свят ми се вие.

А каква беше тогава тая глупост:

преди 1 час, Anne написа:

Смея да кажа, че получихме добро образование, наистина на ниво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Айнщайн написа:

и на мен ми каза същото,само,че учих друго😀,колежке,колежке

Депресирах се и то наистина.Егати, мама ако може това да го види... само на Анче ще стане 😁😁😁😁

• Ядосано 1
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, информатика реално не сме учили. Защото, първо, жестомимичния език не беше осъвременен с компютърни думи и изрази, и второ, нямахме интернет, защото беше скъп и беше лукс.  Момчетата играеха на смотани компютърни игри, аз рисувах на пейнта, играех на пасианс и на "Стани богат". Стигала съм до най - горното ниво почти без помощ.

Момчета са учили компютърен език паскал, докато ти си драскала пейнт на компа.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Паскал_(език_за_програмиране)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Anne написа:

Само че въпроса ми е част от историята а не толкова от Компютърната информатика..... Ако ти задам въпрос от КИ патагонския ще ти се види лесен

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, acnekt написа:

Добре, питай я това тогава.

k = exp(iarcsin(ln(x^2+1)))  Кое е реалната част или число, коя е имагинерната единица в комплексното число k.

Елементарна математика.

Ъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ? Имагинерна? Май за такова не сме учили.

Вдигам белия флаг.

Признавам, и по математика не сме учили истински в училището, и то защото целия клас се падна слаб по математика. Госпожата ни пишеше здачите на дъската, заедно с отговорите, а ние ги преписвахме. ъщото беше на класни и контролни, но госпожата ни пишеше нарочно по - ниски оценки. Пред директорката си мълчахме и целия клас се правехме, че учим и се стараем по математика. Не зам дали директорката ни хвана вяра. Но 4 години карахме така безпроблемно.

Такова нещо и да ми е минало през очите, не съм го запомнила. Нищо не помня и от математиката в пети клас.

преди 35 минути, Myanmar написа:

Не разводнявай сериозната тема.

За човек, който не може да смята, проявяваш мюнхаузонов синдром и тежка форма на делюзия.

Поне не съм сричала от трети клас насам, и от втората година насам в часовете по немски и френски език.

• Тъжно 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито мога да стоя права часове, нито мога да мъкна тежко.

Кой ти е предлагал да работиш като хамалин? Кажи, защото аз не съм срещнал такъв в темата ти. Само предложения, които отговарят на твоите възможности е имало.

Докога ще отричаш, че за теб има работа, даже и да не си си направила труда да се подготвяш или образоваш специално за нея?

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Myanmar написа:

Ако си имаше представа от учене, щеше да знаеш какво е сесия - десетина изпита по десетина дисциплини, всяка от които по 30-35 теми, в рамките на две седмици.

Ти много си си повярвала в училището за бавно развиващи се деца. За пред тях може да си минавала за Айнщайн, но извън сградата не си нищо над средното ниво, ако приемем че средното ниво е доста ниско в България.

Ти говориш за университет, аз не знам как е там. Явно е падало здраво учене, браво на теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държавните учредения имат бройки за такива като теб. Аз не мога да те изместя за тези позиции, ти си привилегирована и за назначаването и за дейностите и за качеството на изпълнение от теб.

Не могат и да те уволнят като си показваш некадърността и интелектуалната изостаналост. Всичките ти оправдания не са базирани на реални заплахи за твоя осигурен доход.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Момчета са учили компютърен език паскал, докато ти си драскала пейнт на компа.

Паскале паскале м*мата ни ти разката то не беше чудо то не беше докат те пишем на ръка

преди 11 минути, Гост. написа:

И аз учех здраво 6 години в медицинския ама ти ми каза,че съм простачка....

Ааа сега АБПФК Кити-Анне трясна гредата

• Ха-ха 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Myanmar написа:

А за шиенето, мисля, че е пределно ясно какви перспективи са ви чертали с вашите интелектуални заложби. На шивачки.

Отрезви се малко.

Умните хора не се справят с интересните им неща, а с всичко. То това е смисъла на интелекта - да се справяш с трудности, а не с лесните и приятните неща.

Шивачеството беше едната професионална специалност, другата беше готварство. За момчетата - готварство или мебелно производство. Е, мама не ме записа на готварство, и слава Богу, щях да натворя куп бели в кухнята. Сигурно щях да докарам до нервна криза госпожата.

Не че в шиенето ме бива, всъщност и до днес не мога да шия. Няма да кажа как се изложих на държавния изпит по практика. Закърпих криво - ляво една тройка. Трябваше да ушия пола, амо то стана......... не е за разправяне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е злобно от ваша страна да искате от хора с увреждания да ви оправят икономиката.

Не изопачавай думите ми. Аз никога не съм твърдял подобно нещо. Попитах те как успя или как опита да направиш България по-добро място за живеене.

Не получих отговор.

Поне с темите си, обаче, проповядвайки езика на омразата, одобрението на масови изнасилвания и убийства, фашистски геноцид, религиозна нетолерантност, подигравки и обиди към другомислещи или пряко опитващи да ти помогнат, говорят за много енергия и време инвестирани в точно обратното - България да бъде едно по-кофти място за живеене.

Не сме ви длъжни с нищо!

Е, каза си го. Ти живееш за да вземаш, а не за да даваш; да имаш права, но не и задължения.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Myanmar написа:

Аз пък не съм си вземал никакви "заслужени ваканции". Ходех редовно и в училище и в университета. Стига се би в гърдите за елементарни неща.

Толкова си си можела. Стига с тези глупави оправдания. И останалите са били под стрес, ама не са се издънили като теб, нали?

Съревновавала си се с други деца със специални образователни потребности. Това е като да надбягаш хора без крака и да се гордееш с това.

1. Бяха си заслужени.

2. Всъщност, на държавния писмен изпит не само аз бях в паника. Другите момичета също. Викаха госпожата ни в онзи ден нагоре - надолу, а една от госпожите, която беше квесторка, ни видя какви сме безпомощни и ни позволи да преписваме от тетрадките. Сложихме си ги под чина, аз нарочно не преписах същото и със същите думи, нито рисувах чертежите. Не знам дали госпожата е разбрала, но аз получих 4, други също бяха горе - долу добре.

Да,измама де, ама ни я позволиха........

3. Ти не ги познаваш тези деца, да ги окачествяваш като малоумни е обидно и глупаво. Умни са, и то много, просто голяма част от тях не чуват и не владеят правилно писмения граматически български. Но са умни и то много.

преди 38 минути, Myanmar написа:

На какво ниво бяха тези викторини - областно, национално, международно?

И аз помня негови броеве. Детство...

Училищно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Айнщайн написа:

ти кажи как си я откри-чрез филм в кабеларка и оле тест в измислен сайт,като го попълвах се оказа,че аз я имам,осъзнай се

Айнщайн не за първи път поставя това твърдение - че ти, Анне, нямаш такава диагноза. Досега не си отричала това. Изводите всеки може да си направи сам!

преди 40 минути, Anne написа:

Кой знае на какви учители щях да попадна.

Клетата ти. Все другите ти виновни - скапаните съученици, скапаното министерство, скапаното училище, скапаните учители... Замисли се дали всичко не си е наред, а розовите ти очила, през които гледаш, да са скапани.

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анке,направо те завряха не знам къде,дори не знаеш как да се оправдаеш вече

3. Ти не ги познаваш тези деца, да ги окачествяваш като малоумни е обидно и глупаво. Умни са, и то много, просто голяма част от тях не чуват и не владеят правилно писмения граматически български. Но са умни и то много.

не виждам да окачествява тях,стига си измисля

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Anne написа:

Ама вие нали не можете да мислите сами, та трябва да ви се помага.

Ехх, човек с фалшиво средно образование пак намери случай да покаже надменност над хора, с които я делят две каруци с книги.

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Айнщайн написа:

Боже,колко си толерантна

Не знам за теб, но мразя мързеливци, които са в горен клас и не могат да четат гладко. За писането да не говорим. Целия клас си криеше тетрадките от мен, че ръгвах да им поправям правописа. Аз с правописа бях екстра и ме хвалеха, а те се сърдеха и цупеха. И не даваха на госпожата по литература да ме вдига да чета на глас, защото бързо съм четяла. Да бе, бързо, тия и в шести клас даже на "Печената тиква" сричаха, мъка , ужас,не се търпеше. Да карам с писалката като охлюв ми се виждаше мъчение, бързо прочетох произведението, а после зяпах през прозореца. Провлечените им сричащи гласове ми звучаха като ужасно стържене по черната дъска с тебешир.

След първи клас насърчавах племенницата ми да чете и постоянно и повтарях, че ще е срамота, ако до 3 клас не се научи да чете гладко. Пък нека мързеланковците да си сричат и да се излагат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Anne написа:

Я не обиждай училището ми, беееееееееееееееее! То първо, не е помощно, а за деца с уреден слух!

Ти пак забрави, че аз знам за какво говоря.

Ти говори забрави - това е семантиката на човек, който е глух.

Забрави и че знам доста езика на глухите, а ти, глухата, която се би в гърдите, че не си мързелива - не го знаеш. Просто да си изясним позициите, че ми идва в повече изтрещяването ти.

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Айнщайн написа:

Pop Tv Fun GIF by Nightcap

? Не знам английски.

преди 43 минути, Myanmar написа:

Образованите хора с квалификация да се изказват по тези теми са "идиоти", по думите ти, а ти знаеш повече от тях, затова и задаваш само умни въпроси:

Извинявай. Не правя разлика. И двете са плод на халтурата и не ми влизат в кръга от интереси.

Щото Мишо Шамара, Ванко 1, Риана, Бионсе и Мадона не са халтура............. Щото рапът си не е халтура.........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Anne написа:

други стават актьори по пантомима (ако знаеш какво е това)

Какво знам даже развинтеното ти въображение не може да си представи. С тази надменност, зад която проличава наивна вяра в интелектуално превъзходство, проличава жалък опит за отричане на знанието, което другите имат, но ти не искаш да ползваш, защото ще ти разбие живота на принцеса.

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Anne написа:

Пък нека мързеланковците да си сричат и да се излагат.

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

• Харесване 4
  • Ядосано 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване