Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вентилатора на процесора продължава да върти след като е изключено PC

Препоръчан отговор

:offtopic_s:Много Жоровци в тази тема, които принципно големи глупости пишат, но този път Кирилов е задал правилен въпрос. Не че помага с нещо. А онзи Потребител 132 нещо си... копира мнения от чужди форуми(в този случай цитиран проблем със съвсем друга дънна платка, но пък е произведена от Асус). Трагедия. Ще попитате защо не помогна аз вместо да коментирам другите...изчаквам да видя колко още могат да се излагат някои потребители в Калдейта. А може да се включи онзи с името на професионален плод да обясни как с джаджа от 50 цента пропътувала разстоянието от северен Китай до Южна Америка ще реши всеки хардуерен проблем. Естествено с поялник на газ от същото място, дето се държи за човката за по-сигурно.:giggle1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Jorge написа:

:offtopic_s:Много Жоровци в тази тема, които принципно големи глупости пишат, но този път Кирилов е задал правилен въпрос. Не че помага с нещо. А онзи Потребител 132 нещо си... копира мнения от чужди форуми(в този случай цитиран проблем със съвсем друга дънна платка, но пък е произведена от Асус). Трагедия. Ще попитате защо не помогна аз вместо да коментирам другите...изчаквам да видя колко още могат да се излагат някои потребители в Калдейта. А може да се включи онзи с името на професионален плод да обясни как с джаджа от 50 цента пропътувала разстоянието от северен Китай до Южна Америка ще реши всеки хардуерен проблем. Естествено с поялник на газ от същото място, дето се държи за човката за по-сигурно.:giggle1:

Аз не разбрах все пак, ти защо не помогнеш, АКО знаеш и можеш да си полезен? Събираш впечатления, за да напишеш някакъв алманах на форумните клавиатурни нинджи?

Или просто би искал да се заядеш и да си го върнеш на "профиплода", че те накара да се чувстваш неудобно, а темата кучета я яли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Maleficient написа:

Или просто би искал да се заядеш и да си го върнеш на "профиплода", че те накара да се чувстваш неудобно, а темата кучета я яли.

Мне, не позна. Ако някога съм се почувствал неудобно от плодчето(всъщност не неудобно, а огорчено) е заради неговата прекомерна злоупотреба с положение. Както всъщност е в момента в държавата ни, което не пречи да се разнесе и отвъд океана даже, защото сме си наши хора.;) 

П.П. Има нещо, което не знаеш и не разбираш. За форумните нинджи. Повечето тук са такива включително явно и твоя милост. Щом като се месиш в неща, които не те засягат, но сигурно имаш нужда да напишеш нещо за спорта. На мен лично не ми пука кой какво си мисли за мен ТУК. През повечето време ползвам платформата за разспускане и евентуално да помогна с нещо. Когато съм в настроение. 

Ако не ми следиш мисълта(в което съм убеден) не ме цитирай повече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, grizly написа:

В Advanced Mode в таб Monitor имам CPU Fan Speed и Q-Fan Configuration.

CPU Fan Speed е на 843 RPM. - това са текущите обороти в минута!

Q-Fan Configuration има 3 подменюта:

CPU Q-Fan Control  - PWM Mode е избрано - защото имаш 4-пинов вентилатор.

CPU Fan Speed Low Limit - 200 RPM е избрано - зададена предупредителна скорост на вентилатора на процесора

CPU Fan Profile - Standard е избрано- Зададено е, вентилаторът на процесора автоматично да се настройва в зависимост от температурата на процесора.

Като начало - ето ти нещо за четене BIOS Setup.

Ако се справяш с езика - чети, ако ли не ... може да превеждам, ама не тази вечер.

Една идея - в менюто „Monitor“ настрой „CPU Middle Temperature / Средна температура на процесора [по подразбиране 25 градуса]“ и „CPU Lower Temperature / Най-ниска температура на процесора [по подразбиране 25 градуса]“ на по-високи стойности!
Времето е топло!!!

преди 26 минути, Jorge написа:

Ако не ми следиш мисълта ...

Ако имахте мисли - последните няколко поста, нямаше да ги има!

Лека нощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, jhoro написа:

Времето е топло!!!

и климатика не бачка, че пак дигнаха тока... ;)

А Хорхе и мисли? Мога да перефразирам оня виц за връзката на очите с мозъка.......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и климатика не бачка, че пак дигнаха тока...

За климатик пък … изобщо не сме говорили!
Стана, като скеча на Мирче Кришан - изпита по „Гражданска отбрана”.
„Говорим за ЖП линия - в конспекта нямаше … влак!”

Пп. Както по-рано беше отбелязано, от много време машините не са с „On - Off ключ”, а с „Бутон за събуждане”! Това означава, че макар самата ОС да е изключила, захранването и част от дъното (вкл. BIOS) са активни.
На лаптопите - зареждането на основната батерия продължава.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, jhoro написа:

На лаптопите

И лаптоп няма, ама карай...

Климатика го написах не само за иронията, но и за въпросните 25 градуса. Трябва да е 30-35 някъде!

А по другия въпрос ми омръзна - разклонител с копче!!! До тук само един познал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JKirilov написа:

И лаптоп няма ...

Къде няма, защо, как ...

преди 5 минути, JKirilov написа:

... за въпросните 25 градуса. Трябва да е 30-35 някъде!

Въпросната стойност (в градуси Целзий) е посочена в цитираното ръководство BIOS Setup. Затова препоръчах стойността да се повиши.
„Трябва да е ..“ -. това са съчинения!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, jhoro написа:

Като начало - ето ти нещо за четене BIOS Setup.

Ако се справяш с езика - чети, ако ли не ... може да превеждам, ама не тази вечер.

Една идея - в менюто „Monitor“ настрой „CPU Middle Temperature / Средна температура на процесора [по подразбиране 25 градуса]“ и „CPU Lower Temperature / Най-ниска температура на процесора [по подразбиране 25 градуса]“ на по-високи стойности!
Времето е топло!!!

Изпълнено, но проблема продължва да стои въпреки всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, grizly написа:

Изпълнено, но проблема продължава да стои въпреки всичко.

Тоест - задал си минимална температура - по-висока от реалната в момента

Spoiler

wFHEtYr.jpg

на снимката е 35 градуса

и продължава да включва вентилатора?

Прилича на хардуерна повреда. Датчик, който „лъже“ или нещо подобно.

Пп. Крайния вариант е ... от щепсела/ключа на разклонителя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има развитие по-проблема ми който е решен переманентно и глобално:)

Решението което за себе си открих:

След изключване на компютъра както казах вентилатора на охладителя на професора продължава да се върти при неизваден кабел от захранването.

Съвсем случайно открих че след като е изключен компютъра при натискане на Power бутон на кутията вентилатора на охладителя спира да се върти и всичко си е точно така както трябва да си е по-принцип. Незнам защо и на какво се дължи, но по-този начин който ме устройва перфектно проблема ми се оправи.

При повторно натискане на Power бутон компютъра си тръгва и си се пуска и си работи абсолютно нормално.

Темата може да се смята за приключена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, grizly написа:

Съвсем случайно открих, че след като е изключен компютъра, при натискане на Power бутон на кутията - вентилатора на охладителя спира да се върти и всичко си е точно ...

По този начин е и принудителното изключване при повечето лаптопи. Задържаш достатъчно и ... всичко е изключено.

Пп. Осъзна ли, че между „Power button“ и „Power switch“ има голяма разлика?

Ппп. Това решение е моментно - върши ти работа в конкретния случай. Не е принципно решение - какво се случва и защо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@grizly, стартирай command prompt (Admin), постави това:

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /f /v "PowerdownAfterShutdown" /t REG_SZ /d "1"

и натисни Enter.
Рестартирай компютъра и виж при следващото изключване наред ли е всичко.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, jhoro написа:

Задържаш достатъчно и ... всичко е изключено.

Пп. Осъзна ли, че между „Power button“ и „Power switch“ има голяма разлика?

Ппп. Това решение е моментно - върши ти работа в конкретния случай. Не е принципно решение - какво се случва и защо!

Никъде не съм написал задържам а натискам, бутона само го натискам и веднага го отпускам все едно че си пускам компютъра.

По-принцип нямам представа каква е разликата м/у Power Button и Power Switch, ако искаш разясни.

А каква е мистерията за появяването на този извънземен проблем - един господ знае само:speak:

Който може да хвърли светлина довели до появяването му, бих му бил благодарен много.

Решението което съм открил за мен не е моментно а постоянно и както казах ме задоволява напълно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай powercfg.cpl. Виж настройките на

Snap8.png

Snap7.png
Срещу When I press the power button стои ли Shutdown?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, DarkEdge написа:

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /f /v "PowerdownAfterShutdown" /t REG_SZ /d "1"

и натисни Enter.

След 1 и кавичките ли да копирам?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в карето - кликни в него, премести курсора в началото на реда, натисни [Shift]+[End] и натисни [Ctrl]+[C]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, grizly написа:

При мен е на български всичко:

91CO8Cc.jpg

За кой от трите плана по-точно става дума?

Ох, ама ти и с езика ли се затрудняваш?

Не е „Избор на план за захранване“!

Отиди на „Изберете какво да правят бутоните за захранване“! (вляво)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

и натисни Enter.

Изпълних го и рестартирах компютъра но ефект няма изобщо.

преди 46 минути, DarkEdge написа:

Стартирай powercfg.cpl. Виж настройките на

Snap8.png

Snap7.png
Срещу When I press the power button стои ли Shutdown?

Да, срещу Когато натисна бутона за захранването  стои Изключване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай от Windows с цъкване на бутона за изключване спира ли вентилаторът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване