Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вентилатора на процесора продължава да върти след като е изключено PC

Препоръчан отговор

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Пробвай от Windows с цъкване на бутона за изключване спира ли вентилаторът.

Това не съм сигурен че го разбрах - аз до сега компютъра винаги съм го изключвал от бутона за изключване в Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е правилният начин. Пробвай с кратковременно натискане (цъкване) на бутона за включване да го изключиш

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, DarkEdge написа:

Да, това е правилният начин. Пробвай с кратковременно натискане (цъкване) на бутона за включване да го изключиш

Добре, но този бутон с мишката може да се натисне само по-един начин, просто цъкваш на него и се изключва компютъра.

Наистина не разбирам как да го натисна кратковременно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, grizly написа:

този бутон

е бутонът за включване - на кутията. Копчето за включване, което е на кутията - така по-ясно ли е?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, grizly написа:

Добре, но този бутон с мишката може да се натисне само по-един начин, просто цъкваш на него и се изключва компютъра.

Наистина не разбирам как да го натисна кратковременно?

Ако правилно съм разбрал DarkEdge - става дума за „Бутона за събуждане“ на кутията (независимо, къде се намира).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Belhor написа:

Става дума за бастър копчето!!!

Анджък!
БастЪ́р копче - джангЪ́р машина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, grizly написа:

Ами така кажете бе хора

Е, колко пъти...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, DarkEdge написа:

Е, колко пъти...

https://youtu.be/h3xdGb05cRM

„Колко пъти? Колко пъти? Един ли? Сто ли? –
...
ти си безнадежден случай.“

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

Е, колко пъти...

Я ми посочи кой къде и колко пъти е казал че става въпрос за бутона за включване на кутията:no-no: щото аз незнам да съм си изгубил зрението.

преди 47 минути, jhoro написа:

https://youtu.be/h3xdGb05cRM

„Колко пъти? Колко пъти? Един ли? Сто ли? –
...
ти си безнадежден случай.“

Ами да, като теб точно;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, grizly написа:

Я ми посочи

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Пробвай от Windows с цъкване на бутона за изключване спира ли вентилаторът.

Тук за първи път.

И какъв е резултатът, все пак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, DarkEdge написа:

Тук за първи път.

И какъв е резултатът, все пак?

ОК, само че аз никъде не виждам да пише там че става въпрос за бутона на кутията.

За пореден път подчертавам че за щастие не съм зрението си изгубил.

А останалите няколко пъти?!

Ами резултата е нулев.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли съм идиот не зная, но графиката в UEFI показва, че на вентилатора на процесора е зададено да започне да се върти още на 25 градуса температура... каквато температера беше много често явление около посочените дати.

Само като сравнение, производителят на видеокартата ми, Асус, е настроил заводски нещата вентилаторите да не се въртят докато температурата на видеокартата не достигне 60 градуса.

Автора на темата съвсем спокойно би могъл да настрои вентилатора на процесора да започва да се върти на 40 градуса например, и това по никакъв начин няма да увреди нито процесора, нито компютъра му... но ако го беше направил веднага, нямаше да има над какво да се посмея в темата.

Айде със здраве.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Shreek написа:

Аз ли съм идиот не зная ...

Това още не е причина - нито да се хвалиш, нито да се оплакваш! Колкото - толкова!

За другите неща си прав! Затова по-рано написах...

на 27.08.2020 г. в 22:24, jhoro написа:

Една идея - в менюто „Monitor“ настрой „CPU Middle Temperature / Средна температура на процесора [по подразбиране 25 градуса]“ и „CPU Lower Temperature / Най-ниска температура на процесора [по подразбиране 25 градуса]“ на по-високи стойности!
Времето е топло!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване