Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вашето мнение за следните Линукси

bdenkov

Препоръчан отговор

Първо да попитам: между Стабилно и Ролинг издание, то кое от двете да избера?

EducatuX

BEE free

Emperor-OS

Auxtral GNU/Linux

AcademiX

CaeLinux

Благодаря много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталираш и тестваш. Няма друг начин. Различни хора, различни вкусове и предпочитания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей ти не се научи че няма различни Линукси а различни дистрибуции :)

Иначе инсталираш и тестваш или си правиш живи флашки и разглеждаш

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Инсталираш и тестваш. Няма друг начин. Различни хора, различни вкусове и предпочитания.

Даже няма нужда да инсталира прави жива флашка и гледа :) А между другото те искат за един от 240-те стола :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странен избор на дистрибуции. 

Аз съм предпочитам ролинг, но за стабилност лтс е избор. Въпреки, че не винаги ролинг значи проблеми.

Зареждаш ги на VM и тестваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, petie1 написа:

Ей ти не се научи че няма различни Линукси а различни дистрибуции :)

Иначе инсталираш и тестваш или си правиш живи флашки и разглеждаш

Даже няма нужда да инсталира прави жива флашка и гледа :) А между другото те искат за един от 240-те стола :) 

Да де. И това имах в предвид като инсталира. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, MisterDimchev написа:

Странен избор на дистрибуции. 

Аз съм предпочитам ролинг, но за стабилност лтс е избор. Въпреки, че не винаги ролинг значи проблеми.

Затова има semi-rolling release или така известните stable base. Базовата система се сменя рядко, като потребителските приложения са rolling. Такива са Rosa, OpenMandriva, KDE Neon, KaOS и др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И за къв чеп е тая WM??? Да товари башкЪ хардуера, и да не усетиш нищо.
По-горе казаха - буутваш от външен носител и … тест-драив! Ку ти ареса - инстал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, jhoro написа:

буутваш от външен носител

И след като видиш какви поразии ти е направил по компа, ще се чудиш как да се върнеш назад. Отделно , дето бутването от външен носител не дава никакви възможности за персонализиране и на практика нищо не можеш да видиш-следващото стартиране си пак в изходна позиция. Линукса е като съветски комунист-където стъпне, нищо не никне след него. С идиотската си файлова система, със съсипването на биоса, с претенциите да форматира всичко наоколо-трябва да си луд да посегнеш на това недоразумение. Откажи се навреме! За повече подробности мога да ти пиша , ако желаеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, NEVADA написа:

И след като видиш какви поразии ти е направил по компа, ще се чудиш как да се върнеш назад. Отделно , дето бутването от външен носител не дава никакви възможности за персонализиране и на практика нищо не можеш да видиш  -следващото стартиране си пак в изходна позиция (1). Линукса е като съветски комунист - където стъпне, нищо не никне след него. С идиотската си файлова система, със съсипването на биоса, с претенциите да форматира всичко наоколо (2) - трябва да си луд да посегнеш на това недоразумение. Откажи се навреме! За повече подробности мога да ти пиша , ако желаеш. 

Т'ва - дет го написа - наистина ли го мислиш???
Изобщо - мислиш, или само ... си мислиш, че мислиш?

1. Как - хем при „следващото стартиране си пак в изходна позиция“, хем има направени поразии???
  2. Откъде ги измисляш тези „претенциите да форматира всичко наоколо“???
  3. Отделно - „бутване от външен носител“ - може да си персонализираш всичко, на активната ОС. Даже и ъпдейти могат да се направят! Просто - след Shoot down и Turn off  всичко отива в небитието!

Ако решиш да пишеш - ще ти трябва и „Удостоверение за психологическа годност“!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, jhoro написа:

наистина ли го мислиш

Не само го мисля-аз го изпитах само преди няколко дни. С едно Убунту, хем инсталирано на отделен ССД диск. Като го видях, че не струва, се опитах да го махна с форматиране на новия диск. Тогава открих, че отваряне на биоса е невъзможно-при рестартиране и поява на менюто на биоса мишката и клавиатурата оставаха без захранване-гадния линукс се беше застраховал срещу махане с промени в биоса, не допущащи смяна на ОС и деинсталиране. От тук започна едно мотане, което не смятам да ти описвам, и след много опити успях да оправя нещата и да се върна на уиндоуса на другия диск. Тогава видях, че е променено освен всичко друго, системното време. Най-лошото беше появата на два малки дяла на новия ССД (Адата 120ГБ), които не можеше да се махнат по никакъв начин, с програма АОМЕИ ги форматирам, после изтривам-ужким изчезват( стават незаделено пространство), но при опит за инсталиране на нещо се появяват отново и то точно в сектор нула, което пречи за инсталация на каквото и да е. Това ССД отиде обратно в магазина. В същност историята е по-сложна, но това е достатъчно да разбереш . Възможно е да е имало и други начини, но аз толкова можах. Просто се мъча да спестя на някой друг това мотане.

преди 15 часа, jhoro написа:

Как - хем при „следващото стартиране си пак в изходна позиция“, хем има направени поразии???

Ако не правиш разлика между бутваща флашка и инсталиран продукт, то разговорът с тебе на тази тема е безпредметен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, NEVADA написа:

Не само го мисля-аз го изпитах само преди няколко дни. С едно Убунту, хем инсталирано на отделен ССД диск. Като го видях, че не струва, се опитах да го махна с форматиране на новия диск. Тогава открих, че отваряне на биоса е невъзможно-при рестартиране и поява на менюто на биоса мишката и клавиатурата оставаха без захранване-гадния линукс се беше застраховал срещу махане с промени в биоса, не допущащи смяна на ОС и деинсталиране. От тук започна едно мотане, което не смятам да ти описвам, и след много опити успях да оправя нещата и да се върна на уиндоуса на другия диск. Тогава видях, че е променено освен всичко друго, системното време. Най-лошото беше появата на два малки дяла на новия ССД (Адата 120ГБ), които не можеше да се махнат по никакъв начин, с програма АОМЕИ ги форматирам, после изтривам-ужким изчезват( стават незаделено пространство), но при опит за инсталиране на нещо се появяват отново и то точно в сектор нула, което пречи за инсталация на каквото и да е. Това ССД отиде обратно в магазина. В същност историята е по-сложна, но това е достатъчно да разбереш . Възможно е да е имало и други начини, но аз толкова можах. Просто се мъча да спестя на някой друг това мотане.

Ако не правиш разлика между бутваща флашка и инсталиран продукт, то разговорът с тебе на тази тема е безпредметен.

Това, че ти си некадърен - не прави останалите такива!

Буутващ носител (флаш памет или CD) е едно, стартиране на Линукс, без инсталация - второ, а инсталиране - трето!

Допълнително - Линукс, инсталиран след Уин НЕ ОМАЗВА нещата. Това става при обратната последователност!

Пп. „Появата“ на непредвидени дялове също показва некомпетентност!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, NEVADA написа:

И след като видиш какви поразии ти е направил по компа, ще се чудиш как да се върнеш назад. Отделно , дето бутването от външен носител не дава никакви възможности за персонализиране и на практика нищо не можеш да видиш-следващото стартиране си пак в изходна позиция. Линукса е като съветски комунист-където стъпне, нищо не никне след него. С идиотската си файлова система, със съсипването на биоса, с претенциите да форматира всичко наоколо-трябва да си луд да посегнеш на това недоразумение. Откажи се навреме! За повече подробности мога да ти пиша , ако желаеш. 

Белгиец ти ли си бе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, jhoro написа:

Това, че ти си некадърен

На сила можеш да вземеш, на сила не можеш да дадеш. Чукай си главата, аз добронамерено споделих какво ми се случи и исках да спестя на други подобни преживявания. Какво да се прави, като си на нивото на Анне и барбукчела( недочела), достатъчно е човек да види какво тъпо име си си избрал....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На сила можеш да вземеш, на сила не можеш да дадеш. Чукай си главата, аз добронамерено споделих какво ми се случи ....

Ти само сподели, колко глупости можеш да направиш!
Щом не различаваш „пробно пускане на Линукс” от „инсталиране” - няма смисъл от обяснения!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, NEVADA написа:

Аз съм холандец...

Питах щото и @Белгиеца не го чува Линукс-а като теб та.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм холандец...
Баш холандец, или - актуалното - нидерландец?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, bulljo написа:

Не уе, летящ холандец.

Тези са като ... таралежите!

Цитат

Таралежът е птица упорита,
не го ли ритнеш - не полита ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.09.2020 г. в 19:27, NEVADA написа:

// Off topic 

Брат ти си някакъв много прост

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отговора е зададен във въпроса, Stable!, а сега, че са странни дистрота, какво пък толкоз. Всичте се базират на нещо преди тях, сещам сега за една ситуация преди време в която се напихме с Нетю (ITD-NetGuard) преди 20 години, кой е най хубавият линукс (влезнахме бая хора компания в могъщ спор), и накрая излезна едно пияденце извън заведението и каза това е 😉 Няма най-добра система, освен тази, която ти върши перфектно работата! С Мир!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.09.2020 г. в 19:27, NEVADA написа:

Не само го мисля-аз го изпитах само преди няколко дни.

За тестване от Live CD става въпрос. Пишете някакви безумия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, borovaka написа:

// Off topic 

Брат ти си някакъв много прост

Нали?
Като някакъв ... бозон! (или друга елементарна частица)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване