Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

[инфо] Как да изкараме файловете от bin инсталатор без да инсталираме играта?

Валсо

Препоръчан отговор

В последно време понятията "Repack" & "PC Rip" се объркаха тотално и в наши дни могат да се видят setup.exe инсталатори с още няколко .bin файла. За съжаление обаче тези бин файлове не са като онези образи, които вървят с cue файлове и нямат нищо общо с истинското значение на "PC Rip". И ако искаш да си изкараш някой и друг файл от тях, мисията изглежда невъзможна. Но не е! StackOverflow обикновено е безполезен боклук, но този път ми свърши работа. Благодарение на тях разбрах за инструмента innoextract, който може да извади съдържанието на такъв тип файлове. Само че му се задава не бин файла да разархивира, а setup.exe-то. Аз примерно исках да си извадя redistributables от сетъпа на GRID 2, за да си ги имам отделно, когато ми потрябват.

Арчърите сме лесни - innoextract го има в community хранилището.
Останалите ще трябва някак да се справите оттук: https://github.com/dscharrer/innoextract/releases

1. Отваряте терминала в директорията, където са заветните бин и сетъп.екзе файлове.
2. Пишете:

innoextract setup.exe -e -d /media/1000GB/123

-e = extract
-d = указаната директория

Това ще разархивира всичките файлове на играта в папка 123 на терабайтовия хард диск. Можете да проверите дали търсените от вас файлове са били вече извадени, като просто посетите папката. Ако са там, спокойно можете да откажете процеса с натискане на Ctrl+C в терминала, да си вземете каквото ви трябва, а останалото да го натирите.  

P.S.1. За ужас на Бангиеца няма графичен интерфейс. :D

P.S.2. Този пакет ме спаси от излишно преинсталиране на Арч, защото мислех, че се е омазал и затова GRID 2 не искаше да тръгне. А се оказа просто, че трябва да инсталирам VC_Redist 2010, който се намира вътре в бин файловете и играта тръгна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Валсо написа:

Това ще разархивира всичките файлове

Освен ако няма дублирани файлове (например за 32 и 64 битова архитектура). Тогава просто вторите срещнати ще се презапишат върху първите извлечени. За да не се случи това е добре да има и ключ за преименуване на повтарящите се файлове:
--collisions rename

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Валсо написа:

Арчърите сме лесни - innoextract го има в community хранилището.
Останалите ще трябва някак да се справите оттук: https://github.com/dscharrer/innoextract/releases

;)

Пакетът innoextract го има в основните хранилища на повечето базови дистрибуции:

https://pkgs.org/download/innoextract

https://software.opensuse.org/package/innoextract

Цитат

innoextract

A tool to extract Inno Setup installers under non-windows systems

Inno Setup is a tool to create installers for Microsoft Windows applications. Inno Extracts allows to extract such installers under non-windows systems without running the actual installer using wine. Inno Extract currently supports installers created by Inno Setup 1.2.10 to 5.4.3.

:)

https://i.imgur.com/6Hy2F5i.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, DarkEdge написа:

Освен ако няма дублирани файлове (например за 32 и 64 битова архитектура). Тогава просто вторите срещнати ще се презапишат върху първите извлечени. За да не се случи това е добре да има и ключ за преименуване на повтарящите се файлове:
--collisions rename

Зависи как е направена директорийната структура на играта. Някои разработчици блъскат всичко на едно място и тогава може да има презаписване. Но без този ключ се разархивират всички папки и файловете в тях - точно както по време на инсталация, така че не мисля, че има опасност от презаписване в случая с GRID 2. То даже си го пише в терминала коя папка и кои файлове в нея са извадени.

преди 6 часа, p4p написа:

;)

Пакетът innoextract го има в основните хранилища на повечето базови дистрибуции

Не ползвам такива дистрибуции отдавна и не съм си играл да го издирвам по техните хранилища, затова просто дадох линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Валсо написа:

Зависи как е направена

Написах го, защото съм с сблъскал с проблема... Всеки да си решава сам! А и ти се концентрираш САМО върху една програма/игра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване