Премини към съдържанието
Sisq0

Проблем с Office 2003, ItaEst и .srt !

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с горепосочената компания от програми и файлове. В свободното си време, се занимавам с превод на сериали. Когато завърша дадена серия, искам да проверя за грешки. Имам инсталиран Офис 2003 с модула ItaEst! . Дотук всичко добре, НО! Когато заредя .srt файла в Word, ми показва, че езика на файла е Russian. Пробвам да сменя на Български, за да мога да ползвам ItaEst, но не се получава. Казва ми, че е сменен, но пак си се променя на Руски. Пробвах да сменя разширението на документа от .srt на .txt - не помага. Някой има ли идеи какво да правя?

Редактирано от Sisq0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираш целия текст (ctrl+a), tools->language->set language щракваш bulgarian и би трябвало да стане. Предишните пъти да ни си забравял да маркираш документа. С промяна на разширението на файла няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен няма проблеми. Махни и автоматичното разпознаване на езика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И при мен няма проблеми. Махни и автоматичното разпознаване на езика!

Махнал съм го. С маркиране на целия текст става, но всеки път ръчно да го правя е тъпо... имате ли някакви други предложения за спелчек на .srt файлове. За жалост липсва такава опция в Subtitle Workshop-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За жалост липсва такава опция в Subtitle Workshop-a.

А съм с версия 2.51 и имам проверка за правопис.

untitled565x410br8.th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам къде съм гледал и аз.... благодаря много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.