Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с принтер

adersa

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко дни имам проблеми с моя принтер на скоро заредих тонер касетата , почистих барабана и почти всеки ден след печат на 3 4 страници се появява грешка за барабана . Въпроса ми е дали е от мастилото проблема или от касетата .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или от "главата" на принтера.

Модел на принтера. Време на ползване. Брой копия до момента (общо) . Вид зареден консуматив. 

По врачуване ... нещо се, след като загрее и друго пък във функция на въпросното започва не както трябва да работи и се получава съответната грешка.

Най-малко изписва ли се номер на грешка и поглеждали ли сте в ръководството какво пише при (някъде на края) при грешка такава, се прави такова?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Копия на ден 2 3 страници , видях , че срока  на касетата изтича догодина , модела е HL 1110 .Ако е от главата нямаше изобщо да печата 

преди 29 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Модел на принтера

Brother hl 1100

Видях на кутията на тонер касетата годността изтича догодина и ми казаха , при повече от 5 презареждания след време ще започне да прави проблеми ще взема скоро един тонер заместил за да изключа проблема в барабана тъй като преди 1 седмица го почистих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, adersa написа:

5 презареждания

Т.е. това станало ли е?! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, adersa написа:

Е ми да от 1 година ходя в един сервиз да я зареждам .

Странното е, че в сервиза Ви не са Ви осведомили, че е по-добре да смените, а не отново да се презарежда.

Нещо ми говори за ползване на не правилния сервиз. 

Навремето там където работих след определен брой смени (подчертавам смени) на тонер касети ни казаха, че е време да си купим нова "глава". 

Услугата бе комплексна, т.е. те обслужваха не само с вид консуматив, а и "прегледи" на машината. В даден момент казаха да сменим "главата" .....

преди 42 минути, adersa написа:

Brother hl 1100

Видях, че е лазерен ... значи по-малко вероятно е от "главата".

п.п. Барабана не е Касетата ... Може някой барабан да се е износил ... = ролка ... нещо което се върти ... 

Явно е време за по-обстойна профилактика. 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да кавала не ме уведоми явно ще сменя дилъра :D 

Toва ми е принтера друг си гледал не е лазерен даже и скенер няма но скоро и това ще направя да се опарича малко < https://www.google.bg/search?q=brother+dcp+1510&sxsrf=ALeKk03eQaYHh0VgY35eLpzi70uI583GHQ:1598955281143&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi_9qzM3MfrAhVow8QBHR6mB-EQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1024&bih=620#imgrc=K9ZILWymmnCULM

Грешката която изписва е DRUM .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adersa написа:

Brother hl 1100

https://support.brother.com/g/b/downloadtop.aspx?c=us_ot&lang=en&prod=hl1110_us_eu_as

преди 28 минути, adersa написа:

не е лазерен

Последно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Лазерен е ::D ще пробвам с заместителна касета да видим как ще държи ако няма проблем с нея значи оригиналната си е заминала .

Гадното е  ,че на скоро я заредих ся пак трябва да давам пари ей така . ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешката DRUM не свързана с касетата, а с барабана

http://www.novotika.bg/?mod=products&category=42&pid=12655

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Грешката DRUM не свързана с касетата, а с барабана

Това го   проверих обаче на скоро е почисван колко скоро преди 1 седмица след като заредих касетата.Мене ме съмнява, че касетата  е някъде счупена и при повече печат праска много мастило и замърсява барабана .

От офис 1 ми казаха , че след 5 презареждания започва да издава дефекти мисля си да пробвам със заместителна макар да не съм им фен но ще рискувам .

А тоя кавал ако беше ме предупредил по рано щях да взема заместителна и тая в кофата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Много си сбъркал доставчика

2. Съсътоянието на барабана се вижда лесно, като с двата палеца внимателно се "обърне" предпазната планка.

3. Ако не е ресетван е възможно да брои копията съобразно времето на барабана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, adersa написа:

праска много мастило и замърсява барабана

Не съм чувал лазерен принтер с мастило.

преди 2 часа, adersa написа:

Това го   проверих обаче на скоро е почисван колко скоро преди 1 седмица след като заредих касетата.

Изправността на барабана не се мери с чистотата му. Той си има специален нож, който го чисти всеки оборот, ако е мръсен значи ножа не е добре. А ако сте го почиствали с някой препарат почти сигурно сте му нарушили покритието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го чистил с препарат с мокри кърпи и после с суха кърпа .

преди 1 час, profan4o написа:

Не съм чувал лазерен принтер с мастило

С тонер касета съм :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, profan4o написа:

Той си има специален нож, който го чисти всеки оборот, ако е мръсен значи ножа не е добре.

Има познал отговора.

преди 4 часа, adersa написа:

Липсата на запетайки ми пречи да разбера сам ли си го оср*л или е друго?

Пусни 2 листа печат, извади касетата, отвори капачката и снимай.

преди 5 часа, profan4o написа:

Не съм чувал лазерен принтер с мастило

Мастило е, на прах. Не става за перодръжката ти! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, adersa написа:

Според теб мокрите кърпи само с вода ли са намокрени? Барабана е като непипнат женски полов орган, пипнеш ли го дори с пръст , връщане назад няма. Само с перце се гали. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако и утре е така - черпиш бири!

Но е добре да си признаеш за мокрите парцали? ;)

Отделно дето послъгваш:

на 1.09.2020 г. в 12:31, adersa написа:

Копия на ден 2 3 страници

и

преди 1 час, adersa написа:

цял ден печатах

Кое е вярното? ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 11 месеца по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване