Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows бавно спира usb устройствата.

Препоръчан отговор

Здравейте, прави ми впечатление, че от време на време след като съм избрал Safety remove hardware, минават понякога секунди, а по някога минута или повече, докато не ми писне и му дръпна шалтера. Този проблем съм го забелязал още от времето на Windows XP.  Явно, че не е от скоро. Има ли някакво решение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Win 7 и понякога ми става направо лошо като се заинати и не иска да премахне доброволно някой твърд диск (на мен постоянно ми изпадат  много такива) и тогава му давам заспиване и тогава ги премахвам.

Пробвал съм и със Zentimo но и тя не винаги успявава да ги премахне, ако някой знае други подобни програми които ги изваждат на 100% може да сподели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Здравейте, прави ми впечатление, че от време на време след като съм избрал Safety remove hardware, минават понякога секунди, а по някога минута или повече, докато не ми писне и му дръпна шалтера. Този проблем съм го забелязал още от времето на Windows XP.  Явно, че не е от скоро. Има ли някакво решение?

Решението се казва Zentimo...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, grizly написа:

и понякога ми става направо лошо като се заинати и не иска да премахне доброволно някой твърд диск

Обикновено се включва сервиз на защитата, нямам спомен кое EXE, но този сервис не може да се изключи по никакъв начин през команден ред. Затова има писани програми, които успешно го спират, но след констатация за употреба (сканиране) и зависване на USB.

Спираш въпросното EXE с извънземното си име, защото е много рошаво и неясно и флашката става свободна! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледате твърде много филми/сериали. Там шпиона мушка флашката, в слушалката му казват "Имаш точно 2 минути!", на минута и 49 диска е копиран, изръч флашката, скок през прозореца и готово... ;)

преди 3 часа, grizly написа:

Zentimo

е решението и да си почиствате портовете регулярно с USBDeview!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, JKirilov написа:

да си почиствате портовете регулярно с USBDeview!

И как това ще ти помогне, ако системата е заключила външния диск?
Device Cleanup Tool върши повече работа
devicecleanup.png

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам защо Майкрософт не са се погрижили до сега да оправят този проблем? Както се казва, безопасното премахване е мит за потребителите и Майкрософт би трябвало вече да са наясно мноооого отдавна какво ни сервират. При положение, че има команда от потребител за изваждане на устройството, те си го блокират и 5 пари не дават! Това е едно от чудесата на Майкрософт! :) 

Event viewer:
Microsoft\Windows Defender\Platform\4.18.2006.10-0\MsMpEng.exe with process id 5860 stopped the removal or ejection for the device USB\VID_

how can you fix it? even by a restart it works only 2 times out of 10, and dont really want to shut down but remove the hard disk and save its life without having it connected ALL the time. makes sense?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш какъв нож с две остриета е изключването на външните дискове от наблюдение...колко гости могат да ти дойдат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Нали се сещаш какъв нож с две остриета е изключването на външните дискове от наблюдение...колко гости могат да ти дойдат

Хубаво, но тогава да си премахнат функцията за безопасно изключване. Непотребна е защото потребителите няма да висят на компютъра докато бъде изключен за да си извадят флашката. Просто дърпаш и си готов! Интересно, че с изключване на компютъра може да извадиш безопасно, защото процесите им са спрели, но когато компютъра е включен не могат да спрат тези заключващи процеси. В това е гъдела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Бонбон с катран! написа:

Просто дърпаш и

Оставаш я без файлова система, а без флашка...
Функцията работи само когато няма заключващ процес.
А zentimo и USB Safely Remove предлагат функционалност за убиване на заключващия процес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или както ти казваш - няма начин да няма начин. Е начинът е чужди програмисти да се погрижат, не и Майкрософт. Те си пасуват. Да помислят, че функцията "безопасно премахване" трябва да има роля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай да спрем да преливаме от пусто в празно! Не е тук мястото, от където Microsoft  ще чуят за проблема.
Освен това си зависи и от политиката на работа на USB устройствата:
removal.png

При Quick removal флашките/дисковете се извличат по-лесно, но и работят една идея по-бавно.
И обратно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

Ай да спрем да преливаме от пусто в празно! Не е тук мястото, от където Microsoft  ще чуят за проблема.
Освен това си зависи и от политиката на работа на USB устройствата:
removal.png

При Quick removal флашките/дисковете се извличат по-лесно, но и работят една идея по-бавно.
И обратно...

Тази опция  я бях забравил. Не ми е проблем, че ще работи по-бавно. Благодаря за опресняването.

PS: След малко ровене в нета по въпроса, оказа се, че миналата година, по default, MS са оставили опцията за бързо премахване:

https://www.pcmag.com/news/windows-10-switches-to-quick-removal-for-usb-drives

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам, че бързото премахване е опцията по подразбиране. Аз пък винаги ползвам другата и zentimo разкоства заключването при нужда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така изглежда Safely remove  на Windows 10(горе) и Zentimo (долу) за заключен външен диск

Snap10.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване