Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нуждая се от насока за преносим компютър.

Препоръчан отговор

Има ли някакъв шанс да подкарвам много тежка и интензивна (според мен) игра на преносим компютър. Пътувам постоянно и ми писна от тези скапани PS4-ки, но и не мога да мъкна компютър с монитор и периферия. Наложително ми е, защото се играят и spectate-ват турнири ежедневно на дадената игра. 

Рових да видя за изисквания, това са recommended : 

CPU: Intel Core i5-2500K or AMD Ryzen R5 1600X processor
RAM: 12GB RAM
HDD: 175GB HD space
Video: NVIDIA GeForce GTX 970 / GTX 1660 or Radeon R9 390 / AMD RX 580

Също така има и competitive requirements , които не ми се струва възможно да влязат в бюджета ми

CPU: Intel i7-8700K or AMD Ryzen 1800X
RAM: 16GB RAM
HDD: 175GB HD space
Video: NVIDIA GeForce GTX 1080 / RTX 2070 SUPER or Radeon RX Vega64 Graphics 

Като освен тази игра ще има и Apex, но само за развлечение и отбиване на време.

Става въпрос за бюджет от около 2300-2400. лв.

Разбирам, че имам изискванията и мога да си ровча и да пазарувам това, което ми покрива изискванията, но тук идват тънкостите на които разчитам на Вас.

Охлаждане и процесор, понеже процесорите на преносимите, нямат нищо общо с тези на настолните. Разцъках сравнения между една цифра процесори настолни и преносими компютри, но нямам опит.  Дали ще издържи 2 -3 години, при честа смяна на пастата и чистене от прах + ще взема прилична подложка ,чувал съм че не правят магията, но ПОМАГАТ 10тина % , което пак е някакъв живот. 

// от тук може да не си губите времето да четете надолу // 

Гледах, че 2060 лаптопската има някакви мижави 10 до 15% максимално с 1660TI , а разликите в цените не са малки.

Наистина има твърде много модели лаптопи, ами има и още по 10 вариации на същия модел... 

Принципно преди 1 седмица видях как HP лаптоп пада от метър и половина директно на г*за си ако мога така да се изразя и после си бачкаше без грижи. Което ме навява на мисълта, че са много надеждни, понеже съм бил свидетел , че не е единствения такъв бой, който е ял.

Също така съм имал допир до thinkpad леновотата и се държа прилично, понеже го ползвах за програмиране по 15 часа без да му се дава да диша. Вярно трябваше да се ъпдейтва байъса и да се клоква май, също така накрая почна да губи производителност, но по начина по който беше третиран ми се стори, че се държа прилично. Моля Ви, съветвайте ме и давайте мнения по темата, прощавайте за локумите, които опънах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко опира до ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, jhoro написа:

Всичко опира до ...

Mного си прав...Четох в една тема как имало преносим лаптоп, който бил перфектен за тая работа, ама гледам някаква скромна цена от 10 бона + :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя точно е играта? Изискванията, които дават разработчиците, не винаги са оптимални. Принципно с някой лаптоп с GTX 1660 и процесор с поне 4 ядра и 8 нишки, минимум 8 GB RAM (препоръчително 16 GB), ще можеш да подкараш всяка игра на 1080p резолюция и високи настройки с 60+ кадъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, mmmhhha написа:

Mного си прав...Четох в една тема как имало преносим лаптоп, който бил перфектен за тая работа, ама гледам някаква скромна цена от 10 бона + :)

Една идея (безплатно)!

Обади се на Ѝлон Мъск, поздрави го с номинирането му като „третия най-богат човек в света“ (скромните 115 млрд. долара) и между другото го питай - няма ли някой излишен лаптоп.
Щом управляват совалката - и на теб ще ти свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Коя точно е играта? Изискванията, които дават разработчиците, не винаги са оптимални. Принципно с някой лаптоп с GTX 1660 и процесор с поне 4 ядра и 8 нишки, минимум 8 GB RAM (препоръчително 16 GB), ще можеш да подкараш всяка игра на 1080p резолюция и високи настройки с 60+ кадъра.

Извинявам се за пропуска, мислех че докато се оплаквам от PS4-ките съм споменал. Иде реч за Call of Duty : Warzone , за това поставих и competitive, понеже там падаме 100 човека на огромна карта и ми се струва жесток товар.. Дори и battlefield V ми се струва, като детска игра от към изисквания.

преди 3 минути, jhoro написа:

Една идея (безплатно)!

Обади се на Ѝлон Мъск, поздрави го с номинирането му като „третия най-богат човек в света“ (скромните 115 млрд. долара) и между другото го питай - няма ли някой излишен лаптоп.
Щом управляват совалката - и на теб ще ти свърши работа.

Благодаря ти, обаче не му намирам номера, писах в Гуглето...Аз съм доста сговорчив и бих пробвал. Ти опитвал си ли , имаш ли номер? Дали ще му се свиди за едно лаптопче....Чувал съм, че тия са най-стиснати... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, mmmhhha написа:

Благодаря ти, обаче не му намирам номера, писах в Гуглето...Аз съм доста сговорчив и бих пробвал. Ти опитвал си ли , имаш ли номер? Дали ще му се свиди за едно лаптопче....Чувал съм, че тия са най-стиснати... 

Така - виждам, че се включи участник „от отбора на знаещите“ - затова ще спра.
Тази територия - на игрите и всичко около тях - ми е по-непозната от „обратната странна на Луната“!

Само като финал - за другото:

Spoiler

Казано е:
„Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори; защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на този, който хлопа, ще се отвори.“ Матей 7:7-11
Но ти няма да кажеш - „Давай на него бе бате, щото няма парички ...“
Ще им предложиш оферта - „Съвсем безплатно и за моя сметка, ще Ви отърва от старата техника!“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Така - виждам, че се включи участник „от отбора на знаещите“ - затова ще спра.
Тази територия - на игрите и всичко около тях - ми е по-непозната от „обратната странна на Луната“!

Само като финал - за другото:

Затвори скритото съдържание

Казано е:
„Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори; защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на този, който хлопа, ще се отвори.“ Матей 7:7-11
Но ти няма да кажеш - „Давай на него бе бате, щото няма парички ...“
Ще им предложиш оферта - „Съвсем безплатно и за моя сметка, ще Ви отърва от старата техника!“

Хахаха :)) Благодаря за включването все пак, приветливо! 

преди 1 час, Raze написа:

Е...разбира се! Многонишковия R5 3600 според мен лично си е направо създаден за тази игра. Според мен даже ако заключи на 80 фпс на ултра настройки, няма да мръдне FPS-то в близките 1-2 год.

Но не разбирам защо идват слуховете, че Ryzen много греят ( напълно разбирам, че разговарям с човек който цени марката ( в твое лице) , а интелите излизали по-надеждни.
Обаче, като ровя за преносима машина, излизат коментари, че Интелите пък много греят, а райзъните са супер... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, mmmhhha написа:

Чувал съм, че тия са най-стиснати

Факт! Изчакай го пак да закъса, скоро ще е, може тогава и ракетки, и спътници да подарява,,, :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам къде си ги чул тези слухове, най-вероятно някой незапознат ги разпространява. Ryzen са с много по-малък кристал и по-ниско енергопотребление, по този начин се охлаждат по-добре и като цяло остават по-хладни. Intel, освен че греят, при голям товар не могат да държат високи честоти в лаптоп, те на десктоп трудно се охлаждат дори. А играта изобщо не е процесорно зависима - в клипа процесора се товари средно едвам на 30%, на моменти отива към 40%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel, освен че греят, при голям товар не могат да държат високи честоти в лаптоп, те на десктоп трудно се охлаждат дори.

С едно уточнение - някои модели са доста топли - по принцип.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Ето ти едно примерно предложение. Само с 8 GB памет е, но може да си добавиш още 8 допълнително. Аз също играя предимно Warzone на настолния компютър с i5 четвърто поколение и GTX 1070 и всичко ми е макс и нямам проблеми, така че тия "competitive requirements" ми се виждат доста раздути.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване